Dobré dopoledne, dnes je úterý 23.7.2019
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

PROSTĚJOVSKÝ Večerník jakožto mediální partner prostějovského boxu bedlivě sledoval vystoupení týmu BC DTJ v celém extraligovém ročníku a pokusil se zmapovat hlavní momenty, které rozhodly o tom, že zlaté medaile zamířily právě na Hanou. Přinášíme celkem pět bodů, které svým komentářem doplňuje hlavní kouč a v případě nutnosti rovněž aktivní boxer Petr Novotný.

1. Síla domácího prostředí

Platilo to v letech minulých a platí to stále, do Prostějova se pro body nejezdí. V tomto zlatém ročníku nezaváhali „Býci“ doma ani jednou, když rozdrtili Třeboň, Ústí nad Labem i Znojmo, Děčín kvůli rozhodnuté situaci v boji o titul nepřijel vůbec a padl kontumačně. „Kluci se zde cítí dobře. Velice důležitá je pro nás podpora publika a ruku v ruce s tím přicházejí kvalitní výkony, které odvádí v ringu. Soupeřům se tady špatně vyhrává a jezdí sem s obavami. Museli by se hodně snažit, aby si odvezli body,“ těší Petr Novotného.

2. Nahrazení dlouholetých opor

Na jedničku se tak podařilo vyrovnat i s letními odchody takových borců, jakými jsou Hamo Aperjan, Tomáš Bezvoda, Vladimír Lengál, k nimž se navíc později přidal i Miroslav Šerban. „Snažíme se mít dobrý přehled i o české scéně a podařilo se nám, co jsme potřebovali,“ mnul si ruce spokojený kouč. Do budoucna by se navíc mohl začít spoléhat i na prostějovské odchovance, zatímco nyní musí lovit v cizích oddílech. „To je otázka času i štěstí, vychovat boxera není jednoduchá věc. Musíte si projít řadou úskalí, obstát psychicky, vyhýbat se zraněním. Nutná je tréninková píle i zápasové vytížení, někdo to nezvládá. Musí vydržet v tréninkovém nasazení. Cesta je dlouhá a nechci předjímat, ale než vychováte boxera pro mužskou soutěž, tak uplyne řada let. Je to o myšlení a odhodlání boxera sám na sobě pracovat, sám trénovat,“ upozornil na složitost celé problematiky.

3. Šíře kádru a možnost alternace
Prostějovský tým se nemusel spoléhat pouze na pevně danou základní osmičku, ale mohl si dovolit i občasnou absenci některého jména. Realizační tým měl totiž vždy kam sáhnout a vedle kvantity, kterou dokládá hned šestnáct jmen, se mohl spolehnout i na velké schopnosti podložené účastí v reprezentaci či medailemi ze seniorských či mládežnických šampionátů. „Váhy máme většinou dablované, aby v případě zranění nebo nemoci mohl naskočit někdo jiný. Snažíme se také vždy sáhnout po kvalitě, aby zdejší kádr měl vysokou úroveň. Právě na umu byla naše sestava vždy postavena,“ podotkl Novotný.

4. Správný výběr cizinců
Erik Tlkanec, Filip Barák, Andrász Vadász, Viliam Tanko. Co jméno, to pojem. Do jednotlivých zápasů sice může každý tým vyslat jen dva cizince, o to důležitější však je, aby právě oni byli těmi žolíky, kteří budou pravidelně vítězit. A právě tento předpoklad se dařil bezezbytku, Filip Barák navíc přestal být po zisku českého občanství počítán za zahraniční akvizici. „Naše sestava je díky nim vynikající. Přinášejí kvalitu a obrovské zkušenosti, velký podíl na jejich příchodech má Petr Hlaváč. Má přehled, doporučení a byli jsme spokojeni. Komunikuje přímo s trenéry a ví, jak vše zařídit i po administrativní stránce,“ těší Novotného.

5. Reakce na vnější vlivy
Po dlouhé době nenastala situace, že by soutěž skončila v menším počtu účastníků, než v jakém začala, tudíž nedocházelo k žádným tabulkovým přepočtům a nečekaným zvratům. I tak se ovšem bylo nutné vypořádat s několika neočekávanými událostmi. Ještě před samotným startem svůj úmysl přehodnotily Kladno i Praha a ze sedmičlenné soutěže byla rázem jen pětičlenná. „V české lize to poslední dobou chodilo tak, že někdo odstoupil, čímž soutěž byla narušena a hodně znehodnocena. Takový stav není fér pro diváky ani boxery,“ komentoval Novotný. Navíc k žádnému přelosování nedošlo, extraliga byla hodně roztahaná a k tomu se ještě některá kola odkládala kvůli reprezentačním akcím. Ani tato skutečnost ovšem Prostějov nevykolejila a zlato bylo na Hané. „Nebylo to ideální, komunikace s asociací je ale někdy horší. Je nás málo a termíny se mění, doufám, že se takový scénář nebude opakovat a soutěž se neprotáhne až do pozdního jara. Pauzy byly zbytečně dlouhé a box je navíc bohužel zimním sportem,“ podotkl k tomu prostějovský kouč.

Konečná tabulka extraligy:
1. BC DTJ Prostějov 8 7 1 0 96:32 15
2. Fit Gym + SKP Ústí nad Labem 8 4 2 2 78:50 10
3. Rohovník Armex Děčín 8 3 1 4 54:72 7
4. SKB Lázně Třeboň 8 2 1 5 40:86 5
5. Jihomoravský region 8 1 1 6 50:78 3

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments