Dobré ráno, dnes je úterý 18.6.2019
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prostějovští rohovníci zakončí tuto neděli letošní mistrovský podzim. Svěřenci trenéra Novotného se představí v domácím prostředí sokolovny na Skálově náměstí, kde přivítají tradičního účastníka nejvyšší boxerské soutěže Armex Děčín. Severočeši byli vždy obávaným soupeřem, ale letos jim to výsledkově moc nejde. V tabulce se krčí na dělené předposlední příčce se ziskem jediného bodu. „Nic jiného než vítězství nebereme,“ neschovává se proto za obvyklé trenérské fráze Petr Novotný, kormidelník BC DTJ Prostějov.

Plánované završení podzimu však bylo v uplynulých dnech ohroženo. Kormidelník BC DTJ totiž dává jen velmi obtížně dohromady optimální sestavu. Na přetřes tak byla i možnost odložení zápasu. „Máme určité potíže. Navrhli jsme Děčínu, že bychom přeložili utkání na jiný termín. Poslali jsme oficiální žádanku, ale odpověď nepřišla. Telefonicky jsme se zkontaktovali a soupeř potvrdil, že přijede,“ informoval Novotný. „Takže nám nezbývá nic jiného, než je porazit!“
Z předcházející úspěšné sestavy, která vydolovala v Bratislavě cennou remízu, budou pravděpodobně někteří bijci chybět. „Zranil se Ondra Schilder, jenž nastupuje ve čtyřiašedesátce. Miloš Bartl, který se osvědčil v devětašedesátce je služebně mimo. Problém máme ještě v jedné váze,“ prozradil případné absence lodivod, ale jedním dechem dodal: „Věřím, že to nějak vyřešíme. Myslím, že kompletní nebude ani soupeř. Pokud by však přece jen nastoupil v plné síle, byl by to hodně těžký soupeř.“
Chybět by naopak neměli dva slovenští borci hájící barvy BC DTJ, trenér Novotný počítá s Tankem i Tlkancem. Dále by neměli chybět Lukáš Dekýš, Jakub Bambuch nebo Marek Andrýsek. „Posily z Maďarska nebudou. Máme Slováky. Konečnou sestavu se dozvíme stejně až v předvečer zápasu. Nebudu dopředu odkrývat trumfy, nepřítel nespí,“ usmál se kouč.
V sestavě Děčína se vyskytuje několik zvučných jmen. „V první řadě je to Erik Huliev, úřadující a již několikanásobný mistr republiky. Solidním boxerem je v jednaosmdesátce Podlucký, v pětasedmě je zase mistrem republiky Bojko,“ představil Novotný největší esa Armexu. Za Severočechy také nastupuje i známý Michal Vodárek nebo nadějný mladík Kolínský.
Boxeři se utkají s Děčínem tradičně v prostějovské sokolovně v neděli 18. prosince před obědem. Gong prvního zápasu by měl zaznít v 10:00 hodin. „Tentokrát žádné doplnění programu nechystáme. Doufám, že v předvánočním čase najde cestu do sokolovny co největší počet diváků. Podporu budeme potřebovat,“ zve příznivce Petr Novotný.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments