Dobré odpoledne, dnes je pátek 26.4.2019
svátek slaví Oto,
zítra Jaroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Poprvé v tomto kalendářním roce se ekipa prostějovských boxerů vydá mezi extraligové provazy, stane se tak v neděli od 15 hodin na znojemské půdě. Poprvé v tomto ročníku dojde na pikantní souboj, neboť domácí barvy hájí Hamo Aperjan i Vladimír Lengál, tedy donedávna velké opory BC DTJ. I tak je cílem kouče Petra Novotného vrátit se alespoň s jedním bodem.

„Je to dobré, měli bychom být v silné sestavě a každý bod z venku se počítá, takže bych byl spokojen i s remízou. O soupeři víme, má silný tým a může překvapit. Speciálně na Hama a Láďu se těšíme, bude to prestižní,“ vzkázal prostějovský trenér společně s poděkováním Olomouckému kraji a městu Prostějov za podporu.

On sám bude mít k dispozici téměř to nejsilnější, jedinou výraznou, avšak trvalou ztrátu představuje Miroslav Šerban. Tato velká hvězda totiž dala definitivně amatérskému boxu sbohem a už se nemůže vrátit.

„Chtěl jsem zkusit olympiádu, ale musel bych jít do nižší váhy a šance už byla hodně malá. Na tréninku jsem tak dostal nabídku vyzkoušet si profesionální ring a rozhodl jsem se do toho jít hned, dokud jsem ve formě,“ vysvětlil Šerban.

Nyní už má za sebou premiéru a byla vítězná, ve slovenském Štúrovu knockoutoval ve třetím kole svého maďarském soupeře a zápas vypsaný na čtyři kola předčasně ukončil.

„Další souboj mě čeká na stejném místě v sobotu 13. února, výhledově bych se chtěl utkat o titul profesionálního českého mistra, na to si ale budu muset asi ještě rok počkat. Nyní je hlavní zvyknout si na další zápasy, místo tří kol mohou trvat čtyři, šest, osm i dvanáct kol a je to tedy hodně o taktice,“ poukázal s tím, že novou základnu našel ve Zlíně, kam se rovněž přestěhoval.

Amatérská kariéra Miroslava Šerbana je tak u konce a přinesla mu mimo jiné domácí tituly v kadetech, juniorech, mužích i extralize družstev i páté místo na evropském šampionátu juniorů. „Myslím si, že byla úspěšná a že jsem dokázal, co jsem dokázat mohl, tak jsem se rozhodl posunout dál,“ zmínil.

A co na tuto změnu říká jeho dnes již bývalý kouč? „Bohužel je to jeho rozhodnutí. Odvedl tady maximum a byl poctivý i mimo ring. Podával stabilní výkony, měl jméno u rozhodčích i zkušenosti a bude to pro nás citelná ztráta,“ posteskl si Novotný, byť věří, že jeho nástupce bude podobně úspěšný. Jméno zatím prozradit nechtěl.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments