Dobré dopoledne, dnes je neděle 26.5.2019
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Předminulý pátek 12. října proběhl v tělocvičně BC DTJ Prostějov v Krasické ulici premiérový ročník boxerského turnaje policistů, jenž se konal coby neoficiální mistrovství republiky 2018 určené pro členy policejních složek a civilní zaměstnance Ministerstva vnitra ČR. Akci společně zorganizovaly oddíly BC DTJ a Sportovní klub policie Moravan Prostějov.

„Kluci z Moravanu přišli s nápadem, jestli by policisté z celé České republiky aktivně provozující box nemohli zabojovat v rámci svého vlastního turnaje. Na základě toho vzniklo klání, které bych nazval pilotním projektem s možným pokračováním do budoucna. Snad se nám podaří založit novou tradici,“ řekl Večerníku ředitel turnaje Petr Novotný, jinak i šéf DTJ.
Přihlásilo se celkem 36 borců, nakonec jich na Hanou dorazila třicítka. „Chlapy jsme rozdělili do sedmi váhových kategorií: do 71, 75, 81, 86, 91, 95 a nad 95 kilogramů. Podle počtu účastníků v jednotlivých vahách se bojovalo v zápasech na třikrát dvě minuty od čtvrtfinále přes semifinále až po finále, což znamená, že někteří kluci museli během jediného dne absolvovat až tři utkání. V boxu je to nezvyklé i dost drsné, ale na druhou stranu s tím všichni dopředu počítali a mohli se na to připravit,“ přemítal Novotný. Úroveň rohovnických bitev mezi policisty hodnotil kladně. „Většina duelů měla svou kvalitu a probíhala docela vyrovnaně, i když se samozřejmě objevily taky některé jasné zápasy. Včetně několika knokautů, což však k boxu prostě patří. Na to, že šlo v podstatě o nultý ročník, vše dopadlo dobře. A sami aktéři nás při loučení za organizaci chválili, to jsou vždycky pozitivní znamení a nejlepší odměna za přípravy podobných akcí,“ potěšilo Novotného.
„Přestože se jedná o bojový sport, boje proběhly v přátelském duchu a vždy čistě a v rámci zásad fair play. Potěšující skutečností je také fakt, že nedošlo k žádnému závažnějšímu zranění. Přítomný lékař musel zasahovat jen jednou, naštěstí se nejednalo o zranění vážné,“ prozradil František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Do Prostějova přijeli bojovníci z celé České republiky. A zřejmě nejúspěšnější výprava na turnaj přijela z Pardubického kraje. Borci tohoto kraje zvítězili hned ve dvou kategoriích (do 95 kg a nad 95 kg). Úspěch vyslanců z východních Čech doplnili i další dva policisté druhými místy (do 71 kg a do 91 kg). Ani sportovci místního krajského ředitelství se mezi svými kolegy neztratili. Bodovali hlavně ve váhové kategorii do 91 kilogramů, kde Petr Štolfa z Přerova obsadil třetí místo a všestranný sportovec Jiří Horký z Olomouce - extraligový boxer i atlet závodící v hodu diskem - se radoval dokonce z vítězství. „Přestože byl turnaj pro sportovce i pořadatele velice náročný, byly k jeho konci slyšet dotazy na další ročník. Z realizačního týmu pak byla k zaslechnutí i odpověď, že pokud to jen trochu půjde, druhý ročník se určitě uskuteční,“ prozradil Kořínek.
„Účast mohla být určitě větší, ale ne úplně ke všem se informace o konání tohoto neoficiálního šampionátu dostala. Letos jsme to zatím zkoušeli a sami víme, že do příštích let je rozhodně co zlepšovat. Ale na rozjezd to myslím nebylo špatné, celý pořadatelský tým lidí z SKP Moravan a BC DTJ zaslouží za odvahu jít do takového nového projektu pochvalu i ocenění. A moc děkujeme za podporu všem partnerům,“ zdůraznil Petr Novotný.
Záštitu nad turnajem převzal ředitel Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje Tomáš Landsfeld, který se zúčastnil i jeho zahájení, a Sportovní komise města Prostějova, za niž předával ceny medailistům v jednotlivých kategoriích končící předseda Pavel Smetana. Na akci byl přítomen i zástupce vedoucího územního odboru Prostějov, plukovník Tomáš Adam.

BOX
Neoficiální MČR policistů 2018 (Prostějov)

Do 71 kg: 1. Pavel Mozga (Kroměříž), 2. Roman Gusty (Pardubice), 3. Marek Řepa (Praha).
Do 75 kg: 1. Josef Albrecht (Policejní prezidium ČR), 2. František Klabík (Praha), 3. Filip Mácha (Brandýs nad Labem).
Do 81 kg: 1. Jan Mužík (Ostrava), 2. Michal Castrillo (Praha), 3. Mario Kalina (Ostrava).
Do 86 kg: 1. Bohumil Kaláb (Ostrava), 2. Michal Brož (Vratimov), 3. Tomáš Trávníček (Vyškov).
Do 91 kg: 1. Jiří Horký (Olomouc), 2. Adam Knajbl (Pardubice), 3. Petr Štolfa (Přerov).
Do 95 kg: 1. Adam Audy (Pardubice), 2. Luboš Lacina (Nové Strašecí).
Nad 95 kg: 1. Zdeněk Roubíček (Praha), 2. Petr Kovařík (Brno), 3. Martin Štorch (Praha).


Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments