Dobrý podvečer, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Přetěžká zkouška. Tým obhájců mistrovského titulu BC DTJ Prostějov zahájí letošní rok nejobtížnějším možným způsobem.

V nedělním dopoledni se jim postaví v domácím ringu SCB Ostrava, doposud v sezóně neporažený tým, jenž jde neohroženě za zlatem. „Mají hodně silnou sestavu. Na naší straně však bude domácí prostředí,“ věří Petr Novotný, trenér prostějovských rohovníků.
Prostějovský tým nejde po dlouhé době do tuzemského extraligového souboje v roli favorita. Navíc je před domácím týmem výzva v podobě nutného vítězství, v opačném případě by se totiž sen o obhajobě prakticky rozplynul. „Jde o hodně, navíc máme určité problémy se složením sestavy. Nějak to ale dáme dohromady,“ neskládá předem zbraně Petr Novotný.
Při pohledu na ostravskou soupisku je nutné přiznat, že se na severu Moravy podařilo dát dohromady opravdu skvělý výběr. Vedle nejlepšího českého boxera posledního desetiletí Zdeňka Chládka figurují v týmu například exprostějovští Hamo Aperjan, Marek Vaněček, Pavel Polakovič dále pak Jan Mužík nebo Daniel Freiherr. Tedy buď aktuální mistři republiky, nebo finalisté nedávného šampionátu v Brandýse nad Labem. „K tomu musíme ještě přidat Poláka, který boxuje v supertěžké kategorii, byl i na mistrovství Evropy,“ poznamenal Novotný. Jedná se o Pawla Wierzbickiho, čerstvého mistra Polska, jenž doposud v extralize neprohrál jediný zápas.  
Všechno zlé je pro něco dobré. Prostějovská sokolovna by mohla být po čase opět svědkem vyrovnaného souboje, ve kterém by mohla rozhodovat až kategorie bez rozdílu vah. Při vší úctě k předchozím soupeřům, kteří se na Hané objevili v podzimní části, je ostravská mašina úplně jiný level.
Na ostří nože by mělo jít hned od nejnižších vah. Na prostějovské straně slovenský tanečník Vili Tanko proti ostravskému rváčkovi Freiherrovi. Velký náboj bude mít i druhá bitva - ostravský rodák a střelec Lukáš Dekýš ve službách BC DTJ, jenž má výtečnou fazónu, má jistě chuť i na prostějovským fanouškům dobře známého Hama Aperjana. Právě na dobrý vstup bude domácí eskadra spoléhat, protože střední pasáž by měla vyznít papírově jasně pro Ostravu. Polakovič a Chládek by měli své duely zvládnout. Rozhodnout by tak měly až dvě poslední váhy. Pokud budou všichni zdraví a k dispozici, na domácí straně by měli nastoupit Erik Tlkanec a Dan Táborský.
„Diváci si určitě přijdou na své, k vidění budou kvalitní zápasy. Myslím, že by naším úspěchem byla i remíza, ale samozřejmě bychom chtěli vyhrát,“ tvrdí odhodlaně Petr Novotný.
Utkání s Ostravou se koná v neděli 29. ledna v tradičním dopoledním čase od 10:00 hodin. Prostějovské rohovníky pak v jarní části uvidí fanoušci ještě dvakrát, a to 5. března s Třeboní a 9. dubna s bratislavským Ružinovem.

EXTRALIGA ČR 2016/2017
Výsledkový servis - 4. kolo: SKB HYDRO&KOVO Třeboň - FIT GYM + SKP Ústí nad Labem 10:6.


PRŮBĚŽNÁ TABULKA:
1. SCB Ostrava 4 1 0 56:24 9
2. BC Bratislava-Ružinov 3 2 0 52:28 8
3. BC DTJ Prostějov 3 1 1 44:36 7
4. Hydrokov Třeboň 1 0 3 22:42 2
5. Armex Děčín 0 1 3 22:42 1
6. FIT GYM + SKP Ústí nad Labem 0 1 4 28:52 1


KAM PŘÍŠTĚ...
6. kolo, 28. a 29. ledna: BC DTJ Prostějov – SCB Ostrava, SKB HYDRO&KOVO Třeboň - BC Bratislava-Ružinov, FIT GYM + SKP Ústí nad Labem - BC Armex Rohovník Děčín.

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments