Dobré ráno, dnes je pondělí 21.1.2019
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Poprvé v tomto kalendářním roce se ekipa prostějovských boxerů vydá mezi extraligové provazy, stane se tak v neděli od 15 hodin na znojemské půdě. Poprvé v tomto ročníku dojde na pikantní souboj, neboť domácí barvy hájí Hamo Aperjan i Vladimír Lengál, tedy donedávna velké opory BC DTJ. I tak je cílem kouče Petra Novotného vrátit se alespoň s jedním bodem.

„Je to dobré, měli bychom být v silné sestavě a každý bod z venku se počítá, takže bych byl spokojen i s remízou. O soupeři víme, má silný tým a může překvapit. Speciálně na Hama a Láďu se těšíme, bude to prestižní,“ vzkázal prostějovský trenér společně s poděkováním Olomouckému kraji a městu Prostějov za podporu.

On sám bude mít k dispozici téměř to nejsilnější, jedinou výraznou, avšak trvalou ztrátu představuje Miroslav Šerban. Tato velká hvězda totiž dala definitivně amatérskému boxu sbohem a už se nemůže vrátit.

„Chtěl jsem zkusit olympiádu, ale musel bych jít do nižší váhy a šance už byla hodně malá. Na tréninku jsem tak dostal nabídku vyzkoušet si profesionální ring a rozhodl jsem se do toho jít hned, dokud jsem ve formě,“ vysvětlil Šerban.

Nyní už má za sebou premiéru a byla vítězná, ve slovenském Štúrovu knockoutoval ve třetím kole svého maďarském soupeře a zápas vypsaný na čtyři kola předčasně ukončil.

„Další souboj mě čeká na stejném místě v sobotu 13. února, výhledově bych se chtěl utkat o titul profesionálního českého mistra, na to si ale budu muset asi ještě rok počkat. Nyní je hlavní zvyknout si na další zápasy, místo tří kol mohou trvat čtyři, šest, osm i dvanáct kol a je to tedy hodně o taktice,“ poukázal s tím, že novou základnu našel ve Zlíně, kam se rovněž přestěhoval.

Amatérská kariéra Miroslava Šerbana je tak u konce a přinesla mu mimo jiné domácí tituly v kadetech, juniorech, mužích i extralize družstev i páté místo na evropském šampionátu juniorů. „Myslím si, že byla úspěšná a že jsem dokázal, co jsem dokázat mohl, tak jsem se rozhodl posunout dál,“ zmínil.

A co na tuto změnu říká jeho dnes již bývalý kouč? „Bohužel je to jeho rozhodnutí. Odvedl tady maximum a byl poctivý i mimo ring. Podával stabilní výkony, měl jméno u rozhodčích i zkušenosti a bude to pro nás citelná ztráta,“ posteskl si Novotný, byť věří, že jeho nástupce bude podobně úspěšný. Jméno zatím prozradit nechtěl.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments