Dobrý podvečer, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Přetěžká zkouška. Tým obhájců mistrovského titulu BC DTJ Prostějov zahájí letošní rok nejobtížnějším možným způsobem.

V nedělním dopoledni se jim postaví v domácím ringu SCB Ostrava, doposud v sezóně neporažený tým, jenž jde neohroženě za zlatem. „Mají hodně silnou sestavu. Na naší straně však bude domácí prostředí,“ věří Petr Novotný, trenér prostějovských rohovníků.
Prostějovský tým nejde po dlouhé době do tuzemského extraligového souboje v roli favorita. Navíc je před domácím týmem výzva v podobě nutného vítězství, v opačném případě by se totiž sen o obhajobě prakticky rozplynul. „Jde o hodně, navíc máme určité problémy se složením sestavy. Nějak to ale dáme dohromady,“ neskládá předem zbraně Petr Novotný.
Při pohledu na ostravskou soupisku je nutné přiznat, že se na severu Moravy podařilo dát dohromady opravdu skvělý výběr. Vedle nejlepšího českého boxera posledního desetiletí Zdeňka Chládka figurují v týmu například exprostějovští Hamo Aperjan, Marek Vaněček, Pavel Polakovič dále pak Jan Mužík nebo Daniel Freiherr. Tedy buď aktuální mistři republiky, nebo finalisté nedávného šampionátu v Brandýse nad Labem. „K tomu musíme ještě přidat Poláka, který boxuje v supertěžké kategorii, byl i na mistrovství Evropy,“ poznamenal Novotný. Jedná se o Pawla Wierzbickiho, čerstvého mistra Polska, jenž doposud v extralize neprohrál jediný zápas.  
Všechno zlé je pro něco dobré. Prostějovská sokolovna by mohla být po čase opět svědkem vyrovnaného souboje, ve kterém by mohla rozhodovat až kategorie bez rozdílu vah. Při vší úctě k předchozím soupeřům, kteří se na Hané objevili v podzimní části, je ostravská mašina úplně jiný level.
Na ostří nože by mělo jít hned od nejnižších vah. Na prostějovské straně slovenský tanečník Vili Tanko proti ostravskému rváčkovi Freiherrovi. Velký náboj bude mít i druhá bitva - ostravský rodák a střelec Lukáš Dekýš ve službách BC DTJ, jenž má výtečnou fazónu, má jistě chuť i na prostějovským fanouškům dobře známého Hama Aperjana. Právě na dobrý vstup bude domácí eskadra spoléhat, protože střední pasáž by měla vyznít papírově jasně pro Ostravu. Polakovič a Chládek by měli své duely zvládnout. Rozhodnout by tak měly až dvě poslední váhy. Pokud budou všichni zdraví a k dispozici, na domácí straně by měli nastoupit Erik Tlkanec a Dan Táborský.
„Diváci si určitě přijdou na své, k vidění budou kvalitní zápasy. Myslím, že by naším úspěchem byla i remíza, ale samozřejmě bychom chtěli vyhrát,“ tvrdí odhodlaně Petr Novotný.
Utkání s Ostravou se koná v neděli 29. ledna v tradičním dopoledním čase od 10:00 hodin. Prostějovské rohovníky pak v jarní části uvidí fanoušci ještě dvakrát, a to 5. března s Třeboní a 9. dubna s bratislavským Ružinovem.

EXTRALIGA ČR 2016/2017
Výsledkový servis - 4. kolo: SKB HYDRO&KOVO Třeboň - FIT GYM + SKP Ústí nad Labem 10:6.


PRŮBĚŽNÁ TABULKA:
1. SCB Ostrava 4 1 0 56:24 9
2. BC Bratislava-Ružinov 3 2 0 52:28 8
3. BC DTJ Prostějov 3 1 1 44:36 7
4. Hydrokov Třeboň 1 0 3 22:42 2
5. Armex Děčín 0 1 3 22:42 1
6. FIT GYM + SKP Ústí nad Labem 0 1 4 28:52 1


KAM PŘÍŠTĚ...
6. kolo, 28. a 29. ledna: BC DTJ Prostějov – SCB Ostrava, SKB HYDRO&KOVO Třeboň - BC Bratislava-Ružinov, FIT GYM + SKP Ústí nad Labem - BC Armex Rohovník Děčín.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments