Dobré odpoledne, dnes je středa 24.4.2019
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Trio kmenových zástupců BC DTJ Prostějov Ondřej Dudek, Miroslav Šerban, Tomáš Ivachov a řada dalších borců, kteří v kádru extraligového účastníka hostují, se představili na republikovém šampionátu v boxu. Ten hostilo od čtvrtka 26. do soboty 28. listopadu Znojmo.

„Ideální by bylo, aby všichni všechno vyhráli. To se ale asi nestane,“ pousmál se Petr Novotný, lodivod prostějovských boxerů. „Brali bychom aspoň jedno zlato a maximum finálových účastí,“ přidal před odjezdem na jižní Moravu už vážněji. „Nejvíce věřím Mírovi Šerbanovi v devětašedesátce. Je z naší výpravy nejzkušenější a jeví se poslední dobou v dobrém světle. Bude mít ale těžkou konkurenci, mimo jiné Chládka a Viktora Agateljana.“ Zcela vyloučena není ani osobní účast Petra Novotného přímo v ringu, oproti souboji proti Třeboni ovšem není pravděpodobnost až tak veliká. „Fyzicky se cítím dobře a stále je to otevřené, definitivně se rozhodnu až na poslední chvíli. Čekaly by mě ale celkem tři zápasy, což je docela zápřah. A nerad bych prohrál,“ přemítal několikanásobný mistr České republiky.

V tuto chvíli tak platí, že vedle již zmíněného Šerbana měl Prostějov zastoupení v kategorii do dvaapadesáti kilogramů, kde se představil Ondřej Dudek. „Bude tam mít hned sedm konkurentů, přičemž zatím neboxoval víc než jeden zápas. Jede tam hlavně na zkušenou, úspěchem by ale byla jedna výhra, ta by mu zajistila medaili,“ nastínil Novotný přání. A podobně i v případě Tomáše Ivachova a těžké váhy do jednadevadesáti kilogramů. „Může se blýsknout a získat další zkušenosti. Je to také trochu o náhodě a štěstí, jak se kdo vyspí, i ten největší favorit může prohrát,“ nevzdává se dopředu někdejší vládce právě této kategorie, jenž sám nyní přesedlal do super těžké váhy.

A do akce šli i další jména známá z prostějovského ringu. Filip Barák v šestapadesátce, Lukáš Dekýš v šedesátce, Ondřej Schilder ve čtyřiašedesátce, Jakub Bambuch s Markem Andrýskem v pětasedmdesátce. „Kluci se připravovali individuálně, každý měl jiné načasování. Na některé totiž čekaly galavečery, jiní boxovali v první lize. Cílem je podat optimální výkon a přesvědčit rozhodčí. U boxu ale platí, že velkou roli hraje i jméno,“ zmínil Novotný. Ze skvadry hostujících boxerů nejvíce věří ostravskému Bambuchovi. „Má na to překvapit. I on to ale bude mít hodně těžké, mimo jiné jsou ve stejné váze Lengál, Andrýsek i kluci z Prahy,“ dodal nynější kouč BC DTJ Prostějov.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments