Dobré dopoledne, dnes je úterý 26.3.2019
svátek slaví Emanuel,
zítra Dita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Do Třeboně a obecně do jižních Čech se hojně jezdí na ryby a speciálně na kapra. Do Vánoc je ovšem ještě daleko, tudíž prostějovští boxeři se vydávají tímto směrem se zcela jiným záměrem – v sobotu od šesti hodin večer se budou chtít revanšovat za nepovedený extraligový vstup v Ostravě a nevracet se na Hanou s prázdnou.

„I remíza by mi udělala radost, bod z venku se počítá. Ještě musíme doladit sestavu, měli bychom ale být kompletní. Uvědomujeme si ovšem, že proti nám stojí kvalitní soupeř, takže nás čeká další velice těžký zápas,“ uvědomuje si kouč BC DTJ Prostějov Petr Novotný.

Jihočeši se opírají o silnou slovenskou družinu a také kvalitní posily s bohatými extraligovými zkušenostmi, hosty tak nečeká nic jednoduchého. „Uvidí se, v jakém složení nastoupíme my i oni, ale stáhli si Grézla i Plesníka a kromě Hama i kluky ze Znojma. Sešli jsme se ale v uplynulém týdnu a téměř všichni se cítí fit, takže budeme dobře připraveni,“ nevzdává se předčasně.

Naopak k duelu na pomezí Moravy a Slezska se mu kvůli porážce 4:12 a některým sporným výrokům arbitrů příliš vracet nechtělo. „Mrzí mě, že se tamější lidé cítí dotčeni, ale co člověk, to názor. Po zhlédnutí si stojím za svým a Vaněček vyhrát neměl, stejně tak si body zasloužil Bambuch a souboj Dekýše s Hamem byl vyrovnaný,“ připomněl. „Hodil jsem to ale za hlavu, výsledek nezměním. Musíme se soustředit na další utkání,“ dodal.

Svou roli na výsledku podle Novotného sehrála rovněž skutečnost, že sezóna teprve začíná, jednalo se o první zápasy pro jednotlivé boxery. I proto věří, že teď na jihu Čech to bude lepší. Současně však prostějovští borci musejí mít na paměti, že hned o dalším víkendu je čeká další extraligový souboj, v sobotu 8. října přivítají v sokolovně na Skálově náměstí Ústí nad Labem.

„S termínovým kalendářem se bojuje neustále, jsou tu vedle extraligy ještě mistrovství světa i Evropy a další turnaje, tato změna ale vzešla z naší iniciativy, protože o týden později bude sokolovna plná. Je pravda, že musíme být dobře připraveni a nezranit se, zejména když se boxuje bez přileb,“ vysvětlil Petr Novotný důvod přesunu z víkendu 15. a 16. října a současně poděkoval za přetrvávající podporu městu Prostějov, Olomouckému kraji i všem partnerům.

Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments