Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 15.11.2018
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Poprvé v tomto kalendářním roce se ekipa prostějovských boxerů vydá mezi extraligové provazy, stane se tak v neděli od 15 hodin na znojemské půdě. Poprvé v tomto ročníku dojde na pikantní souboj, neboť domácí barvy hájí Hamo Aperjan i Vladimír Lengál, tedy donedávna velké opory BC DTJ. I tak je cílem kouče Petra Novotného vrátit se alespoň s jedním bodem.

„Je to dobré, měli bychom být v silné sestavě a každý bod z venku se počítá, takže bych byl spokojen i s remízou. O soupeři víme, má silný tým a může překvapit. Speciálně na Hama a Láďu se těšíme, bude to prestižní,“ vzkázal prostějovský trenér společně s poděkováním Olomouckému kraji a městu Prostějov za podporu.

On sám bude mít k dispozici téměř to nejsilnější, jedinou výraznou, avšak trvalou ztrátu představuje Miroslav Šerban. Tato velká hvězda totiž dala definitivně amatérskému boxu sbohem a už se nemůže vrátit.

„Chtěl jsem zkusit olympiádu, ale musel bych jít do nižší váhy a šance už byla hodně malá. Na tréninku jsem tak dostal nabídku vyzkoušet si profesionální ring a rozhodl jsem se do toho jít hned, dokud jsem ve formě,“ vysvětlil Šerban.

Nyní už má za sebou premiéru a byla vítězná, ve slovenském Štúrovu knockoutoval ve třetím kole svého maďarském soupeře a zápas vypsaný na čtyři kola předčasně ukončil.

„Další souboj mě čeká na stejném místě v sobotu 13. února, výhledově bych se chtěl utkat o titul profesionálního českého mistra, na to si ale budu muset asi ještě rok počkat. Nyní je hlavní zvyknout si na další zápasy, místo tří kol mohou trvat čtyři, šest, osm i dvanáct kol a je to tedy hodně o taktice,“ poukázal s tím, že novou základnu našel ve Zlíně, kam se rovněž přestěhoval.

Amatérská kariéra Miroslava Šerbana je tak u konce a přinesla mu mimo jiné domácí tituly v kadetech, juniorech, mužích i extralize družstev i páté místo na evropském šampionátu juniorů. „Myslím si, že byla úspěšná a že jsem dokázal, co jsem dokázat mohl, tak jsem se rozhodl posunout dál,“ zmínil.

A co na tuto změnu říká jeho dnes již bývalý kouč? „Bohužel je to jeho rozhodnutí. Odvedl tady maximum a byl poctivý i mimo ring. Podával stabilní výkony, měl jméno u rozhodčích i zkušenosti a bude to pro nás citelná ztráta,“ posteskl si Novotný, byť věří, že jeho nástupce bude podobně úspěšný. Jméno zatím prozradit nechtěl.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments