Příjemnou noc, dnes je úterý 12.11.2019
svátek slaví Benedikt,
zítra Tibor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Předminulý pátek 12. října proběhl v tělocvičně BC DTJ Prostějov v Krasické ulici premiérový ročník boxerského turnaje policistů, jenž se konal coby neoficiální mistrovství republiky 2018 určené pro členy policejních složek a civilní zaměstnance Ministerstva vnitra ČR. Akci společně zorganizovaly oddíly BC DTJ a Sportovní klub policie Moravan Prostějov.

„Kluci z Moravanu přišli s nápadem, jestli by policisté z celé České republiky aktivně provozující box nemohli zabojovat v rámci svého vlastního turnaje. Na základě toho vzniklo klání, které bych nazval pilotním projektem s možným pokračováním do budoucna. Snad se nám podaří založit novou tradici,“ řekl Večerníku ředitel turnaje Petr Novotný, jinak i šéf DTJ.
Přihlásilo se celkem 36 borců, nakonec jich na Hanou dorazila třicítka. „Chlapy jsme rozdělili do sedmi váhových kategorií: do 71, 75, 81, 86, 91, 95 a nad 95 kilogramů. Podle počtu účastníků v jednotlivých vahách se bojovalo v zápasech na třikrát dvě minuty od čtvrtfinále přes semifinále až po finále, což znamená, že někteří kluci museli během jediného dne absolvovat až tři utkání. V boxu je to nezvyklé i dost drsné, ale na druhou stranu s tím všichni dopředu počítali a mohli se na to připravit,“ přemítal Novotný. Úroveň rohovnických bitev mezi policisty hodnotil kladně. „Většina duelů měla svou kvalitu a probíhala docela vyrovnaně, i když se samozřejmě objevily taky některé jasné zápasy. Včetně několika knokautů, což však k boxu prostě patří. Na to, že šlo v podstatě o nultý ročník, vše dopadlo dobře. A sami aktéři nás při loučení za organizaci chválili, to jsou vždycky pozitivní znamení a nejlepší odměna za přípravy podobných akcí,“ potěšilo Novotného.
„Přestože se jedná o bojový sport, boje proběhly v přátelském duchu a vždy čistě a v rámci zásad fair play. Potěšující skutečností je také fakt, že nedošlo k žádnému závažnějšímu zranění. Přítomný lékař musel zasahovat jen jednou, naštěstí se nejednalo o zranění vážné,“ prozradil František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Do Prostějova přijeli bojovníci z celé České republiky. A zřejmě nejúspěšnější výprava na turnaj přijela z Pardubického kraje. Borci tohoto kraje zvítězili hned ve dvou kategoriích (do 95 kg a nad 95 kg). Úspěch vyslanců z východních Čech doplnili i další dva policisté druhými místy (do 71 kg a do 91 kg). Ani sportovci místního krajského ředitelství se mezi svými kolegy neztratili. Bodovali hlavně ve váhové kategorii do 91 kilogramů, kde Petr Štolfa z Přerova obsadil třetí místo a všestranný sportovec Jiří Horký z Olomouce - extraligový boxer i atlet závodící v hodu diskem - se radoval dokonce z vítězství. „Přestože byl turnaj pro sportovce i pořadatele velice náročný, byly k jeho konci slyšet dotazy na další ročník. Z realizačního týmu pak byla k zaslechnutí i odpověď, že pokud to jen trochu půjde, druhý ročník se určitě uskuteční,“ prozradil Kořínek.
„Účast mohla být určitě větší, ale ne úplně ke všem se informace o konání tohoto neoficiálního šampionátu dostala. Letos jsme to zatím zkoušeli a sami víme, že do příštích let je rozhodně co zlepšovat. Ale na rozjezd to myslím nebylo špatné, celý pořadatelský tým lidí z SKP Moravan a BC DTJ zaslouží za odvahu jít do takového nového projektu pochvalu i ocenění. A moc děkujeme za podporu všem partnerům,“ zdůraznil Petr Novotný.
Záštitu nad turnajem převzal ředitel Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje Tomáš Landsfeld, který se zúčastnil i jeho zahájení, a Sportovní komise města Prostějova, za niž předával ceny medailistům v jednotlivých kategoriích končící předseda Pavel Smetana. Na akci byl přítomen i zástupce vedoucího územního odboru Prostějov, plukovník Tomáš Adam.

BOX
Neoficiální MČR policistů 2018 (Prostějov)

Do 71 kg: 1. Pavel Mozga (Kroměříž), 2. Roman Gusty (Pardubice), 3. Marek Řepa (Praha).
Do 75 kg: 1. Josef Albrecht (Policejní prezidium ČR), 2. František Klabík (Praha), 3. Filip Mácha (Brandýs nad Labem).
Do 81 kg: 1. Jan Mužík (Ostrava), 2. Michal Castrillo (Praha), 3. Mario Kalina (Ostrava).
Do 86 kg: 1. Bohumil Kaláb (Ostrava), 2. Michal Brož (Vratimov), 3. Tomáš Trávníček (Vyškov).
Do 91 kg: 1. Jiří Horký (Olomouc), 2. Adam Knajbl (Pardubice), 3. Petr Štolfa (Přerov).
Do 95 kg: 1. Adam Audy (Pardubice), 2. Luboš Lacina (Nové Strašecí).
Nad 95 kg: 1. Zdeněk Roubíček (Praha), 2. Petr Kovařík (Brno), 3. Martin Štorch (Praha).


Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Famózní Přeučil s Hruškovou.

Minulou středu uspořádal Večerník besedu pro seniory v Domově seniorů v Nerudově ulici. Popovídat si s nimi přišli pražští herci Jan Přeučil se svojí životní partnerkou Evou Hruškovou. Oba famózní umělci zodpovídali nejen množství dotazů, ale přidali i mnohé perličky z natáčení.


Nechala se okrádat expřítelem.

Se svým příběhem se Večerníku svěřila žena z Prostějova, která se vloni po patnáctiletém soužití rozešla se svým partnerem. Po jeho vystěhování se ale bezmála rok ztrácely z bytu peníze. Majitelka totiž nevyměnila zámek ve dveřích, čehož expartner využil a chodil si do bytu, jak chtěl...

Total Comments

Osobnost týdne

BOLESLAV POLÍVKA

44 polivkaZnámý herec a komik si ve čtvrtek „střihl“ na prknech Městského divadla v Prostějově roli Harpagona ve slavné komedii Lakomec. Představení v rámci divadelního festivalu Aplaus bylo dávno dopředu vyprodané.

Total Comments

Číslo týdne

 14

Aktuálně se v Prostějově nachází čtrnáct adresních míst, na kterých lze oficiálně provozovat hazardní hry. Přestože počet heren v Prostějově i nadále rok od roku klesá, radní přispěchali s novou vyhláškou. Ta by měla ještě více omezit hazard v našem městě.

Total Comments

Výrok týdne

„CO DNES ŘIDIČ UMÍ? SEDNE DO KABINY, ZATOČÍ KLÍČKEM A JEDE...“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments