Dobré odpoledne, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Co se termínové rychlosti týče, boxeři DTJ Prostějov do aktuálního ročníku extraligy družstev 2016/2017 doslova vlétli. Z hlediska výsledkové úspěšnosti to zatím žádný let není, ale dvě vydřená vítězství po úvodní vysoké porážce udržela „Býky“ v naději na další obhajobu mistrovského titulu. A to je v tuto chvíli nejpodstatnější. Večerník se ohlédl za posledním domácím vystoupením, které i přes výhru přineslo určité rozpaky...

Každopádně není v rohovnickém sportu běžné, aby někdo absolvoval tři duely během čtyř po sobě jdoucích víkendů, což znamená v pouhých třech týdnech. Prostějovští borci to vzhledem k zápasově nabitému programu museli zvládnout a dá se říct, že i zvládli bez bodové újmy. Prohra totiž přišla hned na úvod, kde únava ještě nemohla působit. „Sešly se dvě věci. Jednak měla extraliga letos dost rychlý start, když první tři kola naplánovali jen s dvoutýdenními rozestupy. K tomu se přidal fakt, že jsme se rozhodli střetnutí třetího kola proti Ústí nad Labem o týden předsunout kvůli termínové kolizi se zápasnickým Memoriálem Gustava Frištenského. Šlo o domácí premiéru nové sezóny a chtěli jsme ji boxovat v obvyklém prostředí sokolovny na Skálově náměstí i v tradičním termínu nedělního dopoledne. Proto zvítězila varianta, že budeme bojovat jeden víkend v Třeboni a hned ten další s Ústím,“ vysvětlil trenér mužstva DTJ Petr Novotný.
Je však jasné, že v tak fyzicky náročném sportu, kde jsou navíc menší zranění na denním pořádku, šlo o nemalé riziko.
„S tím jsme dopředu počítali a je pravda, že proti Severočechům jsme šli zdravotně oslabení. Kvůli zraněním nemohli nastoupit Ondra Schilder ani Kuba Bambuch, ale naštěstí jsme na to výsledkově nedoplatili. Soupeř měl se sestavou ještě větší problémy než my a dopadlo to dobře pro nás, dva získané body do tabulky mají za takové situace svou cenu,“ oddechl si lodivod.
Nevydařený start do soutěže v podobě hladkého podlehnutí 4:12 na půdě ostravského nováčka tak zůstává trochu zapomenut, i když v pouze desetikolové extralize se každé klopýtnutí samozřejmě počítá dvojnásob. „Je však moc důležité, že jsme se z té nepříjemné porážky zvedli a dokázali dva další zápasy vyhrát, zvlášť v tom našlapaném programu. Pokud bychom hned zaváhali znovu, představovalo by to velké komplikace při útoku na další titul. Takhle máme pořád reálnou šanci,“ rozebíral Novotný.
V Třeboni i proti ústeckému rivalovi přitom prostějovský tým uspěl shodným a téměř nejtěsnějším možným poměrem 10:6. „Všichni kluci maximálně bojovali a chci jim poděkovat, že vlastně během jediného týdne dvakrát vydřeli tolik potřebná vítězství. Ti, co nastoupili opakovaně a dokázali pokaždé vyhrát, prokázali výbornou připravenost, kvalitu, odolnost i srdce. A toho je potřeba si moc vážit, právě s takovými vlastnostmi můžeme zase útočit na extraligovou medaili včetně té nejcennější,“ zamyslel se kouč prostějovských rohovníků.
Jenže zopakovat zlato bude hodně složité. Do nejvyšší soutěže ČR totiž k pěti českým klubům (Prostějov, Ústí nad Labem, Děčín, Ostrava, Třeboň) letos přibyl i slovenský celek Bratislava-Ružinov, což je opravdu velice silný oddíl. „Řekl bych, že je to asi největší favorit extraligy. V kádru mají snad všechny nejlepší Slováky, porazit je bude fakt těžké. Stejně jako nováčka z Ostravy, který svou sílu potvrdil tím, že nás jasně porazil. Podcenit se nesmí ani Děčín, medaile tentokrát visí dost vysoko. Ale my se rozhodně nijak nevzdáváme
a naopak budeme ze všech sil makat pro co nejlepší úspěch,“ slíbil Novotný.
Hodně napoví už příští vystoupení boxerů DTJ, jímž bude šlágr 4. dějství ve výše zmíněné Bratislavě. Tam se hanácká parta vydá ve druhé polovině listopadu. „Teď máme delší pauzu, takže je čas, aby se kluci dali fyzicky i zdravotně dohromady, pořádně potrénovali a na ten náročný zápas v Ružinově se stoprocentně nachystali. Věřím, že pojedeme v nejsilnější sestavě a předvedeme dobrý výkon. Samozřejmě budeme chtít vítězství, ale vzhledem ke kvalitě soupeře by asi i remíza znamenala příznivý výsledek. Uvidíme...,“ odtušil na závěr trenér.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments