Dobré odpoledne, dnes je sobota 19.10.2019
svátek slaví Michaela,
zítra Vendelín
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Před rokem uspořádal boxerský oddíl BC DTJ Prostějov mistrovství republiky školní mládeže 2018, jež skončilo velkým výsledkovým i organizačním úspěchem. Letos se Hanáci pro změnu ujali národního šampionátu kadetů a kadetek 2019, který proběhl od pátku 26. do neděle 28. dubna opět v prostějovském Společenském domě. A se srovnatelně skvělým vyzněním, zase to byla domácí paráda!

Odstartovala ji hned v úvodním dnu akce Pavlína Jančiová suverénním ziskem titulu. „V její váhové kategorii do 60 kilogramů původně byly tři holky, ale jedna nenavážila, proto zbyly jen dvě. Tím pádem šly rovnou na finále a v něm si Pavla při své premiéře na republice dokázala kvalitním výkonem poradit s Eliškou Bursovou z Bursa Gymu, což je mnohem zkušenější kickboxerka. Využila výškové převahy i chyb soupeřky, která si sama chodila pro rány, a zaslouženě dosáhla na zlato,“ radoval se hlavní trenér mládeže BC DTJ Martin Klíč.
Stejně maximální měrou jej potěšil Filip Jílek, nejlepší ve váze do 54 kg. „Oproti loňsku shazoval níž, a coby nejvýše nasazený borec měl ve čtvrtfinále volný los. Hned o kolo dál pak přišlo předčasné finále s ostravským Janem Kročilem, což je hodně šikovný kluk, nebezpečný. Filip však semifinále zvládl na jedničku a bez větších problémů si v závěrečném utkání proti Jiřímu Fuxovi z Poděbrad došel pro titul, jeho vítězství po dvou střetnutích na body bylo naprosto přesvědčivé,“ ocenil Klíč.
Chválit mohl rovněž Viktora Raškovského za stříbro ve váhové kategorii do 63 kilogramů. „Viktor měl nejtěžší cestu z našich zástupců. Musel začít už ve čtvrtfinále, kde spolehlivě vybodoval Jakuba Rajta z Opavy. Následně ho čekalo nesmírně těžké semifinále, neboť tam narazil na zkušeného Martina Baloga z Lipníku nad Bečvou, trojnásobného mistra ČR a účastníka mistrovství Evropy. Přesto ho dokázal zdolat, využít soupeřovy slabší formy po zdravotních problémech. Šel od začátku tvrdě do něj, zasypal ho ranami a ve druhém kole vyhrál r.s.c. Velká škoda pak byla finále, protože v něm šel proti papírově slabšímu Davidu Daducovi z Duchcova. Bohužel dobrý začátek zrušila jedna povedená rána soupeře, po níž šel Viktor k zemi, a ačkoliv chtěl dál pokračovat, rozhodčí zápas správně ukončil r.s.c. v prvním kole. I druhé místo je ale při premiéře na šampionátu výborné,“ nesmutnil Klíč.
Stoprocentní medailovou výtěžnost svých svěřenců mohl právem oslavit. Stejně jako fakt, že celé třídenní klání organizačně klapalo od startu až do finiše. „Veškeré přípravy jsme dělali ve třech čtyřech lidech, během vlastního mistrovství samozřejmě pomáhali naši mladí sportovci, jejich rodiče i další členové oddílu. K tomu okolo ringu perfektně fungovala parta špičkových odborníků na boxerské zázemí od rozhodčích přes lékaře, časoměřiče a spíkra až po machry na ozvučení, osvětlení i elektronické zabezpečení. Všichni účastníci nás chválili za dobře odvedenou práci, což je ta největší odměna,“ zdůraznil viditelně unavený Klíč.

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments