Dobrý večer, dnes je středa 13.11.2019
svátek slaví Tibor,
zítra Sáva
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Minulou sobotu se odchovanci BC DTJ Prostějov popasovali se svými soupeři v rámci 8. kola oblastní soutěže, která se tentokrát konala v Kroměříži. Do „hanáckých Atén“ se sjelo bezmála sto třicet boxerů a boxerek z jižní i severní Moravy, ale také ze Slovenska. Dvěma ringy pod jednou střechou haly Slavie tedy prošlo celkem třiašedesát dvojic ve všech věkových i váhových kategoriích. Barvy a znak prostějovského klubu hájilo celkem osm boxerů.

O první body se zasloužila Mája Vrbová, která po tříkolové bitvě svou soupeřku Kolaříkovou z X-FIGHT clubu Ostrava porazila 3:0 na body. „Až na pár technických chyb, které před republikou ještě doladíme, boxovala perfektně, a svou soupeřku doslova přejela. V prvním kole po kombinaci levého háku s pravým direktem poslala Mája Kolaříkovou k zemi, ve druhém pak ještě jednou do počítání,“ zhodnotil vystoupení své svěřenkyně trenér mládeže Martin Klíč. Tato velmi cenná výhra je obzvláště důležitým faktorem před blížícím se mistrovstvím ČR, kde budou Vrbová spolu s Míšou Brančíkovou a Miroslavem Šandorem bojovat o medaile.
O další skalp se postaral Dorian Kropog. Ten ve váze do 30 kg porazil Herziga z Těmic. Utkání, ve kterém měl Dorian po prvním kole navrch, se už druhého nedočkalo, protože jeho soupeř souboj vzdal. „Dorian je náš nejmladší, ale asi největší talent. Pochválil ho dokonce i reprezentační trenér Slovenska pan Tibor Hlavačka, který přijal pozvání a na tuto oblast také dojel se svými odchovanci,“ poznamenal Klíč.
V dalším velmi sledovaném utkání se střetli Adam Uhlík proti Antoniu Hauerovi z Dukly Olomouc. Po vyrovnaném utkání se nakonec rozhodčí přiklonili k výhře prostějovského borce. „Kdyby se boxovalo v Olomouci, mohlo by to ale být klidně opačně. I tak zaslouží pochvalu oba borci, odboxovali totiž jedno z nejlepších utkání kategorie školní mládeže,“ konstatoval trenér Martin Klíč.
V té samé kategorii si zaboxoval i další borec DTJ Filip Jílek. Ten se postavil proti zkušenějšímu Polákovi z týmu BC Poruba. Vyrovnané utkání ve svižném tempu, rozhodčí se nakonec přiklonili na Polákovu stranu. Jílek však nedal svou kůži lacino a odboxoval pěkný zápas.
O poslední výhru v dorostenecké kategorii se postaral starší z bratrů Šandorů Miroslav. Ten porazil se svými dvanácti zápasy Nicolase Čurdu ze Znojma, který jich má na kontě již bezmála pětadvacet. „Na Mírovi byla nejvíce vidět únava po soustředění, kde doslova celý týden dřel jako pes. Utkání ustál a nakonec vyhrál na body,“ radoval se Klíč.
Dorostence na oblasti doplnili i tři muži – Pavel Zajíc, Nicolas Dzurňák a Pavel Ján. První dva jmenovaní na své soupeře nestačili a prohráli na body, Pavel Ján pak porazil kroměřížského Marka Chmelu v utkání, které bylo součástí galavečera, který navazoval na oblastní ligu.
„V rámci jihomoravské oblasti, kde máme již půlku turnajů za sebou, si držíme ve dvou kategoriích školní mládeže první místo. Holky byly pozvány na soustředění reprezentace do Kašperských hor, kde se ukázaly v dobrém světle, a pokud uspějí na víkendovém MČR juniorů, mohou se podívat i na květnové mistrovství Evropy do Itálie,“ neskrýval radost trenér mládeže Martin Klíč.
Již tento čtvrtek, kdy startuje juniorské mistrovství republiky v Trutnově, se tak premiérově poperou o mistrovské tituly Marie Vrbová a Michaela Brančíková. Ženské duo doplní Miroslav Šandor. „Do finále by se určitě dostat mohly. Uvidíme, jak to holkám půjde. Je to trošku i o štěstí, jaký bude los, ale připraveni rozhodně jsme. Trénujeme, makáme, teď už jen ladíme formu,“ věří v úspěch svých svěřenkyň Martin Klíč.

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments