Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 15.11.2018
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Neuskutečněné utkání 8. kola extraligy mezi bratislavským Ružinovem a Ostravou řešila v předminulém týdnu Sportovně technická komise České boxerské asociace, která rozhodla vyhovět argumentům slezského klubu a přisoudila mu kontumační výhru poměrem 16:0. Prakticky tak Ostravanům přiklepla mistrovský titul!


„Myslím, že se jedná o takovou vzpouru Ostravy. Ten zápas jsme mohli klidně odboxovat v náhradním termínu. Oni ale trvali na kontumaci, aby si pojistili prvenství. Vyhrát bez boje je podle mě unfair,“ vyjádřil se k rozhodnutí Dušan Bučko, trenér Ružinova. „Ostrava má navíc tak kvalitní kádr, že zbývající týmy extraligy na ně stejně nemají nárok,“ přidal.
Celá kauza vznikla z důvodu organizačních problémů pořádajícího klubu. Utkání se mělo boxovat v jednom bratislavském nákupním centru. „Bohužel ve středu, tři dny před zápasem, nám vypověděli dohodu. My jsme nebyli schopni v tak krátkém časovém úseku sehnat náhradní prostory,“ vysvětluje Bučko.
Druhé odložené střetnutí mezi Ústím nad Labem a Prostějovem se bude z rozhodnutí STK boxovat v náhradním termínu. „My jsme mohli také žádat kontumaci, ale jít proti svazu a dělat problémy není ideální. Klidně pojedeme do Ústí jindy,“ konstatoval Petr Novotný, předseda DTJ Prostějov. „Kdybychom byli na místě Ostravy, s Bratislavou bychom se dohodli. Podobné problémy přece mohou postihnout každého a lepší je bojovat v ringu než u zeleného stolu,“ vzkázal lodivod.
EXTRALIGA BOX 2016-2017
9. kolo: FIT GYM + SKP Ústí nad Labem - SKB HYDRO&KOV Třeboň 6:10, BC DTJ Prostějov - BC Bratislava-Ružinov 10:6, SCB Ostrava - BC Armex Rohovník Děčín 12:4. 
Průběžná tabulka:
1. SCB Ostrava          8          1          0          110:34 17
2. BC DTJ Prostějov            5          1          2          70:58   11
3. BC Bratislava-Ružinov      4          2          2          74:54   10
4. Hydrokov Třeboň   2          1          4          46:66   5
5. Armex Děčín          1          2          5          44:84   4
6. FIT GYM + SKP Ústí nad Labem            0          1          7          40:88   1
Kam příště:
10. kolo (6.-7.5. 2017): BC Bratislava-Ružinov - FIT GYM + SKP Ústí nad Labem, SKB HYDRO&KOV Třeboň - SCB Ostrava, BC Armex Rohovník Děčín - BC DTJ Prostějov

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments