Dobré ráno, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

34 basket otvirakKamil Švrdlík již není Orlem. Reprezentační pivot České Republiky a v posledních třech sezónách opora Prostějova bude v příštím soutěžním ročníku hrát druhou tureckou ligu za Istanbul. Je tak již sedmým hráčem z úspěšného týmu Ariete, který získal v uplynulém ročníku stříbrné medaile. V léte ovšem orlí hnízdo opustili Bohačík, Pandula, Kohout, Prášil, Kratochvíl, Polášek a z důvodu dlouhodobého zranění se nedá pro novou sezónu příliš počítat ani s Bratčenkovem!

Kouč Choleva tak má hned ze tří čtvrtin zbrusu nový tým....

Kamil Švrdlík již není Orlem. Reprezentační pivot a opora Prostějova bude v příštím soutěžním ročníku hrát druhou tureckou ligu za Istanbul. Po třech úspěšných sezonách Švrdlík mění své působiště.

„Je to pro nás velká ztráta. Změn v sestavě bylo již hodně. Měli jsme představu, že pivoti a rozehrávači zůstanou. Bohužel to nevyšlo. Kamil dostal lákavou nabídku. Pochopitelně mu všichni přejeme, ať se mu v novém klubu daří. Současně si však uvědomujeme, že jeho odchod znamená citelné oslabení,“ přiblížil své pocity trenér Prostějova Zbyněk Choleva.

Z poslední ligové sestavy v Prostějově příliš hráčů nezůstalo. Jaromír Bohačík odešel do Belgie, dvojice Dušan Pandula, Ondřej Kohout do Pardubic. Jaroslav Prášil přestoupil do Brna a angažmá skončilo Janu Kratochvílovi. Kromě toho navíc k dispozici nebude zřejmě ani Vojtěch Bratčenkov. „Čeká na operaci kolena a z pohledu příští sezony to nevypadá příliš dobře,“ poznamenal Choleva.

Vedení klubu se snaží zacelit mezeru pod košem co nejdříve. I proto se domluvili na zkoušce s Jaroslavem Tyrnou. Pivot, který měří 208 centimetrů a studoval ve Spojených státech, působil před časem v Ústí nad Labem a Německu. Teď se snaží dostat do sestavy Prostějova. „Už s námi trénuje a nastoupí do několika zápasů. Pak se rozhodneme. Je ale zřejmé, že potřebujeme sehnat hotového hráče do základní sestavy. Věřím, že takové hráče získáme,“ doufá Choleva.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-