Dobrý večer, dnes je úterý 18.12.2018
svátek slaví Miloslav,
zítra Ester
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Do Třeboně a obecně do jižních Čech se hojně jezdí na ryby a speciálně na kapra. Do Vánoc je ovšem ještě daleko, tudíž prostějovští boxeři se vydávají tímto směrem se zcela jiným záměrem – v sobotu od šesti hodin večer se budou chtít revanšovat za nepovedený extraligový vstup v Ostravě a nevracet se na Hanou s prázdnou.

„I remíza by mi udělala radost, bod z venku se počítá. Ještě musíme doladit sestavu, měli bychom ale být kompletní. Uvědomujeme si ovšem, že proti nám stojí kvalitní soupeř, takže nás čeká další velice těžký zápas,“ uvědomuje si kouč BC DTJ Prostějov Petr Novotný.

Jihočeši se opírají o silnou slovenskou družinu a také kvalitní posily s bohatými extraligovými zkušenostmi, hosty tak nečeká nic jednoduchého. „Uvidí se, v jakém složení nastoupíme my i oni, ale stáhli si Grézla i Plesníka a kromě Hama i kluky ze Znojma. Sešli jsme se ale v uplynulém týdnu a téměř všichni se cítí fit, takže budeme dobře připraveni,“ nevzdává se předčasně.

Naopak k duelu na pomezí Moravy a Slezska se mu kvůli porážce 4:12 a některým sporným výrokům arbitrů příliš vracet nechtělo. „Mrzí mě, že se tamější lidé cítí dotčeni, ale co člověk, to názor. Po zhlédnutí si stojím za svým a Vaněček vyhrát neměl, stejně tak si body zasloužil Bambuch a souboj Dekýše s Hamem byl vyrovnaný,“ připomněl. „Hodil jsem to ale za hlavu, výsledek nezměním. Musíme se soustředit na další utkání,“ dodal.

Svou roli na výsledku podle Novotného sehrála rovněž skutečnost, že sezóna teprve začíná, jednalo se o první zápasy pro jednotlivé boxery. I proto věří, že teď na jihu Čech to bude lepší. Současně však prostějovští borci musejí mít na paměti, že hned o dalším víkendu je čeká další extraligový souboj, v sobotu 8. října přivítají v sokolovně na Skálově náměstí Ústí nad Labem.

„S termínovým kalendářem se bojuje neustále, jsou tu vedle extraligy ještě mistrovství světa i Evropy a další turnaje, tato změna ale vzešla z naší iniciativy, protože o týden později bude sokolovna plná. Je pravda, že musíme být dobře připraveni a nezranit se, zejména když se boxuje bez přileb,“ vysvětlil Petr Novotný důvod přesunu z víkendu 15. a 16. října a současně poděkoval za přetrvávající podporu městu Prostějov, Olomouckému kraji i všem partnerům.

Total Comments

  • Repoint
  • Prohlídky
  • Muzeum
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí Vánoční trhy v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments