Dobré ráno, dnes je neděle 24.3.2019
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Rohovnický oddíl BC DTJ Prostějov je v posledních letech vyhlášený svou velkou snahou o co nejlepší výchovu mládeže. A jeden z vlastních klubových odchovanců se nyní už prosadil v tuzemském měřítku i mezi dospělými, když Pavel Ján obsadil druhé místo na mistrovství České republiky mužů 2018 v Děčíně.

Teprve devatenáctiletý borec boxoval na severu Čech ve váhové kategorii do 91 kilogramů, a aby se dostal do titulové bitvy, musel vyhrát dva zápasy. Nejprve ve čtvrtfinále jasně vybodoval Ondřeje Mistríka z Prahy, následně v semifinále vyřadil také na body brněnského Rostislava Zicha.
Ve finálovém duelu pak svedl srdnatý boj s Jiřím Havlem, dalším zástupcem české metropole. Navzdory velmi kvalitnímu výkonu Jána rozhodli sudí o jeho těsné bodové porážce 1:2, čímž bral v konečném účtování stříbrnou medaili. Skvělý úspěch, který však mohl být podle mínění hlavního trenéra i šéfa DTJ Prostějov v jedné osobně Petra Novotného ještě větší.
„Pavel si vedl na republice fantasticky. Spolehlivě zvládl první dvě utkání a ve finále byl dvě kola ze tří viditelně lepší. Rozhodčí však měli jiný názor, vítězství dali Pražákovi. Což je škoda, protože Pavel si zlato zasloužil. Ale on sám za sebe může být naprosto spokojený, protože v Děčíně předvedl výborné výkony a ukázal, jak dobře se v Prostějově box naučil. Navíc má perspektivu. Když bude dál poctivě trénovat, může se samozřejmě ještě zlepšovat,“ řekl Novotný na konto Jána, který má zkušenosti z oblastní soutěže i z několika střetnutí extraligy mužských družstev.Total Comments

  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments