Dobrý večer, dnes je úterý 18.12.2018
svátek slaví Miloslav,
zítra Ester
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Minulou sobotu se odchovanci BC DTJ Prostějov popasovali se svými soupeři v rámci 8. kola oblastní soutěže, která se tentokrát konala v Kroměříži. Do „hanáckých Atén“ se sjelo bezmála sto třicet boxerů a boxerek z jižní i severní Moravy, ale také ze Slovenska. Dvěma ringy pod jednou střechou haly Slavie tedy prošlo celkem třiašedesát dvojic ve všech věkových i váhových kategoriích. Barvy a znak prostějovského klubu hájilo celkem osm boxerů.

O první body se zasloužila Mája Vrbová, která po tříkolové bitvě svou soupeřku Kolaříkovou z X-FIGHT clubu Ostrava porazila 3:0 na body. „Až na pár technických chyb, které před republikou ještě doladíme, boxovala perfektně, a svou soupeřku doslova přejela. V prvním kole po kombinaci levého háku s pravým direktem poslala Mája Kolaříkovou k zemi, ve druhém pak ještě jednou do počítání,“ zhodnotil vystoupení své svěřenkyně trenér mládeže Martin Klíč. Tato velmi cenná výhra je obzvláště důležitým faktorem před blížícím se mistrovstvím ČR, kde budou Vrbová spolu s Míšou Brančíkovou a Miroslavem Šandorem bojovat o medaile.
O další skalp se postaral Dorian Kropog. Ten ve váze do 30 kg porazil Herziga z Těmic. Utkání, ve kterém měl Dorian po prvním kole navrch, se už druhého nedočkalo, protože jeho soupeř souboj vzdal. „Dorian je náš nejmladší, ale asi největší talent. Pochválil ho dokonce i reprezentační trenér Slovenska pan Tibor Hlavačka, který přijal pozvání a na tuto oblast také dojel se svými odchovanci,“ poznamenal Klíč.
V dalším velmi sledovaném utkání se střetli Adam Uhlík proti Antoniu Hauerovi z Dukly Olomouc. Po vyrovnaném utkání se nakonec rozhodčí přiklonili k výhře prostějovského borce. „Kdyby se boxovalo v Olomouci, mohlo by to ale být klidně opačně. I tak zaslouží pochvalu oba borci, odboxovali totiž jedno z nejlepších utkání kategorie školní mládeže,“ konstatoval trenér Martin Klíč.
V té samé kategorii si zaboxoval i další borec DTJ Filip Jílek. Ten se postavil proti zkušenějšímu Polákovi z týmu BC Poruba. Vyrovnané utkání ve svižném tempu, rozhodčí se nakonec přiklonili na Polákovu stranu. Jílek však nedal svou kůži lacino a odboxoval pěkný zápas.
O poslední výhru v dorostenecké kategorii se postaral starší z bratrů Šandorů Miroslav. Ten porazil se svými dvanácti zápasy Nicolase Čurdu ze Znojma, který jich má na kontě již bezmála pětadvacet. „Na Mírovi byla nejvíce vidět únava po soustředění, kde doslova celý týden dřel jako pes. Utkání ustál a nakonec vyhrál na body,“ radoval se Klíč.
Dorostence na oblasti doplnili i tři muži – Pavel Zajíc, Nicolas Dzurňák a Pavel Ján. První dva jmenovaní na své soupeře nestačili a prohráli na body, Pavel Ján pak porazil kroměřížského Marka Chmelu v utkání, které bylo součástí galavečera, který navazoval na oblastní ligu.
„V rámci jihomoravské oblasti, kde máme již půlku turnajů za sebou, si držíme ve dvou kategoriích školní mládeže první místo. Holky byly pozvány na soustředění reprezentace do Kašperských hor, kde se ukázaly v dobrém světle, a pokud uspějí na víkendovém MČR juniorů, mohou se podívat i na květnové mistrovství Evropy do Itálie,“ neskrýval radost trenér mládeže Martin Klíč.
Již tento čtvrtek, kdy startuje juniorské mistrovství republiky v Trutnově, se tak premiérově poperou o mistrovské tituly Marie Vrbová a Michaela Brančíková. Ženské duo doplní Miroslav Šandor. „Do finále by se určitě dostat mohly. Uvidíme, jak to holkám půjde. Je to trošku i o štěstí, jaký bude los, ale připraveni rozhodně jsme. Trénujeme, makáme, teď už jen ladíme formu,“ věří v úspěch svých svěřenkyň Martin Klíč.

Total Comments

  • Repoint
  • Prohlídky
  • Muzeum
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí Vánoční trhy v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments