Příjemnou noc, dnes je úterý 25.9.2018
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

PROSTĚJOVSKÝ Večerník jakožto mediální partner prostějovského boxu bedlivě sledoval vystoupení týmu BC DTJ v celém extraligovém ročníku a pokusil se zmapovat hlavní momenty, které rozhodly o tom, že zlaté medaile zamířily právě na Hanou. Přinášíme celkem pět bodů, které svým komentářem doplňuje hlavní kouč a v případě nutnosti rovněž aktivní boxer Petr Novotný.

1. Síla domácího prostředí

Platilo to v letech minulých a platí to stále, do Prostějova se pro body nejezdí. V tomto zlatém ročníku nezaváhali „Býci“ doma ani jednou, když rozdrtili Třeboň, Ústí nad Labem i Znojmo, Děčín kvůli rozhodnuté situaci v boji o titul nepřijel vůbec a padl kontumačně. „Kluci se zde cítí dobře. Velice důležitá je pro nás podpora publika a ruku v ruce s tím přicházejí kvalitní výkony, které odvádí v ringu. Soupeřům se tady špatně vyhrává a jezdí sem s obavami. Museli by se hodně snažit, aby si odvezli body,“ těší Petr Novotného.

2. Nahrazení dlouholetých opor

Na jedničku se tak podařilo vyrovnat i s letními odchody takových borců, jakými jsou Hamo Aperjan, Tomáš Bezvoda, Vladimír Lengál, k nimž se navíc později přidal i Miroslav Šerban. „Snažíme se mít dobrý přehled i o české scéně a podařilo se nám, co jsme potřebovali,“ mnul si ruce spokojený kouč. Do budoucna by se navíc mohl začít spoléhat i na prostějovské odchovance, zatímco nyní musí lovit v cizích oddílech. „To je otázka času i štěstí, vychovat boxera není jednoduchá věc. Musíte si projít řadou úskalí, obstát psychicky, vyhýbat se zraněním. Nutná je tréninková píle i zápasové vytížení, někdo to nezvládá. Musí vydržet v tréninkovém nasazení. Cesta je dlouhá a nechci předjímat, ale než vychováte boxera pro mužskou soutěž, tak uplyne řada let. Je to o myšlení a odhodlání boxera sám na sobě pracovat, sám trénovat,“ upozornil na složitost celé problematiky.

3. Šíře kádru a možnost alternace
Prostějovský tým se nemusel spoléhat pouze na pevně danou základní osmičku, ale mohl si dovolit i občasnou absenci některého jména. Realizační tým měl totiž vždy kam sáhnout a vedle kvantity, kterou dokládá hned šestnáct jmen, se mohl spolehnout i na velké schopnosti podložené účastí v reprezentaci či medailemi ze seniorských či mládežnických šampionátů. „Váhy máme většinou dablované, aby v případě zranění nebo nemoci mohl naskočit někdo jiný. Snažíme se také vždy sáhnout po kvalitě, aby zdejší kádr měl vysokou úroveň. Právě na umu byla naše sestava vždy postavena,“ podotkl Novotný.

4. Správný výběr cizinců
Erik Tlkanec, Filip Barák, Andrász Vadász, Viliam Tanko. Co jméno, to pojem. Do jednotlivých zápasů sice může každý tým vyslat jen dva cizince, o to důležitější však je, aby právě oni byli těmi žolíky, kteří budou pravidelně vítězit. A právě tento předpoklad se dařil bezezbytku, Filip Barák navíc přestal být po zisku českého občanství počítán za zahraniční akvizici. „Naše sestava je díky nim vynikající. Přinášejí kvalitu a obrovské zkušenosti, velký podíl na jejich příchodech má Petr Hlaváč. Má přehled, doporučení a byli jsme spokojeni. Komunikuje přímo s trenéry a ví, jak vše zařídit i po administrativní stránce,“ těší Novotného.

5. Reakce na vnější vlivy
Po dlouhé době nenastala situace, že by soutěž skončila v menším počtu účastníků, než v jakém začala, tudíž nedocházelo k žádným tabulkovým přepočtům a nečekaným zvratům. I tak se ovšem bylo nutné vypořádat s několika neočekávanými událostmi. Ještě před samotným startem svůj úmysl přehodnotily Kladno i Praha a ze sedmičlenné soutěže byla rázem jen pětičlenná. „V české lize to poslední dobou chodilo tak, že někdo odstoupil, čímž soutěž byla narušena a hodně znehodnocena. Takový stav není fér pro diváky ani boxery,“ komentoval Novotný. Navíc k žádnému přelosování nedošlo, extraliga byla hodně roztahaná a k tomu se ještě některá kola odkládala kvůli reprezentačním akcím. Ani tato skutečnost ovšem Prostějov nevykolejila a zlato bylo na Hané. „Nebylo to ideální, komunikace s asociací je ale někdy horší. Je nás málo a termíny se mění, doufám, že se takový scénář nebude opakovat a soutěž se neprotáhne až do pozdního jara. Pauzy byly zbytečně dlouhé a box je navíc bohužel zimním sportem,“ podotkl k tomu prostějovský kouč.

Konečná tabulka extraligy:
1. BC DTJ Prostějov 8 7 1 0 96:32 15
2. Fit Gym + SKP Ústí nad Labem 8 4 2 2 78:50 10
3. Rohovník Armex Děčín 8 3 1 4 54:72 7
4. SKB Lázně Třeboň 8 2 1 5 40:86 5
5. Jihomoravský region 8 1 1 6 50:78 3

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments