Dobrý večer, dnes je čtvrtek 15.11.2018
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

VIDEO+FOTOGALERIE Obavy se nepotvrdily. Čtrnáct dní před zápasem se složení domácího BC DTJ hroutilo doslova jako domeček z karet. Trenér Petr Novotný uvažoval dokonce o odložení duelu. „Požádali jsme Děčín o přesunutí zápasu, ale soupeř nám bohužel nevyšel vstříc,“ potvrdil lodivod. A tak se uplynulou neděli dopoledne boxovalo. Mezi dvanácti provazy se tak premiérově v prostějovských barvách objevili Patrik Baláž, Kamil Krošlák a Miroslav Juna. Kombinovaný soubor však ošidnou úlohu zvládl a slavil vysokou výhru. „Samozřejmě že jsem spokojený. Z utkání jsem měl obavy, které se naštěstí nenaplnily,“ oddechl si kouč Novotný.Prostějovští boxeři vstupovali do utkání s bonusem jednoho vyhraného utkání. Soupeř ze severu Čech totiž neobsadil kategorii bez rozdílu vah. Do optimální sestavy pak hostům také nějaké opory scházely. „Asi měli podobné problémy jako my,“ podotkl Novotný. „Je krátce po šampionátu, někteří borci mají zdravotní potíže,“ vysvětlil hostující kouč Vítězslav Soukup, jenž dodal: „Byl bych šťastný za remízu.“

Utkání zahájil souboj mezi slovenskou oporou BC DTJ Viliamem Tankem a mladičkou hvězdičkou českého boxu Ivanem Pavljukem. Borec s ukrajinskými kořeny se ve svých osmnácti letech favorizovaného Tanka nezalekl. K vidění bylo svižné a technické utkání, ve kterém byl Tanko aktivnější, a zvláště jeho levačka bodovala. Hostující borec se však za svůj výkon přes bodovou porážku rozhodně stydět nemusel. Ve druhém zápase proti sobě nastoupili Lukáš Dekýš a Erik Huliev. Děčínský boxer jako čerstvý mistr republiky, a navíc letos na domácí scéně neporažený, byl velkým favoritem. Dekýš však navázal na předchozí vystoupení v Bratislavě, kde senzačně porazil Vargu. S Hulievem si to rozdal jako rovný s rovným, soupeř na nečekaný odpor reagoval ve třetím kole zápasnickým chvatem, za který byl napomínán. Ke vzteku děčínského rohu pak dali rozhodčí vítězství Dekýšovi a Prostějov vedl 4:0. „Zápas byl vyrovnaný, možná jsem byl přesnější. To napomínání bylo zbytečné. Soupeř mě držel za krk a padal. Sundali mi body, navíc to byl děčínský rozhodčí Zetek! Kdybych prohrál normálně, tak bych to vzal. Porážku uznám, ale tohle nechápu a nerozumím tomu,“ čílil se po utkání Erik Huliev. Ve třetím souboji dne se mladičký premiant Patrik Baláž postavil Štěpánu Pitrovi. Vyrovnaný zápas měl nečekané rozuzlení. Ve druhém kole se boxeři srazili hlavami, Pitorovi se objevila na čele krev a utkání bylo předčasně ukončeno. Po součtu bodování se pak z výhry radoval zkrvavený rohovník Děčína § 4:2. Jednoznačnou partií se ukázal následující mač do 69 kg. Za prostějovské barvy si odbyl premiéru Kamil Krošlák a soupeř v podobě Kristiána Choliského pro něj byl příliš velkým soustem. Cholinský čněl nad soupeřem po všech stránkách, v závěru evidentně Krošlákovi došly síly a o výhře borce v červeném nebylo diskusí – 4:4.  

Úplně jinou premiéru si před prostějovskými diváky odbyl Miroslav Juna. Nedávný finalista mistrovství republiky se do Jiránka pustil s velkou vervou a po několika přesných zásazích rozhodčí duel ve druhém kole raději ukončili. Juna svou výhrou dával BC DTJ jistotu remízy – 6:4.

Oblíbenec příznivců z Hané Marek Andrýsek svým výkonem opět potěšil. Se silově založeným Dušanem Kabátem si pohrával jako kočka s myší. Kabát ustál několik zásahů, ale sám působil oproti pohyblivějšímu sokovi těžkopádným dojmem a prakticky jen čekal na závěrečný gong – 8:4.

Závěrečné vystoupení obstarali borci ve váze do jedenadevadesáti kilogramů. Proti favorizovanému Eriku Tlkancovi, slovenské jedničce, nastoupil neznámý polský bijec Oskar Wierzejski. Favorizovaný Erik se do soupeře pustil způsobem sobě vlastním. Útočnou aktivitou se pokoušel rozbít defenzivu soupeře. Wierzejski se však ukázal jako důstojný protivník a nedal Tlkancovi očekávanou výhru vůbec zadarmo. Celkově Prostějov zvítězil 12:4 a stále se drží v kontaktu s čelem tabulky. 

OČIMA TRENÉRŮ

Petr Novotný – BC DTJ Prostějov

„Jsem spokojený. Čekal jsem asi vyrovnanější zápas. Celkově ale byly k vidění kvalitní zápasy. Diváci si, myslím, přišli na své. Všichni borci do toho dali sto procent. Kvalitativně nejlepší zápasy byly asi v nejnižší a nejvyšší váze. Milým překvapením je výhra Lukáše Dekýše, se kterou jsme moc nepočítali. Stále držíme kontakt s čelem tabulky a máme pořád vše ve svých rukách.“

Vítězslav Soukup – Armex Děčín 
„Soupeř měl lépe připravený tým než my a vyhrál zaslouženě. My sice máme na soupisce čtyři mistry republiky, ale jsou zranění. Museli jsme je tedy nahradit a ti náhradníci nebyli tak dobře připravení jako ti Prostějovští. Výkonem potěšil teprve osmnáctiletý Pavljuk, jenž má všechno před sebou. Porážku Hulieva zavinil ten trestný bod. První kolo prohrál, druhé bylo nerozhodné, ve třetím byl lepší, ale ten bod ho srazil.“    

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments