Dobré dopoledne, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Boxerský oddíl BC DTJ Prostějov uspořádal za poslední rok několik významných akcí v tomto tradičním bojovém sportu, například závěr extraligy mužských družstev, národní šampionát školní mládeže, Hanácký hodový box včetně mezistátního utkání žen s italským Chieri či tuzemský přebor policistů. Teď přichází další vrchol.

Organizačně aktivní Hanáci se totiž ujali mistrovství republiky kadetů a kadetek 2019, jež proběhne od pátku 26. do neděle 28. dubna ve Společenském domě. Tamtéž se uprostřed mládežnického klání uskuteční v sobotu 27. 4. od 19:00 hodin rovněž zápas 2. kola Moravskoslezské ligy družstev mužů 2019 mezi Jihomoravskou oblastí pod hlavičkou Prostějova a Severomoravskou oblastí zastřešenou klubem z Opavy. „Loni jsme přesně tímto způsobem udělali mistrovství školní mládeže společně se závěrečným extraligovým soubojem proti Ústí nad Labem. Přišlo docela hodně diváků, obě akce měly poměrně velký úspěch. Proto jsme se rozhodli daný model zopakovat v případě kadetského šampionátu vyšperkovaného bitvou dospělých borců v rámci MSL,“ řekl Večerníku šéf DTJ a hlavní trenér BC v jedné osobě Petr Novotný.
Veškeré náročné přípravy obou propojených podniků zvládají v trojici s trenérem prostějovské mládeže Martinem Klíčem a hospodářem détéjéčka Petrem Sedláčkem. „Je to srovnatelné s mistrovstvím z minulého roku. Zase je potřeba všem účastníkům, kterých bude mezi stovkou a sto padesáti, i jejich doprovodu zajistit ubytování plus stravování, k tomu je samozřejmě nutné nachystat zázemí v ´Kasku´ od ringu přes hlediště, ozvučení a osvětlení až po spoustu dalších nezbytností. Je toho dost, ale nestěžujeme si, protože jsme do toho sami šli v zájmu českého boxu,“ zdůraznil Novotný. Během vlastních třídenních bojů bude pomáhat řada dalších dobrovolníků, převážně členů pořádajícího oddílu. „Taky pochopitelně musíme zajistit kvalitního spíkra, dostatek kvalifikovaných rozhodčích, lékaře, elektronické zabezpečení a tak dále. Naší nejvyšší prioritou je, aby šampionát i střetnutí Moravskoslezské ligy proběhly na maximální možné úrovni jak sportovní, tak organizační. Po minulém MČR jsme od aktérů slyšeli hodně chvály a rádi bychom totéž zažili i tentokrát,“ pravil Novotný s úsměvem.
Fanouškovsky atraktivní podívanou slibuje zejména bitva MSL coby nové soutěže dospělé kategorie. Její úvodní mač přinesl Prostějovu remízu 6:6 v polských Gliwicích, nyní doma přivítá Opavu. „Vlastně půjde o souboj výběrů Jižní Moravy a Severní Moravy sdružených pod hlavičkou dvou klubů. Přesnou sestavu ještě dávám dohromady ve spolupráci s koučem soupeře tak, aby jednotlivé zápasy v daných váhových kategoriích měly vyrovnanost i kvalitu, prostě borcům něco daly a příznivci z nich měli pěkný zážitek. Každopádně by měl nastoupit náš domácí zástupce Pavel Ján,“ prozradil Novotný s tím, že šest střetů soutěžní bitvy doplní ještě několik mládežnických a ženských předzápasů. „Konečný výsledek není tak hrozně důležitý, ale každopádně chceme zvítězit a udělat našim fandům radost,“ pozval někdejší špičkový rohovník obecenstvo k ringu.
Co se mistrovství republiky kadetů a kadetek týče, odstartuje v pátečním dopoledni lékařskými prohlídkami a oficiálním vážením, úderem pravého poledne přijde na řadu technická porada s losováním pavouků všech váhových kategorií. Ve 13:45 hodin šampionát otevře slavnostní zahájení a od dvou hodin odpoledne propuknou vyřazovací boje prvního kola. Sobota 27. drubna se začátkem ve 13:00 hodin bude patřit semifinálovým utkáním, v neděli 28. dubna pak vše vyvrcholí: nejprve v 9:45 nástupem veškerých finálových dvojic, následně od 10.00 hodin vlastními finálovými duely. Každé střetnutí během celého MČR potrvá 3x2 minuty (s výjimkou předčasného ukončení), bojovat se bude ve vahách do 44, 46, 48, 50, 52, 54, 57, 60, 63, 66, 70, 75, 80 a nad 80 kilogramů. „Chci moc poděkovat všem, kteří se na celé akci jakkoliv podílejí, samozřejmě také našim partnerům za podporu. A věřím, že každý, kdo zavítá na Moravskoslezskou ligu mužů i na kadetské mistrovství republiky, si pořádně užije krásný box. Fanoušky srdečně zveme,“ uzavřel Petr Novotný.


16 box pozv


Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments