Příjemnou noc, dnes je úterý 25.9.2018
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Minulou sobotu se odchovanci BC DTJ Prostějov popasovali se svými soupeři v rámci 8. kola oblastní soutěže, která se tentokrát konala v Kroměříži. Do „hanáckých Atén“ se sjelo bezmála sto třicet boxerů a boxerek z jižní i severní Moravy, ale také ze Slovenska. Dvěma ringy pod jednou střechou haly Slavie tedy prošlo celkem třiašedesát dvojic ve všech věkových i váhových kategoriích. Barvy a znak prostějovského klubu hájilo celkem osm boxerů.

O první body se zasloužila Mája Vrbová, která po tříkolové bitvě svou soupeřku Kolaříkovou z X-FIGHT clubu Ostrava porazila 3:0 na body. „Až na pár technických chyb, které před republikou ještě doladíme, boxovala perfektně, a svou soupeřku doslova přejela. V prvním kole po kombinaci levého háku s pravým direktem poslala Mája Kolaříkovou k zemi, ve druhém pak ještě jednou do počítání,“ zhodnotil vystoupení své svěřenkyně trenér mládeže Martin Klíč. Tato velmi cenná výhra je obzvláště důležitým faktorem před blížícím se mistrovstvím ČR, kde budou Vrbová spolu s Míšou Brančíkovou a Miroslavem Šandorem bojovat o medaile.
O další skalp se postaral Dorian Kropog. Ten ve váze do 30 kg porazil Herziga z Těmic. Utkání, ve kterém měl Dorian po prvním kole navrch, se už druhého nedočkalo, protože jeho soupeř souboj vzdal. „Dorian je náš nejmladší, ale asi největší talent. Pochválil ho dokonce i reprezentační trenér Slovenska pan Tibor Hlavačka, který přijal pozvání a na tuto oblast také dojel se svými odchovanci,“ poznamenal Klíč.
V dalším velmi sledovaném utkání se střetli Adam Uhlík proti Antoniu Hauerovi z Dukly Olomouc. Po vyrovnaném utkání se nakonec rozhodčí přiklonili k výhře prostějovského borce. „Kdyby se boxovalo v Olomouci, mohlo by to ale být klidně opačně. I tak zaslouží pochvalu oba borci, odboxovali totiž jedno z nejlepších utkání kategorie školní mládeže,“ konstatoval trenér Martin Klíč.
V té samé kategorii si zaboxoval i další borec DTJ Filip Jílek. Ten se postavil proti zkušenějšímu Polákovi z týmu BC Poruba. Vyrovnané utkání ve svižném tempu, rozhodčí se nakonec přiklonili na Polákovu stranu. Jílek však nedal svou kůži lacino a odboxoval pěkný zápas.
O poslední výhru v dorostenecké kategorii se postaral starší z bratrů Šandorů Miroslav. Ten porazil se svými dvanácti zápasy Nicolase Čurdu ze Znojma, který jich má na kontě již bezmála pětadvacet. „Na Mírovi byla nejvíce vidět únava po soustředění, kde doslova celý týden dřel jako pes. Utkání ustál a nakonec vyhrál na body,“ radoval se Klíč.
Dorostence na oblasti doplnili i tři muži – Pavel Zajíc, Nicolas Dzurňák a Pavel Ján. První dva jmenovaní na své soupeře nestačili a prohráli na body, Pavel Ján pak porazil kroměřížského Marka Chmelu v utkání, které bylo součástí galavečera, který navazoval na oblastní ligu.
„V rámci jihomoravské oblasti, kde máme již půlku turnajů za sebou, si držíme ve dvou kategoriích školní mládeže první místo. Holky byly pozvány na soustředění reprezentace do Kašperských hor, kde se ukázaly v dobrém světle, a pokud uspějí na víkendovém MČR juniorů, mohou se podívat i na květnové mistrovství Evropy do Itálie,“ neskrýval radost trenér mládeže Martin Klíč.
Již tento čtvrtek, kdy startuje juniorské mistrovství republiky v Trutnově, se tak premiérově poperou o mistrovské tituly Marie Vrbová a Michaela Brančíková. Ženské duo doplní Miroslav Šandor. „Do finále by se určitě dostat mohly. Uvidíme, jak to holkám půjde. Je to trošku i o štěstí, jaký bude los, ale připraveni rozhodně jsme. Trénujeme, makáme, teď už jen ladíme formu,“ věří v úspěch svých svěřenkyň Martin Klíč.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments