Dobrý podvečer, dnes je pátek 29.5.2020
svátek slaví Maxmilián a Maxim,
zítra Ferdinand
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Minulou sobotu se odchovanci BC DTJ Prostějov popasovali se svými soupeři v rámci 8. kola oblastní soutěže, která se tentokrát konala v Kroměříži. Do „hanáckých Atén“ se sjelo bezmála sto třicet boxerů a boxerek z jižní i severní Moravy, ale také ze Slovenska. Dvěma ringy pod jednou střechou haly Slavie tedy prošlo celkem třiašedesát dvojic ve všech věkových i váhových kategoriích. Barvy a znak prostějovského klubu hájilo celkem osm boxerů.

O první body se zasloužila Mája Vrbová, která po tříkolové bitvě svou soupeřku Kolaříkovou z X-FIGHT clubu Ostrava porazila 3:0 na body. „Až na pár technických chyb, které před republikou ještě doladíme, boxovala perfektně, a svou soupeřku doslova přejela. V prvním kole po kombinaci levého háku s pravým direktem poslala Mája Kolaříkovou k zemi, ve druhém pak ještě jednou do počítání,“ zhodnotil vystoupení své svěřenkyně trenér mládeže Martin Klíč. Tato velmi cenná výhra je obzvláště důležitým faktorem před blížícím se mistrovstvím ČR, kde budou Vrbová spolu s Míšou Brančíkovou a Miroslavem Šandorem bojovat o medaile.
O další skalp se postaral Dorian Kropog. Ten ve váze do 30 kg porazil Herziga z Těmic. Utkání, ve kterém měl Dorian po prvním kole navrch, se už druhého nedočkalo, protože jeho soupeř souboj vzdal. „Dorian je náš nejmladší, ale asi největší talent. Pochválil ho dokonce i reprezentační trenér Slovenska pan Tibor Hlavačka, který přijal pozvání a na tuto oblast také dojel se svými odchovanci,“ poznamenal Klíč.
V dalším velmi sledovaném utkání se střetli Adam Uhlík proti Antoniu Hauerovi z Dukly Olomouc. Po vyrovnaném utkání se nakonec rozhodčí přiklonili k výhře prostějovského borce. „Kdyby se boxovalo v Olomouci, mohlo by to ale být klidně opačně. I tak zaslouží pochvalu oba borci, odboxovali totiž jedno z nejlepších utkání kategorie školní mládeže,“ konstatoval trenér Martin Klíč.
V té samé kategorii si zaboxoval i další borec DTJ Filip Jílek. Ten se postavil proti zkušenějšímu Polákovi z týmu BC Poruba. Vyrovnané utkání ve svižném tempu, rozhodčí se nakonec přiklonili na Polákovu stranu. Jílek však nedal svou kůži lacino a odboxoval pěkný zápas.
O poslední výhru v dorostenecké kategorii se postaral starší z bratrů Šandorů Miroslav. Ten porazil se svými dvanácti zápasy Nicolase Čurdu ze Znojma, který jich má na kontě již bezmála pětadvacet. „Na Mírovi byla nejvíce vidět únava po soustředění, kde doslova celý týden dřel jako pes. Utkání ustál a nakonec vyhrál na body,“ radoval se Klíč.
Dorostence na oblasti doplnili i tři muži – Pavel Zajíc, Nicolas Dzurňák a Pavel Ján. První dva jmenovaní na své soupeře nestačili a prohráli na body, Pavel Ján pak porazil kroměřížského Marka Chmelu v utkání, které bylo součástí galavečera, který navazoval na oblastní ligu.
„V rámci jihomoravské oblasti, kde máme již půlku turnajů za sebou, si držíme ve dvou kategoriích školní mládeže první místo. Holky byly pozvány na soustředění reprezentace do Kašperských hor, kde se ukázaly v dobrém světle, a pokud uspějí na víkendovém MČR juniorů, mohou se podívat i na květnové mistrovství Evropy do Itálie,“ neskrýval radost trenér mládeže Martin Klíč.
Již tento čtvrtek, kdy startuje juniorské mistrovství republiky v Trutnově, se tak premiérově poperou o mistrovské tituly Marie Vrbová a Michaela Brančíková. Ženské duo doplní Miroslav Šandor. „Do finále by se určitě dostat mohly. Uvidíme, jak to holkám půjde. Je to trošku i o štěstí, jaký bude los, ale připraveni rozhodně jsme. Trénujeme, makáme, teď už jen ladíme formu,“ věří v úspěch svých svěřenkyň Martin Klíč.

Total Comments

 • Arks plus
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments