Příjemnou noc, dnes je neděle 18.11.2018
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Prostějovští rohovníci zakončí tuto neděli letošní mistrovský podzim. Svěřenci trenéra Novotného se představí v domácím prostředí sokolovny na Skálově náměstí, kde přivítají tradičního účastníka nejvyšší boxerské soutěže Armex Děčín. Severočeši byli vždy obávaným soupeřem, ale letos jim to výsledkově moc nejde. V tabulce se krčí na dělené předposlední příčce se ziskem jediného bodu. „Nic jiného než vítězství nebereme,“ neschovává se proto za obvyklé trenérské fráze Petr Novotný, kormidelník BC DTJ Prostějov.

Plánované završení podzimu však bylo v uplynulých dnech ohroženo. Kormidelník BC DTJ totiž dává jen velmi obtížně dohromady optimální sestavu. Na přetřes tak byla i možnost odložení zápasu. „Máme určité potíže. Navrhli jsme Děčínu, že bychom přeložili utkání na jiný termín. Poslali jsme oficiální žádanku, ale odpověď nepřišla. Telefonicky jsme se zkontaktovali a soupeř potvrdil, že přijede,“ informoval Novotný. „Takže nám nezbývá nic jiného, než je porazit!“
Z předcházející úspěšné sestavy, která vydolovala v Bratislavě cennou remízu, budou pravděpodobně někteří bijci chybět. „Zranil se Ondra Schilder, jenž nastupuje ve čtyřiašedesátce. Miloš Bartl, který se osvědčil v devětašedesátce je služebně mimo. Problém máme ještě v jedné váze,“ prozradil případné absence lodivod, ale jedním dechem dodal: „Věřím, že to nějak vyřešíme. Myslím, že kompletní nebude ani soupeř. Pokud by však přece jen nastoupil v plné síle, byl by to hodně těžký soupeř.“
Chybět by naopak neměli dva slovenští borci hájící barvy BC DTJ, trenér Novotný počítá s Tankem i Tlkancem. Dále by neměli chybět Lukáš Dekýš, Jakub Bambuch nebo Marek Andrýsek. „Posily z Maďarska nebudou. Máme Slováky. Konečnou sestavu se dozvíme stejně až v předvečer zápasu. Nebudu dopředu odkrývat trumfy, nepřítel nespí,“ usmál se kouč.
V sestavě Děčína se vyskytuje několik zvučných jmen. „V první řadě je to Erik Huliev, úřadující a již několikanásobný mistr republiky. Solidním boxerem je v jednaosmdesátce Podlucký, v pětasedmě je zase mistrem republiky Bojko,“ představil Novotný největší esa Armexu. Za Severočechy také nastupuje i známý Michal Vodárek nebo nadějný mladík Kolínský.
Boxeři se utkají s Děčínem tradičně v prostějovské sokolovně v neděli 18. prosince před obědem. Gong prvního zápasu by měl zaznít v 10:00 hodin. „Tentokrát žádné doplnění programu nechystáme. Doufám, že v předvánočním čase najde cestu do sokolovny co největší počet diváků. Podporu budeme potřebovat,“ zve příznivce Petr Novotný.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments