Dobrý večer, dnes je neděle 20.1.2019
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Další ročník boxerské extraligy je za dveřmi! Prostějovští rohovníci, kteří získali v uplynulém ročníku suverénním způsobem mistrovský titul, nyní touží po zlaté obhajobě. „Chceme obhájit, o nic jiného ani usilovat nemůžeme,“ usmívá se trenér BC DTJ Petr Novotný. Cesta za dalším triumfem však bude mnohem obtížnější. Zatímco soupeři posílili, Prostějov spíše naopak papírově oslabil. Nováčkem soutěže se stal bratislavský Ružinov, který také baží po tom získat hned při své premiéře cenné prvenství. Svěřence Petra Novotného tak rozhodně čeká zajímavý ročník.

Start v Ostravě

První překážkou na předpokládané zlaté cestě budou boxeři Ostravy, kteří přes léto vydatně posilovali. Duel je neplánován již na příští sobotu ve slezské metropoli v hale Tatran. „Klasická hala, ve které se odehrávaly slavné akce minulosti. Konala se tam republiková mistrovství a další významné turnaje. Za mé aktivní éry jsem tam získal titul na Velké ceně Ostravy,“ vzpomíná Novotný, který je vedle šéfovské role i nadále hlavním trenérem BC DTJ. Prostějovští tak neočekávají vůbec jednoduchý zápas. „Bude to křest ohněm! Myslím, že Ostrava bude letos velmi silná,“ potvrzuje kouč. „V kádru mají borce z Nitry, Ostraváky Pepu Vaníčka i Roberta Bilíka.“

Doma až v říjnu

Los letošní extraligy nebyl k Prostějovu příliš vstřícný. První dvě kola se totiž BC DTJ představí v ringu soupeřů, domácím fanouškům se nová sestava ukáže až druhý říjnový víkend. „Měli bychom boxovat v neděli devátého října od deseti hodin. Soupeřem bude Ústí nad Labem,“ informoval Novotný. Celý víkend bude vůbec zasvěcen boxu, protože o den dříve se bude v Prostějově konat oblastní kolo mládeže. „Měl by to být turnaj O pohár primátorky,“ dodává.

Favoritem Ružinov

Skladba účastníků nejvyšší tuzemské soutěže je po nejrůznějších peripetiích i tradičních klubů v posledních sezonách jakž takž ustálená. Zbrusu novým tygrem na scéně by však letos měl být ambiciózní bratislavský klub z Ružinova. „Mohou si stáhnout jakéhokoliv Slováka plus dva cizince. Pro nás jsou Slováci cizinci, takže jsme oproti Ružinovu v nevýhodě,“ uvedl na adresu hlavního konkurenta Petr Novotný. „Silný bude i Děčín, jenž posbíral všechny Pražáky. Hodně čilá byla na přestupovém trhu i Třeboň, o Ostravě jsem už hovořil.“ Všechna utkání by tedy měla být vyrovnaná a dramatická až do konce. „Myslím, že tomu tak bude. Boxovat se bude opět na osm zápasů ve standardních váhových kategoriích.“

BC DTJ spoléhá na Maďary

Klasikou poslední dekády jsou v prostějovských barvách maďarští boxeři. Trenér Prostějova s nimi počítá i letos. „V předchozích letech se nám osvědčili a spoléhat na ně budeme i letos. Předběžně jsme s maďarskou stranou domluveni. Spolupráce by měla fungovat jako v předchozích letech,“ komentuje aktuální dění Petr Novotný.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments