Dobré ráno, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Přetěžká zkouška. Tým obhájců mistrovského titulu BC DTJ Prostějov zahájí letošní rok nejobtížnějším možným způsobem.

V nedělním dopoledni se jim postaví v domácím ringu SCB Ostrava, doposud v sezóně neporažený tým, jenž jde neohroženě za zlatem. „Mají hodně silnou sestavu. Na naší straně však bude domácí prostředí,“ věří Petr Novotný, trenér prostějovských rohovníků.
Prostějovský tým nejde po dlouhé době do tuzemského extraligového souboje v roli favorita. Navíc je před domácím týmem výzva v podobě nutného vítězství, v opačném případě by se totiž sen o obhajobě prakticky rozplynul. „Jde o hodně, navíc máme určité problémy se složením sestavy. Nějak to ale dáme dohromady,“ neskládá předem zbraně Petr Novotný.
Při pohledu na ostravskou soupisku je nutné přiznat, že se na severu Moravy podařilo dát dohromady opravdu skvělý výběr. Vedle nejlepšího českého boxera posledního desetiletí Zdeňka Chládka figurují v týmu například exprostějovští Hamo Aperjan, Marek Vaněček, Pavel Polakovič dále pak Jan Mužík nebo Daniel Freiherr. Tedy buď aktuální mistři republiky, nebo finalisté nedávného šampionátu v Brandýse nad Labem. „K tomu musíme ještě přidat Poláka, který boxuje v supertěžké kategorii, byl i na mistrovství Evropy,“ poznamenal Novotný. Jedná se o Pawla Wierzbickiho, čerstvého mistra Polska, jenž doposud v extralize neprohrál jediný zápas.  
Všechno zlé je pro něco dobré. Prostějovská sokolovna by mohla být po čase opět svědkem vyrovnaného souboje, ve kterém by mohla rozhodovat až kategorie bez rozdílu vah. Při vší úctě k předchozím soupeřům, kteří se na Hané objevili v podzimní části, je ostravská mašina úplně jiný level.
Na ostří nože by mělo jít hned od nejnižších vah. Na prostějovské straně slovenský tanečník Vili Tanko proti ostravskému rváčkovi Freiherrovi. Velký náboj bude mít i druhá bitva - ostravský rodák a střelec Lukáš Dekýš ve službách BC DTJ, jenž má výtečnou fazónu, má jistě chuť i na prostějovským fanouškům dobře známého Hama Aperjana. Právě na dobrý vstup bude domácí eskadra spoléhat, protože střední pasáž by měla vyznít papírově jasně pro Ostravu. Polakovič a Chládek by měli své duely zvládnout. Rozhodnout by tak měly až dvě poslední váhy. Pokud budou všichni zdraví a k dispozici, na domácí straně by měli nastoupit Erik Tlkanec a Dan Táborský.
„Diváci si určitě přijdou na své, k vidění budou kvalitní zápasy. Myslím, že by naším úspěchem byla i remíza, ale samozřejmě bychom chtěli vyhrát,“ tvrdí odhodlaně Petr Novotný.
Utkání s Ostravou se koná v neděli 29. ledna v tradičním dopoledním čase od 10:00 hodin. Prostějovské rohovníky pak v jarní části uvidí fanoušci ještě dvakrát, a to 5. března s Třeboní a 9. dubna s bratislavským Ružinovem.

EXTRALIGA ČR 2016/2017
Výsledkový servis - 4. kolo: SKB HYDRO&KOVO Třeboň - FIT GYM + SKP Ústí nad Labem 10:6.


PRŮBĚŽNÁ TABULKA:
1. SCB Ostrava 4 1 0 56:24 9
2. BC Bratislava-Ružinov 3 2 0 52:28 8
3. BC DTJ Prostějov 3 1 1 44:36 7
4. Hydrokov Třeboň 1 0 3 22:42 2
5. Armex Děčín 0 1 3 22:42 1
6. FIT GYM + SKP Ústí nad Labem 0 1 4 28:52 1


KAM PŘÍŠTĚ...
6. kolo, 28. a 29. ledna: BC DTJ Prostějov – SCB Ostrava, SKB HYDRO&KOVO Třeboň - BC Bratislava-Ružinov, FIT GYM + SKP Ústí nad Labem - BC Armex Rohovník Děčín.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments