Dobré ráno, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Spojit tradiční Hanácké hody v Prostějově s boxem napadlo šéfa BC DTJ Petra Novotného už loni a byl z toho premiérový ročník akce s názvem Hanácké hodové box. Letos se k tomu přidal nápad další a velmi zajímavý: umístit druhý ročník HHB nesoucí letopočet 2018 na nádvoří prostějovského zámku.

I tohle klaplo a v sobotu 15. září tak proběhlo unikátní propojení klasického bojového sportu v kulturně historickém prostředí.

Organizátoři z místního rohovnického oddílu postavili na místě konání zastřešený ring, okolo něj vyrostlo improvizované hlediště. Samozřejmě nechybělo ani občerstvení a diváci se během celého dne docela hrnuli. Podmínkou však bylo příznivé počasí, což v deštěm zkrápěném pátku nevypadalo vůbec slibně. „Ale ono se to vyprší a zítra bude krásně, uvidíte,“ ujišťoval s klidem v hlase den před kláním Martin Klíč, šéftrenér mládeže BC DTJ.
Jeho věštba se skutečně naplnila a dopoledne po desáté hodině tak mohl naplno odstartovat maratón čtyřiceti duelů v 1. kole Oblastní soutěže jihomoravské oblasti 2018/2019. Trval skoro sedm hodin a v rámci něj se představilo hned čtrnáct talentovaných zástupců pořádajícího klubu Prostějova. Podrobněji se k této dlouhé první části letošního Hanáckého hodového boxu vrátíme v příštím čísle Večerníku.
Nyní se pojďme věnovat zlatému hřebu akce, jímž bylo večerní mezistátní utkání žen BC DTJ Prostějov + BC Ružinov 821 versus Boxe Chieri Italia. Jak už z názvů soupeřících týmů vyplývá, na jedné straně stál spojený kolektiv Hanaček a Slovenek z Bratislavy, kterým se postavily rohovnické vyslankyně z Apeninského poloostrova. Jak se přátelský mač odvíjel?
Vše zahájil slavnostní nástup obou sedmičlenných družstev včetně trenérů, dále rozhodčích i chlapců s vlajkami tří zúčastněných zemí. Vzápětí Martin Klíč představil všechny aktérky následných bitev, načež se rozezněly tóny státních hymen Itálie, Česka a Slovenska. Zejména způsob, jakým na sebe navazovaly národní melodie ČR a SR, evokoval nostalgické vzpomínky na bývalé federální časy. Poté už přišly na řadu jednotlivé souboje.

váhová kategorie do 52 kg: Nicol Ďuríková – Mihaela Leuca 2:1 na body
První dvě kola hodně zajímavého střetnutí byla vyrovnaná, Italka možná působila i trochu lépe. Slovenka však měla fantastický závěr, v bouřlivé atmosféře soupeřku nemilosrdně zasypala přívalem rozhodujících úderů.
váhová kategorie do 64 kg: Alexandra Hradilová – Beatrice Vecchiaro 1:2 na body
Zpočátku vyrovnaný zápas, ale hostující dívka postupně získávala převahu, těžila z delších rukou a vše rozhodlo počítání kroměřížské bojovnice ve třetím kole.
váhová kategorie do 60 kg: Natalie Toboličová – Beatrice Vergano 2:1 na body
Italka většinu mače častěji i tvrději zasahovala, jenže další boxerka z Kroměříže na výpomoc vzdorovala a předvedla strhující finiš vedoucí k obratu vývoje.
váhová kategorie do 60 kg: Miroslava Grónská – Marina Bassano 3:0 na body
Dvě vyspělé rohovnice svedly taktický boj. Slovenská žena výborným pohybem a přesností ran víc zasahovala, soupeřka zase byla fyzicky nesmírně odolná. Skvělý zápas nakonec přinesl zasloužený výsledek.
váhová kategorie do 60 kg: Magdaléna Vrbová – Sara Varaldo 3:0 na body
Po trochu pasivnějším prvním kole to prostějovská Mája ve druhém pořádně rozjela, italské vrstevnici uštědřila několik tvrdých úderů. Potom si další průběh takticky držela a s pomocí hlučného publika měla až do konce mírně navrch.
váhová kategorie do 64 kg: Patricie Anošiová – Giorgia David 1:2 na body
Hostující ranařka vystupovala jako velká tvrďačka, Slovenka se jí ovšem nenechala zastrašit. Na poměry něžného pohlaví se rozpoutala hodně drsná řežba plná úderných bomb, šlo o kondiční záhul. Celkově trochu lepší byla jižanka.
váhová kategorie do 69 kg: Michaela Brančíková – Alice Bergantin 2:1 na body
Opravdové vyvrcholení večera! Hned od úvodních vteřin se odvíjel výborný a strhující boj vysoké úrovně v bouřící kulise. Prostějovanka měla perfektní první kolo, zatímco ve druhém se jí úřadující mistryně své země dokázala vyrovnat. Projevovala se boxerská kvalita obou a tempo ještě gradovalo až k heroické koncovce, do níž holky daly absolutně všechno. Výrok sudích vyzněl spravedlivě ve prospěch domácí hrdinky.
Doplňme, že po každém utkání předávaly rohovnicím drobné ceny přítomné osobnosti, například náměstek ministra kultury ČR Alois Mačák či náměstek primátorky statutárního města Prostějov Zdeněk Fišer. A po závěrečném duelu veškeré dění uzavřelo společné focení v sympaticky přátelském duchu.


Hodnocení šéfa BC DTJ Prostějov
„Nápad uskutečnit druhý ročník Hanáckého hodového boxu na nádvoří prostějovského zámku byl sice trochu riskantní, ale naštěstí vyšel. Kdyby nějak víc pršelo, asi bychom akci museli zrušit, nebo by probíhala dost komplikovaně. Po pátečním dešti se však udělalo krásně a v tomto nádherném prostředí historické památky našeho města všechno vyšlo na jedničku. První kolo nového ročníku oblastní soutěže neprovázel žádný větší zádrhel, proběhlo bez problémů. Stejně jako večerní vyvrcholení v podobě mezistátního utkání žen. Naše dvě holky vytvořily s těmi slovenskými společný tým doplněný o dvě děvčata z Kroměříže, soupeřkami byly Italky z Chieri. A myslím, že docela početné obecenstvo mohlo sledovat kvalitní bojovný box v sedmi velice dobrých a vyrovnaných zápasech. Lidi vytvořili výbornou atmosféru, chvílemi v uzavřeném nádvoří fakt hodně bouřlivou. A naše dvě prostějovské reprezentantky předvedly špičkové výkony, takže maximální spokojenost. Vydařilo se to a velké poděkování patří všem, kteří se podíleli na uspořádání této akce, dále veškerým partnerům v čele s městem Prostějov a Olomouckým krajem za podporu, Domovní správě Prostějov za možnost využití prostorů prostějovského zámku a samozřejmě fanouškům za povzbuzování.“
Petr NOVOTNÝ,
předseda prostějovského boxerského klubu

Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments