Příjemnou noc, dnes je středa 24.7.2019
svátek slaví Kristýna,
zítra Jakub
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
FOTOGALERIE: Parádní tečku za úspěšnou sezónou napsali boxeři BC DTJ Prostějov. V závěrečném 6. kole extraligy mužských družstev ČR 2017/2018 hostili SKP Sever Ústí nad Labem, přičemž si tradičního rivala pozvali do Společenského domu ke slavnostnímu zápasu s přebíráním zlatých medailí i vítězné trofeje za svůj celkový triumf v soutěži.
Mač se navíc konal uprostřed rozjetého Mistrovství republiky školní mládeže v kouzelném sobotním večeru. A vydařil se skvěle: byla to kvalitní bitva se zaslouženým vítězstvím domácích poměrem 12:4, čímž potvrdili svou národní nadvládu v uplynulém ročníku.

Hanáci sice měli prvenství jisté už téměř dva měsíce, ale přesto chtěli soutěž uzavřít na co nejvyšší úrovni. Proto dali opět dohromady nejsilnější možnou sestavu a čekali, s čím vyrukují Severočeši. Ti ještě bojovali o stříbro či bronz, tudíž k zápasu dorazili také v silném složení. A takřka plném, když neobsadili „pouze“ jednu váhovou kategorii. Duel tedy sliboval hodnotný sportovní zážitek, jenž skutečně přišel.
Zejména první polovina celého střetnutí měla pořádný říz, neboť úvodní čtyři mače pokaždé přinesly hodně vyrovnaný boj. Nejprve Viliam Tanko těžce udolal Andreje Kramarenka, vzápětí Filip Barák těsně podlehl Arturovi Šachbazjanovi. Poté si o něco lepší Lukáš Dekýš poradil s Petrem Novákem, načež Patrik Baláž v oboustranně tvrdém vrcholu večera přepral Michala Chludila. Ve všech těchto řežbách se přitom představili republikoví šampióni v jednotlivcích (i mnohonásobní) a vydrželi se naplno rvát kompletních devět minut, verdikt tedy zněl opakovaně na body.
Jistí držitelé mistrovského titulu každopádně vedli 6:2. A neboť Erik Tlkanec ve váze do 91 kg vyhrál bez boje (neměl soupeře), činil jejich náskok vlastně už 8:2. Tím pádem drželi minimálně remízu, leč chtěli samozřejmě víc. Vítězství DTJ však ještě na chvíli oddálil David Kotrč vybodováním nováčka v prostějovských barvách Milana Ganošky. Hned potom ale Jan Mužík doslova vletěl na Martina Kubáta a nekompromisně ho převálcoval tak, že ringový sudí jednoznačné utkání již ve druhém kole předčasně ukončil. Načež domácí odchovanec Pavel Ján v supru přesvědčivě porazil Filipa Dumonta a výsledková převaha BC nabobtnala do konečné výše 12:4!
Příznivý rezultát dokonale zapadl do rámce slavnostně pojaté události. „Chtěli jsme, aby úroveň zápasu, jeho atmosféra i celkové vyznění odpovídalo významu. Proto jsme jej zasadili do průběhu mistrovství republiky školní mládeže, udělali to večer a spojili s převzetím poháru i zlatých medailí za zisk mistrovského titulu. Myslím, že se všechno povedlo moc pěkně a společně s našimi fanoušky jsme si slávu užili. Navíc se závěrečným vítězstvím 12:4 podařilo potvrdit, že jsme v letošní extraligové sezóně opravdu nejlepší, z čehož máme taky radost,“ konstatoval spokojený Novotný.

HLAS TRENÉRA
Petr NOVOTNÝ - BC DTJ Prostějov:
„Mám radost z toho, jak se tenhle zápas povedl. Jak svou celkovou úrovní, tak naším zaslouženým vítězstvím se dost podobal březnovému střetu taky doma s Děčínem, možná ho ještě předčil. Tentokrát jsme viděli sedm kvalitních utkání, protože Ústí přijelo v dost dobré sestavě, měli slušnou sílu. Skoro všechny jednotlivé duely tak byly velice vyrovnané a bojovné, divákům se musely líbit. Mě těší, že naši kluci bez výjimky předvedli výkony odpovídající jejich možnostem, někteří zaboxovali fakt výborně. Díky tomu jsme dokázali vzdorujícího soupeře udolat.“


Do 56 kg: Viliam Tanko – Andrej Kramarenko 2:0 (na body 3:0)
Nebyla to úplně jednoznačná záležitost. Tanečník ringu Vili byl několikrát zasažen a viditelně se necítil ve své kůži, přesto ale dokázal soupeře pohybem i přesnějšími zásahy utahat. Vydržel čerstvější až do konce a vítězství vydřel.
Hodnocení trenéra Petra Novotného:
„Vili boxoval s Kramarenkem už poněkolikáté a dřív ho porážel před limitem. Soupeř se však od té doby zlepšil, nedal nic zadarmo a místy Viliho dost potrápil. Ten byl přesto o něco lepší, i když musel zabojovat.“

Do 60 kg: Filip Barák – Artur Šachbazjan 0:2 (na body 1:2)
Špičková bitva, velmi kvalitní a vyrovnaná. Aktivita se přelévala ze strany na stranu, začátek i konec měl údernější hostující borec. Což rozhodlo. Filip se snažil zatlačit na přelomu 2. a 3. kola, ale na obrat to už nestačilo.
Hodnocení trenéra Petra Novotného:
„Hodně pohledné a oboustranně kvalitní utkání, mělo velkou vyrovnanost. Šachbazjan asi byl přesnější v závěru posledního kola a tím rozhodl, Filipa však porazil jen těsně. Ten se za svůj výkon nemusel absolutně stydět.“

Do 64 kg: Lukáš Dekýš – Petr Novák 2:0 (na body 3:0)
Pohled Večerníku: Další rovnocenný a úrovní výborný souboj. Lukášovi vycházely kontry, kdy opakovaně počkal na promáchnutí protivníka a vzápětí ho trefil. Díky lepšímu pohybu se nenechal často zasahovat, zvládl i oboustranně tvrdý finiš ke spravedlivé výhře.
Hodnocení trenéra Petra Novotného:
„První kolo patřilo spíš Novákovi, ale potom Lukáš víc zabral a zvýšenou aktivitou vývoj otočil. Byla to náročná kvalitní bitva, kterou urval srdcem, zvítězit chtěl hrozně moc. A to se nakonec projevilo.“

Do 69 kg: Patrik Baláž - Michal Chludil 2:0 (na body 2:1)
V úvodu Baláž spíš čekal, co udělá soupeř, a to mu nesvědčilo. Pak se začal víc tlačit dopředu a sám startovat výměny, aby postupně získával navrch. Nesmlouvavý boj nejvíc strhnul publikum, šlo o líbivou tvrdou konfrontaci. Úderová přesnost rozhodla. A koncovka byla strhující, rivalové skončili v přátelském objetí.
Hodnocení trenéra Petra Novotného:
„Maximálně bojovný zápas, oba borci do toho tvrdě šli a nic si nedarovali. Což fanoušci ocenili, zde panovala určitě nejbouřlivější atmosféra. Patrik přitom byl techničtější i úderově přesnější, o váhu výš prodal své rostoucí zkušenosti udoláním odolného soupeře. Mělo to šťávu.“

Do 75 kg: Milan Ganoška – David Kotrč 0:2 (na body 0:3)
Opatrnější střetnutí, které se trochu rozjelo až zkraje 2. kola. V něm byl Kotrč ošetřován s malou rankou na čele, jeho větší boxerskou vyspělost to však nijak neovlivnilo. Nováček v prostějovském dresu se snažil vystupňovat tempo ve 3. dějství, leč vydržel jen částečně. Na vítězství to v duelu dvou mužů s podobnými styly nestačilo.
Hodnocení trenéra Petra Novotného:
„Milan teprve pořádně začíná, přesto má potenciál a tak jsme ho poprvé nechali naskočit do extraligy. Rozhodně nezklamal, naopak bojoval a odvedl své. Reprezentant Kotrč si to ale zkušeně pohlídal, jeho vítězství bylo zasloužené.“

Do 81 kg: Jan Mužík – Martin Kubát 2:0 (r.s.c. ve 2. kole)
Mužík vycházel z pevného krytu a čekal, aby rychlými výpady zasadil pořádné mordy. To se mu postupně dařilo, po jedné takové ráně byl sok ještě na sklonku 1. kola počítán. Totéž následovalo uprostřed 2. dějství a zanedlouho sudí mač předčasně ukončil výrokem r.s.c. Převaha domácího rohovníka byla naprosto zřejmá.
Hodnocení trenéra Petra Novotného:
„Po pomalejším úvodu se Honza rozjížděl, soupeře tvrdě zasahoval a jeho převaha neustále rostla. Zůstávalo jen otázkou času, kdy rozhodčí nejjasnější utkání večera ukončí před limitem. Stalo se ještě během druhého kola, rozdíl v kvalitě panoval u tohoto duelu docela velký.“

Do 91 kg: Erik Tlkanec 2:0 bez boje
Domácí boxer neměl soupeře, hosté tuto váhovou kategorii neobsadili.
Hodnocení trenéra Petra Novotného:
„Erik je třída a velmi pravděpodobně by vyhrál, i kdyby Ústí nějakého borce nasadilo.“

Nad 91 kg: Pavel Ján – Filip Dumont 2:0 (na body 3:0)
Odchovanec hanáckého klubu na nic nečekal a od počátku se snažil jít do mladíka ze severu Čech. Párkrát ho dobře trefil, držel trvalý tlak. A platilo to úplně celou dobu, tudíž o výhře zástupce DTJ nemohlo být nejmenších pochyb.
Hodnocení trenéra Petra Novotného:
„Pavel do nejtěžší váhy dopíjel, normálně boxuje o kategorii níž. Tím víc se chtěl doma ukázat, byl aktivní a dobrým výkonem mladého soupeře jednoznačně předčil. Prodal svou fyzickou i taktickou připravenost, zatímco Dumontovi ještě chybějí zkušenosti.“

HLAS TRENÉRA
Petr NOVOTNÝ - BC DTJ Prostějov:
„Mám radost z toho, jak se tenhle zápas povedl. Jak svou celkovou úrovní, tak naším zaslouženým vítězstvím se dost podobal březnovému střetu taky doma s Děčínem, možná ho ještě předčil. Tentokrát jsme viděli sedm kvalitních utkání, protože Ústí přijelo v dost dobré sestavě, měli slušnou sílu. Skoro všechny jednotlivé duely tak byly velice vyrovnané a bojovné, divákům se musely líbit. Mě těší, že naši kluci bez výjimky předvedli výkony odpovídající jejich možnostem, někteří zaboxovali fakt výborně. Díky tomu jsme dokázali vzdorujícího soupeře udolat.“


EXTRALIGA MUŽŮ ČR 2017/18 V BOXU - 6. KOLO
BC DTJ Prostějov - SKP Sever Ústí nad Labem
12:4

Rozhodčí: Plíva, Duraj starší, Rusnák a Duraj mladší.
Diváků: 500.
Výsledky jednotlivých duelů:
do 56 kg Tanko - Kramarenko 2:0 na body
do 60 kg Barák – Šachbazjan 0:2 na body
do 64 kg Dekýš – Novák 2:0 na body
do 69 kg Baláž – Chludil 2:0 na body,
do 75 kg Ganoška – Kotrč 0:2 na body
do 81 kg Mužík – Kubát 2:0 r.s.c. ve 2. Kole
do 91 kg domácí Tlkanec 2:0 bez boje (neměl soupeře)
nad 91 kg Ján – Dumont 2:0 na body
Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments