Dobré odpoledne, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Trio kmenových zástupců BC DTJ Prostějov Ondřej Dudek, Miroslav Šerban, Tomáš Ivachov a řada dalších borců, kteří v kádru extraligového účastníka hostují, se představili na republikovém šampionátu v boxu. Ten hostilo od čtvrtka 26. do soboty 28. listopadu Znojmo.

„Ideální by bylo, aby všichni všechno vyhráli. To se ale asi nestane,“ pousmál se Petr Novotný, lodivod prostějovských boxerů. „Brali bychom aspoň jedno zlato a maximum finálových účastí,“ přidal před odjezdem na jižní Moravu už vážněji. „Nejvíce věřím Mírovi Šerbanovi v devětašedesátce. Je z naší výpravy nejzkušenější a jeví se poslední dobou v dobrém světle. Bude mít ale těžkou konkurenci, mimo jiné Chládka a Viktora Agateljana.“ Zcela vyloučena není ani osobní účast Petra Novotného přímo v ringu, oproti souboji proti Třeboni ovšem není pravděpodobnost až tak veliká. „Fyzicky se cítím dobře a stále je to otevřené, definitivně se rozhodnu až na poslední chvíli. Čekaly by mě ale celkem tři zápasy, což je docela zápřah. A nerad bych prohrál,“ přemítal několikanásobný mistr České republiky.

V tuto chvíli tak platí, že vedle již zmíněného Šerbana měl Prostějov zastoupení v kategorii do dvaapadesáti kilogramů, kde se představil Ondřej Dudek. „Bude tam mít hned sedm konkurentů, přičemž zatím neboxoval víc než jeden zápas. Jede tam hlavně na zkušenou, úspěchem by ale byla jedna výhra, ta by mu zajistila medaili,“ nastínil Novotný přání. A podobně i v případě Tomáše Ivachova a těžké váhy do jednadevadesáti kilogramů. „Může se blýsknout a získat další zkušenosti. Je to také trochu o náhodě a štěstí, jak se kdo vyspí, i ten největší favorit může prohrát,“ nevzdává se dopředu někdejší vládce právě této kategorie, jenž sám nyní přesedlal do super těžké váhy.

A do akce šli i další jména známá z prostějovského ringu. Filip Barák v šestapadesátce, Lukáš Dekýš v šedesátce, Ondřej Schilder ve čtyřiašedesátce, Jakub Bambuch s Markem Andrýskem v pětasedmdesátce. „Kluci se připravovali individuálně, každý měl jiné načasování. Na některé totiž čekaly galavečery, jiní boxovali v první lize. Cílem je podat optimální výkon a přesvědčit rozhodčí. U boxu ale platí, že velkou roli hraje i jméno,“ zmínil Novotný. Ze skvadry hostujících boxerů nejvíce věří ostravskému Bambuchovi. „Má na to překvapit. I on to ale bude mít hodně těžké, mimo jiné jsou ve stejné váze Lengál, Andrýsek i kluci z Prahy,“ dodal nynější kouč BC DTJ Prostějov.

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments