Dobré dopoledne, dnes je úterý 20.11.2018
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

PROSTĚJOVSKÝ Večerník jakožto mediální partner prostějovského boxu bedlivě sledoval vystoupení týmu BC DTJ v celém extraligovém ročníku a pokusil se zmapovat hlavní momenty, které rozhodly o tom, že zlaté medaile zamířily právě na Hanou. Přinášíme celkem pět bodů, které svým komentářem doplňuje hlavní kouč a v případě nutnosti rovněž aktivní boxer Petr Novotný.

1. Síla domácího prostředí

Platilo to v letech minulých a platí to stále, do Prostějova se pro body nejezdí. V tomto zlatém ročníku nezaváhali „Býci“ doma ani jednou, když rozdrtili Třeboň, Ústí nad Labem i Znojmo, Děčín kvůli rozhodnuté situaci v boji o titul nepřijel vůbec a padl kontumačně. „Kluci se zde cítí dobře. Velice důležitá je pro nás podpora publika a ruku v ruce s tím přicházejí kvalitní výkony, které odvádí v ringu. Soupeřům se tady špatně vyhrává a jezdí sem s obavami. Museli by se hodně snažit, aby si odvezli body,“ těší Petr Novotného.

2. Nahrazení dlouholetých opor

Na jedničku se tak podařilo vyrovnat i s letními odchody takových borců, jakými jsou Hamo Aperjan, Tomáš Bezvoda, Vladimír Lengál, k nimž se navíc později přidal i Miroslav Šerban. „Snažíme se mít dobrý přehled i o české scéně a podařilo se nám, co jsme potřebovali,“ mnul si ruce spokojený kouč. Do budoucna by se navíc mohl začít spoléhat i na prostějovské odchovance, zatímco nyní musí lovit v cizích oddílech. „To je otázka času i štěstí, vychovat boxera není jednoduchá věc. Musíte si projít řadou úskalí, obstát psychicky, vyhýbat se zraněním. Nutná je tréninková píle i zápasové vytížení, někdo to nezvládá. Musí vydržet v tréninkovém nasazení. Cesta je dlouhá a nechci předjímat, ale než vychováte boxera pro mužskou soutěž, tak uplyne řada let. Je to o myšlení a odhodlání boxera sám na sobě pracovat, sám trénovat,“ upozornil na složitost celé problematiky.

3. Šíře kádru a možnost alternace
Prostějovský tým se nemusel spoléhat pouze na pevně danou základní osmičku, ale mohl si dovolit i občasnou absenci některého jména. Realizační tým měl totiž vždy kam sáhnout a vedle kvantity, kterou dokládá hned šestnáct jmen, se mohl spolehnout i na velké schopnosti podložené účastí v reprezentaci či medailemi ze seniorských či mládežnických šampionátů. „Váhy máme většinou dablované, aby v případě zranění nebo nemoci mohl naskočit někdo jiný. Snažíme se také vždy sáhnout po kvalitě, aby zdejší kádr měl vysokou úroveň. Právě na umu byla naše sestava vždy postavena,“ podotkl Novotný.

4. Správný výběr cizinců
Erik Tlkanec, Filip Barák, Andrász Vadász, Viliam Tanko. Co jméno, to pojem. Do jednotlivých zápasů sice může každý tým vyslat jen dva cizince, o to důležitější však je, aby právě oni byli těmi žolíky, kteří budou pravidelně vítězit. A právě tento předpoklad se dařil bezezbytku, Filip Barák navíc přestal být po zisku českého občanství počítán za zahraniční akvizici. „Naše sestava je díky nim vynikající. Přinášejí kvalitu a obrovské zkušenosti, velký podíl na jejich příchodech má Petr Hlaváč. Má přehled, doporučení a byli jsme spokojeni. Komunikuje přímo s trenéry a ví, jak vše zařídit i po administrativní stránce,“ těší Novotného.

5. Reakce na vnější vlivy
Po dlouhé době nenastala situace, že by soutěž skončila v menším počtu účastníků, než v jakém začala, tudíž nedocházelo k žádným tabulkovým přepočtům a nečekaným zvratům. I tak se ovšem bylo nutné vypořádat s několika neočekávanými událostmi. Ještě před samotným startem svůj úmysl přehodnotily Kladno i Praha a ze sedmičlenné soutěže byla rázem jen pětičlenná. „V české lize to poslední dobou chodilo tak, že někdo odstoupil, čímž soutěž byla narušena a hodně znehodnocena. Takový stav není fér pro diváky ani boxery,“ komentoval Novotný. Navíc k žádnému přelosování nedošlo, extraliga byla hodně roztahaná a k tomu se ještě některá kola odkládala kvůli reprezentačním akcím. Ani tato skutečnost ovšem Prostějov nevykolejila a zlato bylo na Hané. „Nebylo to ideální, komunikace s asociací je ale někdy horší. Je nás málo a termíny se mění, doufám, že se takový scénář nebude opakovat a soutěž se neprotáhne až do pozdního jara. Pauzy byly zbytečně dlouhé a box je navíc bohužel zimním sportem,“ podotkl k tomu prostějovský kouč.

Konečná tabulka extraligy:
1. BC DTJ Prostějov 8 7 1 0 96:32 15
2. Fit Gym + SKP Ústí nad Labem 8 4 2 2 78:50 10
3. Rohovník Armex Děčín 8 3 1 4 54:72 7
4. SKB Lázně Třeboň 8 2 1 5 40:86 5
5. Jihomoravský region 8 1 1 6 50:78 3

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments