Dobré odpoledne, dnes je sobota 17.11.2018
svátek slaví Mahulena,
zítra Romana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Na přelomu října a listopadu se v Ústí nad Labem konal tradiční mládežnický turnaj Olympijských nadějí. Jak samotný název napovídá, na severozápadě Čech se uskutečnilo klání, kde se zahraniční konkurencí měří síly nadějní mladí boxeři a budoucí reprezentanti z Čech a Moravy. V tomto ročníku je vyzvali borci ze Slovenska, Maďarska, Polska, Německa, Rakouska a Ruska. Boxerský oddíl BC DTJ Prostějov měl na tomto turnaji také své želízko v ohni, byl jím loňský mistr republiky kadetů Pavel Ján. Ten startoval ve váze nad osmdesát kilogramů a vedl si na jedničku. Ve své kategorii nenašel přemožitele a stal se celkovým vítězem!

„Mým největším úspěchem je titul mistra České republiky, ale i tento triumf řadím hodně vysoko. Navíc jsem se stal českým reprezentantem, tak doufám, že budu jezdit na kvalitní mezinárodní turnaje a budu sbírat další úspěchy. Chtěl bych se probojovat na mládežnické olympijské hry,“ představil talentovaný boxer Večerníku své další plány.

V prvním kole se Ján střetl se Stevenem Bormannem z Německa. A než se soupeř nadál, po tvrdém úderu z přední ruky byl počítán. Pavel nečekal a po sérii tvrdých úderů na spodek ukončil toto utkání ve svůj prospěch. Technické K.O. v prvním kole a úvodní vítězství tak bylo doma. „Zpočátku jsem se vcelku obával, ale hned v prvním dějství jsem ho poslal do počítání a zápas ukončil,“ usmíval se Ján.
Ve druhém kole měl Ján volno, protože mu nenastoupil soupeř, a tak se posunul přímo do finále, kde na něj již čekal Rus Timofei Koptov. Toto utkání bylo plné tvrdých úderů a výměn. Po velké tříkolové bitvě se z vítězství zaslouženě radoval prostějovský boxer. „Proti Rusákovi to bylo vyrovnanější, byl hodně zkušený a také reprezentant své země, ale moje přední údery zvítězily,“ oddechl si Pavel Ján.
Jen slova chvály pak měl na jeho adresu mládežnický kouč BC DTJ Prostějov Martin Klíč. „Pavel byl dobře fyzicky připraven, což ho podrželo i ve třetím kole, kde se často láme chleba. Myslím, že se vyplatilo i to, že jsme ho zařadili k oddílu mužů. Zde má přece jen víc sparingpartnerů ve své váze a může dál růst a zdokonalovat se,“ vypíchl lodivod. Pro jeho svěřence to byl první mezinárodní turnaj, o to větší radost z toho měl předseda oddílu Petr Novotný, jenž se sám nedávno úspěšně vrátil do ringu.
„Jsme rádi, že to Pavel vyhrál a získal kov nejcennější. Reprezentoval nejen naši zemi ale i náš klub a naše město, za to mu děkujeme. Teď je potřeba zase zabrat a hlavně neusnout na vavřínech,“ podotkl hned šestinásobný domácí šampion.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments