Příjemnou noc, dnes je pátek 21.9.2018
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Na přelomu října a listopadu se v Ústí nad Labem konal tradiční mládežnický turnaj Olympijských nadějí. Jak samotný název napovídá, na severozápadě Čech se uskutečnilo klání, kde se zahraniční konkurencí měří síly nadějní mladí boxeři a budoucí reprezentanti z Čech a Moravy. V tomto ročníku je vyzvali borci ze Slovenska, Maďarska, Polska, Německa, Rakouska a Ruska. Boxerský oddíl BC DTJ Prostějov měl na tomto turnaji také své želízko v ohni, byl jím loňský mistr republiky kadetů Pavel Ján. Ten startoval ve váze nad osmdesát kilogramů a vedl si na jedničku. Ve své kategorii nenašel přemožitele a stal se celkovým vítězem!

„Mým největším úspěchem je titul mistra České republiky, ale i tento triumf řadím hodně vysoko. Navíc jsem se stal českým reprezentantem, tak doufám, že budu jezdit na kvalitní mezinárodní turnaje a budu sbírat další úspěchy. Chtěl bych se probojovat na mládežnické olympijské hry,“ představil talentovaný boxer Večerníku své další plány.

V prvním kole se Ján střetl se Stevenem Bormannem z Německa. A než se soupeř nadál, po tvrdém úderu z přední ruky byl počítán. Pavel nečekal a po sérii tvrdých úderů na spodek ukončil toto utkání ve svůj prospěch. Technické K.O. v prvním kole a úvodní vítězství tak bylo doma. „Zpočátku jsem se vcelku obával, ale hned v prvním dějství jsem ho poslal do počítání a zápas ukončil,“ usmíval se Ján.
Ve druhém kole měl Ján volno, protože mu nenastoupil soupeř, a tak se posunul přímo do finále, kde na něj již čekal Rus Timofei Koptov. Toto utkání bylo plné tvrdých úderů a výměn. Po velké tříkolové bitvě se z vítězství zaslouženě radoval prostějovský boxer. „Proti Rusákovi to bylo vyrovnanější, byl hodně zkušený a také reprezentant své země, ale moje přední údery zvítězily,“ oddechl si Pavel Ján.
Jen slova chvály pak měl na jeho adresu mládežnický kouč BC DTJ Prostějov Martin Klíč. „Pavel byl dobře fyzicky připraven, což ho podrželo i ve třetím kole, kde se často láme chleba. Myslím, že se vyplatilo i to, že jsme ho zařadili k oddílu mužů. Zde má přece jen víc sparingpartnerů ve své váze a může dál růst a zdokonalovat se,“ vypíchl lodivod. Pro jeho svěřence to byl první mezinárodní turnaj, o to větší radost z toho měl předseda oddílu Petr Novotný, jenž se sám nedávno úspěšně vrátil do ringu.
„Jsme rádi, že to Pavel vyhrál a získal kov nejcennější. Reprezentoval nejen naši zemi ale i náš klub a naše město, za to mu děkujeme. Teď je potřeba zase zabrat a hlavně neusnout na vavřínech,“ podotkl hned šestinásobný domácí šampion.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments