Příjemnou noc, dnes je neděle 25.8.2019
svátek slaví Radim,
zítra Luděk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Spojit tradiční Hanácké hody v Prostějově s boxem napadlo šéfa BC DTJ Petra Novotného už loni a byl z toho premiérový ročník akce s názvem Hanácké hodové box. Letos se k tomu přidal nápad další a velmi zajímavý: umístit druhý ročník HHB nesoucí letopočet 2018 na nádvoří prostějovského zámku.

I tohle klaplo a v sobotu 15. září tak proběhlo unikátní propojení klasického bojového sportu v kulturně historickém prostředí.

Organizátoři z místního rohovnického oddílu postavili na místě konání zastřešený ring, okolo něj vyrostlo improvizované hlediště. Samozřejmě nechybělo ani občerstvení a diváci se během celého dne docela hrnuli. Podmínkou však bylo příznivé počasí, což v deštěm zkrápěném pátku nevypadalo vůbec slibně. „Ale ono se to vyprší a zítra bude krásně, uvidíte,“ ujišťoval s klidem v hlase den před kláním Martin Klíč, šéftrenér mládeže BC DTJ.
Jeho věštba se skutečně naplnila a dopoledne po desáté hodině tak mohl naplno odstartovat maratón čtyřiceti duelů v 1. kole Oblastní soutěže jihomoravské oblasti 2018/2019. Trval skoro sedm hodin a v rámci něj se představilo hned čtrnáct talentovaných zástupců pořádajícího klubu Prostějova. Podrobněji se k této dlouhé první části letošního Hanáckého hodového boxu vrátíme v příštím čísle Večerníku.
Nyní se pojďme věnovat zlatému hřebu akce, jímž bylo večerní mezistátní utkání žen BC DTJ Prostějov + BC Ružinov 821 versus Boxe Chieri Italia. Jak už z názvů soupeřících týmů vyplývá, na jedné straně stál spojený kolektiv Hanaček a Slovenek z Bratislavy, kterým se postavily rohovnické vyslankyně z Apeninského poloostrova. Jak se přátelský mač odvíjel?
Vše zahájil slavnostní nástup obou sedmičlenných družstev včetně trenérů, dále rozhodčích i chlapců s vlajkami tří zúčastněných zemí. Vzápětí Martin Klíč představil všechny aktérky následných bitev, načež se rozezněly tóny státních hymen Itálie, Česka a Slovenska. Zejména způsob, jakým na sebe navazovaly národní melodie ČR a SR, evokoval nostalgické vzpomínky na bývalé federální časy. Poté už přišly na řadu jednotlivé souboje.

váhová kategorie do 52 kg: Nicol Ďuríková – Mihaela Leuca 2:1 na body
První dvě kola hodně zajímavého střetnutí byla vyrovnaná, Italka možná působila i trochu lépe. Slovenka však měla fantastický závěr, v bouřlivé atmosféře soupeřku nemilosrdně zasypala přívalem rozhodujících úderů.
váhová kategorie do 64 kg: Alexandra Hradilová – Beatrice Vecchiaro 1:2 na body
Zpočátku vyrovnaný zápas, ale hostující dívka postupně získávala převahu, těžila z delších rukou a vše rozhodlo počítání kroměřížské bojovnice ve třetím kole.
váhová kategorie do 60 kg: Natalie Toboličová – Beatrice Vergano 2:1 na body
Italka většinu mače častěji i tvrději zasahovala, jenže další boxerka z Kroměříže na výpomoc vzdorovala a předvedla strhující finiš vedoucí k obratu vývoje.
váhová kategorie do 60 kg: Miroslava Grónská – Marina Bassano 3:0 na body
Dvě vyspělé rohovnice svedly taktický boj. Slovenská žena výborným pohybem a přesností ran víc zasahovala, soupeřka zase byla fyzicky nesmírně odolná. Skvělý zápas nakonec přinesl zasloužený výsledek.
váhová kategorie do 60 kg: Magdaléna Vrbová – Sara Varaldo 3:0 na body
Po trochu pasivnějším prvním kole to prostějovská Mája ve druhém pořádně rozjela, italské vrstevnici uštědřila několik tvrdých úderů. Potom si další průběh takticky držela a s pomocí hlučného publika měla až do konce mírně navrch.
váhová kategorie do 64 kg: Patricie Anošiová – Giorgia David 1:2 na body
Hostující ranařka vystupovala jako velká tvrďačka, Slovenka se jí ovšem nenechala zastrašit. Na poměry něžného pohlaví se rozpoutala hodně drsná řežba plná úderných bomb, šlo o kondiční záhul. Celkově trochu lepší byla jižanka.
váhová kategorie do 69 kg: Michaela Brančíková – Alice Bergantin 2:1 na body
Opravdové vyvrcholení večera! Hned od úvodních vteřin se odvíjel výborný a strhující boj vysoké úrovně v bouřící kulise. Prostějovanka měla perfektní první kolo, zatímco ve druhém se jí úřadující mistryně své země dokázala vyrovnat. Projevovala se boxerská kvalita obou a tempo ještě gradovalo až k heroické koncovce, do níž holky daly absolutně všechno. Výrok sudích vyzněl spravedlivě ve prospěch domácí hrdinky.
Doplňme, že po každém utkání předávaly rohovnicím drobné ceny přítomné osobnosti, například náměstek ministra kultury ČR Alois Mačák či náměstek primátorky statutárního města Prostějov Zdeněk Fišer. A po závěrečném duelu veškeré dění uzavřelo společné focení v sympaticky přátelském duchu.


Hodnocení šéfa BC DTJ Prostějov
„Nápad uskutečnit druhý ročník Hanáckého hodového boxu na nádvoří prostějovského zámku byl sice trochu riskantní, ale naštěstí vyšel. Kdyby nějak víc pršelo, asi bychom akci museli zrušit, nebo by probíhala dost komplikovaně. Po pátečním dešti se však udělalo krásně a v tomto nádherném prostředí historické památky našeho města všechno vyšlo na jedničku. První kolo nového ročníku oblastní soutěže neprovázel žádný větší zádrhel, proběhlo bez problémů. Stejně jako večerní vyvrcholení v podobě mezistátního utkání žen. Naše dvě holky vytvořily s těmi slovenskými společný tým doplněný o dvě děvčata z Kroměříže, soupeřkami byly Italky z Chieri. A myslím, že docela početné obecenstvo mohlo sledovat kvalitní bojovný box v sedmi velice dobrých a vyrovnaných zápasech. Lidi vytvořili výbornou atmosféru, chvílemi v uzavřeném nádvoří fakt hodně bouřlivou. A naše dvě prostějovské reprezentantky předvedly špičkové výkony, takže maximální spokojenost. Vydařilo se to a velké poděkování patří všem, kteří se podíleli na uspořádání této akce, dále veškerým partnerům v čele s městem Prostějov a Olomouckým krajem za podporu, Domovní správě Prostějov za možnost využití prostorů prostějovského zámku a samozřejmě fanouškům za povzbuzování.“
Petr NOVOTNÝ,
předseda prostějovského boxerského klubu

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments