Dobré odpoledne, dnes je neděle 17.2.2019
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prostějovští rohovníci zakončí tuto neděli letošní mistrovský podzim. Svěřenci trenéra Novotného se představí v domácím prostředí sokolovny na Skálově náměstí, kde přivítají tradičního účastníka nejvyšší boxerské soutěže Armex Děčín. Severočeši byli vždy obávaným soupeřem, ale letos jim to výsledkově moc nejde. V tabulce se krčí na dělené předposlední příčce se ziskem jediného bodu. „Nic jiného než vítězství nebereme,“ neschovává se proto za obvyklé trenérské fráze Petr Novotný, kormidelník BC DTJ Prostějov.

Plánované završení podzimu však bylo v uplynulých dnech ohroženo. Kormidelník BC DTJ totiž dává jen velmi obtížně dohromady optimální sestavu. Na přetřes tak byla i možnost odložení zápasu. „Máme určité potíže. Navrhli jsme Děčínu, že bychom přeložili utkání na jiný termín. Poslali jsme oficiální žádanku, ale odpověď nepřišla. Telefonicky jsme se zkontaktovali a soupeř potvrdil, že přijede,“ informoval Novotný. „Takže nám nezbývá nic jiného, než je porazit!“
Z předcházející úspěšné sestavy, která vydolovala v Bratislavě cennou remízu, budou pravděpodobně někteří bijci chybět. „Zranil se Ondra Schilder, jenž nastupuje ve čtyřiašedesátce. Miloš Bartl, který se osvědčil v devětašedesátce je služebně mimo. Problém máme ještě v jedné váze,“ prozradil případné absence lodivod, ale jedním dechem dodal: „Věřím, že to nějak vyřešíme. Myslím, že kompletní nebude ani soupeř. Pokud by však přece jen nastoupil v plné síle, byl by to hodně těžký soupeř.“
Chybět by naopak neměli dva slovenští borci hájící barvy BC DTJ, trenér Novotný počítá s Tankem i Tlkancem. Dále by neměli chybět Lukáš Dekýš, Jakub Bambuch nebo Marek Andrýsek. „Posily z Maďarska nebudou. Máme Slováky. Konečnou sestavu se dozvíme stejně až v předvečer zápasu. Nebudu dopředu odkrývat trumfy, nepřítel nespí,“ usmál se kouč.
V sestavě Děčína se vyskytuje několik zvučných jmen. „V první řadě je to Erik Huliev, úřadující a již několikanásobný mistr republiky. Solidním boxerem je v jednaosmdesátce Podlucký, v pětasedmě je zase mistrem republiky Bojko,“ představil Novotný největší esa Armexu. Za Severočechy také nastupuje i známý Michal Vodárek nebo nadějný mladík Kolínský.
Boxeři se utkají s Děčínem tradičně v prostějovské sokolovně v neděli 18. prosince před obědem. Gong prvního zápasu by měl zaznít v 10:00 hodin. „Tentokrát žádné doplnění programu nechystáme. Doufám, že v předvánočním čase najde cestu do sokolovny co největší počet diváků. Podporu budeme potřebovat,“ zve příznivce Petr Novotný.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments