Dobré dopoledne, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Další ročník boxerské extraligy je za dveřmi! Prostějovští rohovníci, kteří získali v uplynulém ročníku suverénním způsobem mistrovský titul, nyní touží po zlaté obhajobě. „Chceme obhájit, o nic jiného ani usilovat nemůžeme,“ usmívá se trenér BC DTJ Petr Novotný. Cesta za dalším triumfem však bude mnohem obtížnější. Zatímco soupeři posílili, Prostějov spíše naopak papírově oslabil. Nováčkem soutěže se stal bratislavský Ružinov, který také baží po tom získat hned při své premiéře cenné prvenství. Svěřence Petra Novotného tak rozhodně čeká zajímavý ročník.

Start v Ostravě

První překážkou na předpokládané zlaté cestě budou boxeři Ostravy, kteří přes léto vydatně posilovali. Duel je neplánován již na příští sobotu ve slezské metropoli v hale Tatran. „Klasická hala, ve které se odehrávaly slavné akce minulosti. Konala se tam republiková mistrovství a další významné turnaje. Za mé aktivní éry jsem tam získal titul na Velké ceně Ostravy,“ vzpomíná Novotný, který je vedle šéfovské role i nadále hlavním trenérem BC DTJ. Prostějovští tak neočekávají vůbec jednoduchý zápas. „Bude to křest ohněm! Myslím, že Ostrava bude letos velmi silná,“ potvrzuje kouč. „V kádru mají borce z Nitry, Ostraváky Pepu Vaníčka i Roberta Bilíka.“

Doma až v říjnu

Los letošní extraligy nebyl k Prostějovu příliš vstřícný. První dvě kola se totiž BC DTJ představí v ringu soupeřů, domácím fanouškům se nová sestava ukáže až druhý říjnový víkend. „Měli bychom boxovat v neděli devátého října od deseti hodin. Soupeřem bude Ústí nad Labem,“ informoval Novotný. Celý víkend bude vůbec zasvěcen boxu, protože o den dříve se bude v Prostějově konat oblastní kolo mládeže. „Měl by to být turnaj O pohár primátorky,“ dodává.

Favoritem Ružinov

Skladba účastníků nejvyšší tuzemské soutěže je po nejrůznějších peripetiích i tradičních klubů v posledních sezonách jakž takž ustálená. Zbrusu novým tygrem na scéně by však letos měl být ambiciózní bratislavský klub z Ružinova. „Mohou si stáhnout jakéhokoliv Slováka plus dva cizince. Pro nás jsou Slováci cizinci, takže jsme oproti Ružinovu v nevýhodě,“ uvedl na adresu hlavního konkurenta Petr Novotný. „Silný bude i Děčín, jenž posbíral všechny Pražáky. Hodně čilá byla na přestupovém trhu i Třeboň, o Ostravě jsem už hovořil.“ Všechna utkání by tedy měla být vyrovnaná a dramatická až do konce. „Myslím, že tomu tak bude. Boxovat se bude opět na osm zápasů ve standardních váhových kategoriích.“

BC DTJ spoléhá na Maďary

Klasikou poslední dekády jsou v prostějovských barvách maďarští boxeři. Trenér Prostějova s nimi počítá i letos. „V předchozích letech se nám osvědčili a spoléhat na ně budeme i letos. Předběžně jsme s maďarskou stranou domluveni. Spolupráce by měla fungovat jako v předchozích letech,“ komentuje aktuální dění Petr Novotný.

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments