Dobré ráno, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Rohovnický oddíl BC DTJ Prostějov je v posledních letech vyhlášený svou velkou snahou o co nejlepší výchovu mládeže. A jeden z vlastních klubových odchovanců se nyní už prosadil v tuzemském měřítku i mezi dospělými, když Pavel Ján obsadil druhé místo na mistrovství České republiky mužů 2018 v Děčíně.

Teprve devatenáctiletý borec boxoval na severu Čech ve váhové kategorii do 91 kilogramů, a aby se dostal do titulové bitvy, musel vyhrát dva zápasy. Nejprve ve čtvrtfinále jasně vybodoval Ondřeje Mistríka z Prahy, následně v semifinále vyřadil také na body brněnského Rostislava Zicha.
Ve finálovém duelu pak svedl srdnatý boj s Jiřím Havlem, dalším zástupcem české metropole. Navzdory velmi kvalitnímu výkonu Jána rozhodli sudí o jeho těsné bodové porážce 1:2, čímž bral v konečném účtování stříbrnou medaili. Skvělý úspěch, který však mohl být podle mínění hlavního trenéra i šéfa DTJ Prostějov v jedné osobně Petra Novotného ještě větší.
„Pavel si vedl na republice fantasticky. Spolehlivě zvládl první dvě utkání a ve finále byl dvě kola ze tří viditelně lepší. Rozhodčí však měli jiný názor, vítězství dali Pražákovi. Což je škoda, protože Pavel si zlato zasloužil. Ale on sám za sebe může být naprosto spokojený, protože v Děčíně předvedl výborné výkony a ukázal, jak dobře se v Prostějově box naučil. Navíc má perspektivu. Když bude dál poctivě trénovat, může se samozřejmě ještě zlepšovat,“ řekl Novotný na konto Jána, který má zkušenosti z oblastní soutěže i z několika střetnutí extraligy mužských družstev.Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments