Dobré odpoledne, dnes je neděle 18.11.2018
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Přetěžká zkouška. Tým obhájců mistrovského titulu BC DTJ Prostějov zahájí letošní rok nejobtížnějším možným způsobem.

V nedělním dopoledni se jim postaví v domácím ringu SCB Ostrava, doposud v sezóně neporažený tým, jenž jde neohroženě za zlatem. „Mají hodně silnou sestavu. Na naší straně však bude domácí prostředí,“ věří Petr Novotný, trenér prostějovských rohovníků.
Prostějovský tým nejde po dlouhé době do tuzemského extraligového souboje v roli favorita. Navíc je před domácím týmem výzva v podobě nutného vítězství, v opačném případě by se totiž sen o obhajobě prakticky rozplynul. „Jde o hodně, navíc máme určité problémy se složením sestavy. Nějak to ale dáme dohromady,“ neskládá předem zbraně Petr Novotný.
Při pohledu na ostravskou soupisku je nutné přiznat, že se na severu Moravy podařilo dát dohromady opravdu skvělý výběr. Vedle nejlepšího českého boxera posledního desetiletí Zdeňka Chládka figurují v týmu například exprostějovští Hamo Aperjan, Marek Vaněček, Pavel Polakovič dále pak Jan Mužík nebo Daniel Freiherr. Tedy buď aktuální mistři republiky, nebo finalisté nedávného šampionátu v Brandýse nad Labem. „K tomu musíme ještě přidat Poláka, který boxuje v supertěžké kategorii, byl i na mistrovství Evropy,“ poznamenal Novotný. Jedná se o Pawla Wierzbickiho, čerstvého mistra Polska, jenž doposud v extralize neprohrál jediný zápas.  
Všechno zlé je pro něco dobré. Prostějovská sokolovna by mohla být po čase opět svědkem vyrovnaného souboje, ve kterém by mohla rozhodovat až kategorie bez rozdílu vah. Při vší úctě k předchozím soupeřům, kteří se na Hané objevili v podzimní části, je ostravská mašina úplně jiný level.
Na ostří nože by mělo jít hned od nejnižších vah. Na prostějovské straně slovenský tanečník Vili Tanko proti ostravskému rváčkovi Freiherrovi. Velký náboj bude mít i druhá bitva - ostravský rodák a střelec Lukáš Dekýš ve službách BC DTJ, jenž má výtečnou fazónu, má jistě chuť i na prostějovským fanouškům dobře známého Hama Aperjana. Právě na dobrý vstup bude domácí eskadra spoléhat, protože střední pasáž by měla vyznít papírově jasně pro Ostravu. Polakovič a Chládek by měli své duely zvládnout. Rozhodnout by tak měly až dvě poslední váhy. Pokud budou všichni zdraví a k dispozici, na domácí straně by měli nastoupit Erik Tlkanec a Dan Táborský.
„Diváci si určitě přijdou na své, k vidění budou kvalitní zápasy. Myslím, že by naším úspěchem byla i remíza, ale samozřejmě bychom chtěli vyhrát,“ tvrdí odhodlaně Petr Novotný.
Utkání s Ostravou se koná v neděli 29. ledna v tradičním dopoledním čase od 10:00 hodin. Prostějovské rohovníky pak v jarní části uvidí fanoušci ještě dvakrát, a to 5. března s Třeboní a 9. dubna s bratislavským Ružinovem.

EXTRALIGA ČR 2016/2017
Výsledkový servis - 4. kolo: SKB HYDRO&KOVO Třeboň - FIT GYM + SKP Ústí nad Labem 10:6.


PRŮBĚŽNÁ TABULKA:
1. SCB Ostrava 4 1 0 56:24 9
2. BC Bratislava-Ružinov 3 2 0 52:28 8
3. BC DTJ Prostějov 3 1 1 44:36 7
4. Hydrokov Třeboň 1 0 3 22:42 2
5. Armex Děčín 0 1 3 22:42 1
6. FIT GYM + SKP Ústí nad Labem 0 1 4 28:52 1


KAM PŘÍŠTĚ...
6. kolo, 28. a 29. ledna: BC DTJ Prostějov – SCB Ostrava, SKB HYDRO&KOVO Třeboň - BC Bratislava-Ružinov, FIT GYM + SKP Ústí nad Labem - BC Armex Rohovník Děčín.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments