Dobré dopoledne, dnes je úterý 23.7.2019
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na přelomu října a listopadu se v Ústí nad Labem konal tradiční mládežnický turnaj Olympijských nadějí. Jak samotný název napovídá, na severozápadě Čech se uskutečnilo klání, kde se zahraniční konkurencí měří síly nadějní mladí boxeři a budoucí reprezentanti z Čech a Moravy. V tomto ročníku je vyzvali borci ze Slovenska, Maďarska, Polska, Německa, Rakouska a Ruska. Boxerský oddíl BC DTJ Prostějov měl na tomto turnaji také své želízko v ohni, byl jím loňský mistr republiky kadetů Pavel Ján. Ten startoval ve váze nad osmdesát kilogramů a vedl si na jedničku. Ve své kategorii nenašel přemožitele a stal se celkovým vítězem!

„Mým největším úspěchem je titul mistra České republiky, ale i tento triumf řadím hodně vysoko. Navíc jsem se stal českým reprezentantem, tak doufám, že budu jezdit na kvalitní mezinárodní turnaje a budu sbírat další úspěchy. Chtěl bych se probojovat na mládežnické olympijské hry,“ představil talentovaný boxer Večerníku své další plány.

V prvním kole se Ján střetl se Stevenem Bormannem z Německa. A než se soupeř nadál, po tvrdém úderu z přední ruky byl počítán. Pavel nečekal a po sérii tvrdých úderů na spodek ukončil toto utkání ve svůj prospěch. Technické K.O. v prvním kole a úvodní vítězství tak bylo doma. „Zpočátku jsem se vcelku obával, ale hned v prvním dějství jsem ho poslal do počítání a zápas ukončil,“ usmíval se Ján.
Ve druhém kole měl Ján volno, protože mu nenastoupil soupeř, a tak se posunul přímo do finále, kde na něj již čekal Rus Timofei Koptov. Toto utkání bylo plné tvrdých úderů a výměn. Po velké tříkolové bitvě se z vítězství zaslouženě radoval prostějovský boxer. „Proti Rusákovi to bylo vyrovnanější, byl hodně zkušený a také reprezentant své země, ale moje přední údery zvítězily,“ oddechl si Pavel Ján.
Jen slova chvály pak měl na jeho adresu mládežnický kouč BC DTJ Prostějov Martin Klíč. „Pavel byl dobře fyzicky připraven, což ho podrželo i ve třetím kole, kde se často láme chleba. Myslím, že se vyplatilo i to, že jsme ho zařadili k oddílu mužů. Zde má přece jen víc sparingpartnerů ve své váze a může dál růst a zdokonalovat se,“ vypíchl lodivod. Pro jeho svěřence to byl první mezinárodní turnaj, o to větší radost z toho měl předseda oddílu Petr Novotný, jenž se sám nedávno úspěšně vrátil do ringu.
„Jsme rádi, že to Pavel vyhrál a získal kov nejcennější. Reprezentoval nejen naši zemi ale i náš klub a naše město, za to mu děkujeme. Teď je potřeba zase zabrat a hlavně neusnout na vavřínech,“ podotkl hned šestinásobný domácí šampion.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments