Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na přelomu října a listopadu se v Ústí nad Labem konal tradiční mládežnický turnaj Olympijských nadějí. Jak samotný název napovídá, na severozápadě Čech se uskutečnilo klání, kde se zahraniční konkurencí měří síly nadějní mladí boxeři a budoucí reprezentanti z Čech a Moravy. V tomto ročníku je vyzvali borci ze Slovenska, Maďarska, Polska, Německa, Rakouska a Ruska. Boxerský oddíl BC DTJ Prostějov měl na tomto turnaji také své želízko v ohni, byl jím loňský mistr republiky kadetů Pavel Ján. Ten startoval ve váze nad osmdesát kilogramů a vedl si na jedničku. Ve své kategorii nenašel přemožitele a stal se celkovým vítězem!

„Mým největším úspěchem je titul mistra České republiky, ale i tento triumf řadím hodně vysoko. Navíc jsem se stal českým reprezentantem, tak doufám, že budu jezdit na kvalitní mezinárodní turnaje a budu sbírat další úspěchy. Chtěl bych se probojovat na mládežnické olympijské hry,“ představil talentovaný boxer Večerníku své další plány.

V prvním kole se Ján střetl se Stevenem Bormannem z Německa. A než se soupeř nadál, po tvrdém úderu z přední ruky byl počítán. Pavel nečekal a po sérii tvrdých úderů na spodek ukončil toto utkání ve svůj prospěch. Technické K.O. v prvním kole a úvodní vítězství tak bylo doma. „Zpočátku jsem se vcelku obával, ale hned v prvním dějství jsem ho poslal do počítání a zápas ukončil,“ usmíval se Ján.
Ve druhém kole měl Ján volno, protože mu nenastoupil soupeř, a tak se posunul přímo do finále, kde na něj již čekal Rus Timofei Koptov. Toto utkání bylo plné tvrdých úderů a výměn. Po velké tříkolové bitvě se z vítězství zaslouženě radoval prostějovský boxer. „Proti Rusákovi to bylo vyrovnanější, byl hodně zkušený a také reprezentant své země, ale moje přední údery zvítězily,“ oddechl si Pavel Ján.
Jen slova chvály pak měl na jeho adresu mládežnický kouč BC DTJ Prostějov Martin Klíč. „Pavel byl dobře fyzicky připraven, což ho podrželo i ve třetím kole, kde se často láme chleba. Myslím, že se vyplatilo i to, že jsme ho zařadili k oddílu mužů. Zde má přece jen víc sparingpartnerů ve své váze a může dál růst a zdokonalovat se,“ vypíchl lodivod. Pro jeho svěřence to byl první mezinárodní turnaj, o to větší radost z toho měl předseda oddílu Petr Novotný, jenž se sám nedávno úspěšně vrátil do ringu.
„Jsme rádi, že to Pavel vyhrál a získal kov nejcennější. Reprezentoval nejen naši zemi ale i náš klub a naše město, za to mu děkujeme. Teď je potřeba zase zabrat a hlavně neusnout na vavřínech,“ podotkl hned šestinásobný domácí šampion.

Total Comments

  • RK Okno
  • Interforst
  • PV Recykling
  • MJM Krmiva
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments