Dobrý podvečer, dnes je sobota 22.9.2018
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Poprvé v tomto kalendářním roce se ekipa prostějovských boxerů vydá mezi extraligové provazy, stane se tak v neděli od 15 hodin na znojemské půdě. Poprvé v tomto ročníku dojde na pikantní souboj, neboť domácí barvy hájí Hamo Aperjan i Vladimír Lengál, tedy donedávna velké opory BC DTJ. I tak je cílem kouče Petra Novotného vrátit se alespoň s jedním bodem.

„Je to dobré, měli bychom být v silné sestavě a každý bod z venku se počítá, takže bych byl spokojen i s remízou. O soupeři víme, má silný tým a může překvapit. Speciálně na Hama a Láďu se těšíme, bude to prestižní,“ vzkázal prostějovský trenér společně s poděkováním Olomouckému kraji a městu Prostějov za podporu.

On sám bude mít k dispozici téměř to nejsilnější, jedinou výraznou, avšak trvalou ztrátu představuje Miroslav Šerban. Tato velká hvězda totiž dala definitivně amatérskému boxu sbohem a už se nemůže vrátit.

„Chtěl jsem zkusit olympiádu, ale musel bych jít do nižší váhy a šance už byla hodně malá. Na tréninku jsem tak dostal nabídku vyzkoušet si profesionální ring a rozhodl jsem se do toho jít hned, dokud jsem ve formě,“ vysvětlil Šerban.

Nyní už má za sebou premiéru a byla vítězná, ve slovenském Štúrovu knockoutoval ve třetím kole svého maďarském soupeře a zápas vypsaný na čtyři kola předčasně ukončil.

„Další souboj mě čeká na stejném místě v sobotu 13. února, výhledově bych se chtěl utkat o titul profesionálního českého mistra, na to si ale budu muset asi ještě rok počkat. Nyní je hlavní zvyknout si na další zápasy, místo tří kol mohou trvat čtyři, šest, osm i dvanáct kol a je to tedy hodně o taktice,“ poukázal s tím, že novou základnu našel ve Zlíně, kam se rovněž přestěhoval.

Amatérská kariéra Miroslava Šerbana je tak u konce a přinesla mu mimo jiné domácí tituly v kadetech, juniorech, mužích i extralize družstev i páté místo na evropském šampionátu juniorů. „Myslím si, že byla úspěšná a že jsem dokázal, co jsem dokázat mohl, tak jsem se rozhodl posunout dál,“ zmínil.

A co na tuto změnu říká jeho dnes již bývalý kouč? „Bohužel je to jeho rozhodnutí. Odvedl tady maximum a byl poctivý i mimo ring. Podával stabilní výkony, měl jméno u rozhodčích i zkušenosti a bude to pro nás citelná ztráta,“ posteskl si Novotný, byť věří, že jeho nástupce bude podobně úspěšný. Jméno zatím prozradit nechtěl.

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments