Dobré odpoledne, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Před rokem uspořádal boxerský oddíl BC DTJ Prostějov mistrovství republiky školní mládeže 2018, jež skončilo velkým výsledkovým i organizačním úspěchem. Letos se Hanáci pro změnu ujali národního šampionátu kadetů a kadetek 2019, který proběhl od pátku 26. do neděle 28. dubna opět v prostějovském Společenském domě. A se srovnatelně skvělým vyzněním, zase to byla domácí paráda!

Odstartovala ji hned v úvodním dnu akce Pavlína Jančiová suverénním ziskem titulu. „V její váhové kategorii do 60 kilogramů původně byly tři holky, ale jedna nenavážila, proto zbyly jen dvě. Tím pádem šly rovnou na finále a v něm si Pavla při své premiéře na republice dokázala kvalitním výkonem poradit s Eliškou Bursovou z Bursa Gymu, což je mnohem zkušenější kickboxerka. Využila výškové převahy i chyb soupeřky, která si sama chodila pro rány, a zaslouženě dosáhla na zlato,“ radoval se hlavní trenér mládeže BC DTJ Martin Klíč.
Stejně maximální měrou jej potěšil Filip Jílek, nejlepší ve váze do 54 kg. „Oproti loňsku shazoval níž, a coby nejvýše nasazený borec měl ve čtvrtfinále volný los. Hned o kolo dál pak přišlo předčasné finále s ostravským Janem Kročilem, což je hodně šikovný kluk, nebezpečný. Filip však semifinále zvládl na jedničku a bez větších problémů si v závěrečném utkání proti Jiřímu Fuxovi z Poděbrad došel pro titul, jeho vítězství po dvou střetnutích na body bylo naprosto přesvědčivé,“ ocenil Klíč.
Chválit mohl rovněž Viktora Raškovského za stříbro ve váhové kategorii do 63 kilogramů. „Viktor měl nejtěžší cestu z našich zástupců. Musel začít už ve čtvrtfinále, kde spolehlivě vybodoval Jakuba Rajta z Opavy. Následně ho čekalo nesmírně těžké semifinále, neboť tam narazil na zkušeného Martina Baloga z Lipníku nad Bečvou, trojnásobného mistra ČR a účastníka mistrovství Evropy. Přesto ho dokázal zdolat, využít soupeřovy slabší formy po zdravotních problémech. Šel od začátku tvrdě do něj, zasypal ho ranami a ve druhém kole vyhrál r.s.c. Velká škoda pak byla finále, protože v něm šel proti papírově slabšímu Davidu Daducovi z Duchcova. Bohužel dobrý začátek zrušila jedna povedená rána soupeře, po níž šel Viktor k zemi, a ačkoliv chtěl dál pokračovat, rozhodčí zápas správně ukončil r.s.c. v prvním kole. I druhé místo je ale při premiéře na šampionátu výborné,“ nesmutnil Klíč.
Stoprocentní medailovou výtěžnost svých svěřenců mohl právem oslavit. Stejně jako fakt, že celé třídenní klání organizačně klapalo od startu až do finiše. „Veškeré přípravy jsme dělali ve třech čtyřech lidech, během vlastního mistrovství samozřejmě pomáhali naši mladí sportovci, jejich rodiče i další členové oddílu. K tomu okolo ringu perfektně fungovala parta špičkových odborníků na boxerské zázemí od rozhodčích přes lékaře, časoměřiče a spíkra až po machry na ozvučení, osvětlení i elektronické zabezpečení. Všichni účastníci nás chválili za dobře odvedenou práci, což je ta největší odměna,“ zdůraznil viditelně unavený Klíč.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments