Příjemnou noc, dnes je pátek 16.11.2018
svátek slaví Otmar,
zítra Mahulena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Další ročník boxerské extraligy je za dveřmi! Prostějovští rohovníci, kteří získali v uplynulém ročníku suverénním způsobem mistrovský titul, nyní touží po zlaté obhajobě. „Chceme obhájit, o nic jiného ani usilovat nemůžeme,“ usmívá se trenér BC DTJ Petr Novotný. Cesta za dalším triumfem však bude mnohem obtížnější. Zatímco soupeři posílili, Prostějov spíše naopak papírově oslabil. Nováčkem soutěže se stal bratislavský Ružinov, který také baží po tom získat hned při své premiéře cenné prvenství. Svěřence Petra Novotného tak rozhodně čeká zajímavý ročník.

Start v Ostravě

První překážkou na předpokládané zlaté cestě budou boxeři Ostravy, kteří přes léto vydatně posilovali. Duel je neplánován již na příští sobotu ve slezské metropoli v hale Tatran. „Klasická hala, ve které se odehrávaly slavné akce minulosti. Konala se tam republiková mistrovství a další významné turnaje. Za mé aktivní éry jsem tam získal titul na Velké ceně Ostravy,“ vzpomíná Novotný, který je vedle šéfovské role i nadále hlavním trenérem BC DTJ. Prostějovští tak neočekávají vůbec jednoduchý zápas. „Bude to křest ohněm! Myslím, že Ostrava bude letos velmi silná,“ potvrzuje kouč. „V kádru mají borce z Nitry, Ostraváky Pepu Vaníčka i Roberta Bilíka.“

Doma až v říjnu

Los letošní extraligy nebyl k Prostějovu příliš vstřícný. První dvě kola se totiž BC DTJ představí v ringu soupeřů, domácím fanouškům se nová sestava ukáže až druhý říjnový víkend. „Měli bychom boxovat v neděli devátého října od deseti hodin. Soupeřem bude Ústí nad Labem,“ informoval Novotný. Celý víkend bude vůbec zasvěcen boxu, protože o den dříve se bude v Prostějově konat oblastní kolo mládeže. „Měl by to být turnaj O pohár primátorky,“ dodává.

Favoritem Ružinov

Skladba účastníků nejvyšší tuzemské soutěže je po nejrůznějších peripetiích i tradičních klubů v posledních sezonách jakž takž ustálená. Zbrusu novým tygrem na scéně by však letos měl být ambiciózní bratislavský klub z Ružinova. „Mohou si stáhnout jakéhokoliv Slováka plus dva cizince. Pro nás jsou Slováci cizinci, takže jsme oproti Ružinovu v nevýhodě,“ uvedl na adresu hlavního konkurenta Petr Novotný. „Silný bude i Děčín, jenž posbíral všechny Pražáky. Hodně čilá byla na přestupovém trhu i Třeboň, o Ostravě jsem už hovořil.“ Všechna utkání by tedy měla být vyrovnaná a dramatická až do konce. „Myslím, že tomu tak bude. Boxovat se bude opět na osm zápasů ve standardních váhových kategoriích.“

BC DTJ spoléhá na Maďary

Klasikou poslední dekády jsou v prostějovských barvách maďarští boxeři. Trenér Prostějova s nimi počítá i letos. „V předchozích letech se nám osvědčili a spoléhat na ně budeme i letos. Předběžně jsme s maďarskou stranou domluveni. Spolupráce by měla fungovat jako v předchozích letech,“ komentuje aktuální dění Petr Novotný.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments