Příjemnou noc, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Trio kmenových zástupců BC DTJ Prostějov Ondřej Dudek, Miroslav Šerban, Tomáš Ivachov a řada dalších borců, kteří v kádru extraligového účastníka hostují, se představili na republikovém šampionátu v boxu. Ten hostilo od čtvrtka 26. do soboty 28. listopadu Znojmo.

„Ideální by bylo, aby všichni všechno vyhráli. To se ale asi nestane,“ pousmál se Petr Novotný, lodivod prostějovských boxerů. „Brali bychom aspoň jedno zlato a maximum finálových účastí,“ přidal před odjezdem na jižní Moravu už vážněji. „Nejvíce věřím Mírovi Šerbanovi v devětašedesátce. Je z naší výpravy nejzkušenější a jeví se poslední dobou v dobrém světle. Bude mít ale těžkou konkurenci, mimo jiné Chládka a Viktora Agateljana.“ Zcela vyloučena není ani osobní účast Petra Novotného přímo v ringu, oproti souboji proti Třeboni ovšem není pravděpodobnost až tak veliká. „Fyzicky se cítím dobře a stále je to otevřené, definitivně se rozhodnu až na poslední chvíli. Čekaly by mě ale celkem tři zápasy, což je docela zápřah. A nerad bych prohrál,“ přemítal několikanásobný mistr České republiky.

V tuto chvíli tak platí, že vedle již zmíněného Šerbana měl Prostějov zastoupení v kategorii do dvaapadesáti kilogramů, kde se představil Ondřej Dudek. „Bude tam mít hned sedm konkurentů, přičemž zatím neboxoval víc než jeden zápas. Jede tam hlavně na zkušenou, úspěchem by ale byla jedna výhra, ta by mu zajistila medaili,“ nastínil Novotný přání. A podobně i v případě Tomáše Ivachova a těžké váhy do jednadevadesáti kilogramů. „Může se blýsknout a získat další zkušenosti. Je to také trochu o náhodě a štěstí, jak se kdo vyspí, i ten největší favorit může prohrát,“ nevzdává se dopředu někdejší vládce právě této kategorie, jenž sám nyní přesedlal do super těžké váhy.

A do akce šli i další jména známá z prostějovského ringu. Filip Barák v šestapadesátce, Lukáš Dekýš v šedesátce, Ondřej Schilder ve čtyřiašedesátce, Jakub Bambuch s Markem Andrýskem v pětasedmdesátce. „Kluci se připravovali individuálně, každý měl jiné načasování. Na některé totiž čekaly galavečery, jiní boxovali v první lize. Cílem je podat optimální výkon a přesvědčit rozhodčí. U boxu ale platí, že velkou roli hraje i jméno,“ zmínil Novotný. Ze skvadry hostujících boxerů nejvíce věří ostravskému Bambuchovi. „Má na to překvapit. I on to ale bude mít hodně těžké, mimo jiné jsou ve stejné váze Lengál, Andrýsek i kluci z Prahy,“ dodal nynější kouč BC DTJ Prostějov.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments