Třetí zápas týmům z Prostějovska hrajícím v I. B třídě skupině „B“ Olomouckého KFS příliš nevyšel. Hned tři ze čtyř totiž prohrály. A zatímco Mostkovice braly po divokém průběhu utkání alespoň bod, Smržice a Jesenec-Dzbel znovu padly, druhý ze jmenovaných týmů navíc opět inkasoval větší množství branek, tentokrát čtyři. Oproti tomu Haná Prostějov nadále září, znovu vyhrála a díky tomu je v tabulce už druhá. A to jen o horší skóre.

TJ Sokol Kožušany – Haná Prostějov

1:4 (1:2)

více v reportáži na jiném místě strany

Moravský Beroun

TJ Sokol Mostkovice
3:3 (1:1), 4:2 PK
Branky: 45. Lacman, 54. Malinovský, 64. Mužátko – 85. a 90. Kubeš, 2. Kamenov. Rozhodčí: Novák – Antoníček, Vaculík. Žluté karty: 86. Lacman – 33. Milar. Diváci: 222.

Sestava Mostkovic: Zapletal – Drábek, Hanák (18. Kubeš), Milar, Kazda – Foret, Jančík, J. Karafiát, Lacika (69. Vánský) – Šlambor (46. Š. Karafiát), Kamenov (83. Zapletal). Hrající trenér: Ondřej Milar.

Hodnocení hrajícího trenéra Mostkovic Ondřeje Milara: „Zápas byl bohatý na šance, klidně mohl skončit vysokou výhrou kteréhokoli z týmů. Dobře jsme začali, hned v úvodu z toho byl gól. Pak jsme měli další šance, padla tyčka, soupeř vyhlavičkovával z brankové čáry. Poté se šance začaly střídat. Byl to celkem šílený zápas, po poločase to bylo 1:1. Ve druhé půli jsme mohli jít do vedení, neproměnili jsme však vyloženou šanci. Pak soupeř hodně zatlačil, byl jasně lepší a dal to na 3:1. Vypadalo to, že je po zápase, ale po rohu jsme dali na 3:2 a v poslední minutě srovnali. Pak už to bylo o penaltách. Po průběhu zápasu jsme za bod rádi. Soupeř mohl klidně ve svém tlaku rozhodnout, bod navíc si podle mě zasloužil.“

FC Hněvotín

TJ Smržice
1:0 (0:0)
Branky: 89. Schinneck. Rozhodčí: Horák – Petr, Přecechtěl. Žluté karty: 45. Křižan, 88. Holub – 10. Luža, 88. Kalandřík. Diváci: 95

Sestava Smržic: Volf (28. Pleva) – Studený, Gottwald, Žáček, Augustin – Kaprál, Kotlár, Luža, Kratochvil (28. Klus) – Š. Verner, Kalandřík. Trenér: Ivo Zbožínek.

Hodnocení trenéra Smržic Ivo Zbožínka: „Přišli jsme v průběhu prvního poločasu o brankáře, dochytával hráč z pole. A zranil se taky Kratochvil. Zápas byl kvalitou o dvě úrovně níž, než bychom skutečně měli hrát. Z obou stran to byla holomajzna, nenavázalo se na předešlý duel s Hanou. My jsme nedokázali proměňovat brejky, soupeř zase nakopával balóny na jednoho jejich vysokého hráče. Vím, že pokud bychom dali jediný gól, vyhráli bychom. Ale když přijdete o dva hráče a dostanete gól chvíli před koncem… Pozitivem naopak je, že nám přišel z Určic na pomoc Kamil Žák. Obranu skutečně vyztužil.“

SK Jesenec-Dzbel

TJ Sokol Velký Týnec
2:4 (2:2)
Branky: 21. Mrňka, 4. Müller – 40. a 75. Doležel, 32. Hrudník, 62. Grofek. Rozhodčí: Motal – Mašek, Kubalák. Žluté karty: 10. J. Žouželka, 88. Pelikán – 77. Kovařík, 78. Magna, 86. Pecha. Diváci: 118

Sestava Jesence-Dzbelu: R. Burget – J. Žouželka, Faltýnek, Trnka, Ošlejšek, Čížek (27. Pelikán), Mrňka (83. Hradil), Prokeš, J. Burget, D. Liška, L. Žouželka (40. Müller). Trenér: Ivo Zbožínek.

Hodnocení trenéra Jesence-Dzbelu Martina Lišky se redakci do uzávěrky nepodařilo sehnat.