Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 15.11.2018
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Co se termínové rychlosti týče, boxeři DTJ Prostějov do aktuálního ročníku extraligy družstev 2016/2017 doslova vlétli. Z hlediska výsledkové úspěšnosti to zatím žádný let není, ale dvě vydřená vítězství po úvodní vysoké porážce udržela „Býky“ v naději na další obhajobu mistrovského titulu. A to je v tuto chvíli nejpodstatnější. Večerník se ohlédl za posledním domácím vystoupením, které i přes výhru přineslo určité rozpaky...

Každopádně není v rohovnickém sportu běžné, aby někdo absolvoval tři duely během čtyř po sobě jdoucích víkendů, což znamená v pouhých třech týdnech. Prostějovští borci to vzhledem k zápasově nabitému programu museli zvládnout a dá se říct, že i zvládli bez bodové újmy. Prohra totiž přišla hned na úvod, kde únava ještě nemohla působit. „Sešly se dvě věci. Jednak měla extraliga letos dost rychlý start, když první tři kola naplánovali jen s dvoutýdenními rozestupy. K tomu se přidal fakt, že jsme se rozhodli střetnutí třetího kola proti Ústí nad Labem o týden předsunout kvůli termínové kolizi se zápasnickým Memoriálem Gustava Frištenského. Šlo o domácí premiéru nové sezóny a chtěli jsme ji boxovat v obvyklém prostředí sokolovny na Skálově náměstí i v tradičním termínu nedělního dopoledne. Proto zvítězila varianta, že budeme bojovat jeden víkend v Třeboni a hned ten další s Ústím,“ vysvětlil trenér mužstva DTJ Petr Novotný.
Je však jasné, že v tak fyzicky náročném sportu, kde jsou navíc menší zranění na denním pořádku, šlo o nemalé riziko.
„S tím jsme dopředu počítali a je pravda, že proti Severočechům jsme šli zdravotně oslabení. Kvůli zraněním nemohli nastoupit Ondra Schilder ani Kuba Bambuch, ale naštěstí jsme na to výsledkově nedoplatili. Soupeř měl se sestavou ještě větší problémy než my a dopadlo to dobře pro nás, dva získané body do tabulky mají za takové situace svou cenu,“ oddechl si lodivod.
Nevydařený start do soutěže v podobě hladkého podlehnutí 4:12 na půdě ostravského nováčka tak zůstává trochu zapomenut, i když v pouze desetikolové extralize se každé klopýtnutí samozřejmě počítá dvojnásob. „Je však moc důležité, že jsme se z té nepříjemné porážky zvedli a dokázali dva další zápasy vyhrát, zvlášť v tom našlapaném programu. Pokud bychom hned zaváhali znovu, představovalo by to velké komplikace při útoku na další titul. Takhle máme pořád reálnou šanci,“ rozebíral Novotný.
V Třeboni i proti ústeckému rivalovi přitom prostějovský tým uspěl shodným a téměř nejtěsnějším možným poměrem 10:6. „Všichni kluci maximálně bojovali a chci jim poděkovat, že vlastně během jediného týdne dvakrát vydřeli tolik potřebná vítězství. Ti, co nastoupili opakovaně a dokázali pokaždé vyhrát, prokázali výbornou připravenost, kvalitu, odolnost i srdce. A toho je potřeba si moc vážit, právě s takovými vlastnostmi můžeme zase útočit na extraligovou medaili včetně té nejcennější,“ zamyslel se kouč prostějovských rohovníků.
Jenže zopakovat zlato bude hodně složité. Do nejvyšší soutěže ČR totiž k pěti českým klubům (Prostějov, Ústí nad Labem, Děčín, Ostrava, Třeboň) letos přibyl i slovenský celek Bratislava-Ružinov, což je opravdu velice silný oddíl. „Řekl bych, že je to asi největší favorit extraligy. V kádru mají snad všechny nejlepší Slováky, porazit je bude fakt těžké. Stejně jako nováčka z Ostravy, který svou sílu potvrdil tím, že nás jasně porazil. Podcenit se nesmí ani Děčín, medaile tentokrát visí dost vysoko. Ale my se rozhodně nijak nevzdáváme
a naopak budeme ze všech sil makat pro co nejlepší úspěch,“ slíbil Novotný.
Hodně napoví už příští vystoupení boxerů DTJ, jímž bude šlágr 4. dějství ve výše zmíněné Bratislavě. Tam se hanácká parta vydá ve druhé polovině listopadu. „Teď máme delší pauzu, takže je čas, aby se kluci dali fyzicky i zdravotně dohromady, pořádně potrénovali a na ten náročný zápas v Ružinově se stoprocentně nachystali. Věřím, že pojedeme v nejsilnější sestavě a předvedeme dobrý výkon. Samozřejmě budeme chtít vítězství, ale vzhledem ke kvalitě soupeře by asi i remíza znamenala příznivý výsledek. Uvidíme...,“ odtušil na závěr trenér.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments