Dobré odpoledne, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Akce: mezinárodní přátelský zápas Česká republika versus Austrálie. Sportovní odvětví: klasický box. Termín: sobota 1. června od 18.00 hodin. Místo: Masarykovo náměstí v Prostějově před radnicí. Význam: jedna z největších událostí sportu v našem regionu během letošního roku. Tohle je stručná charakteristika vrcholného podniku, který už doslova buší na dveře. Bližší podrobnosti čtěte v následujícím textu.

Myšlenka vedoucí k zorganizování tak velkého a významného mače vzešla před několika měsíci od nejvyššího představitele města Prostějova, primátora Františka Jury. „Na schůzce, kterou jsme tehdy měli, vyslovil pan primátor přání během léta maximálně oživit hlavní náměstí různými zajímavými akcemi, pro lidi atraktivním děním. Tuto jeho výzvu jsem neustále nosil v hlavě s tím, že pokud přijde nějaká dobrá možnost, zkusíme ji zrealizovat. A na jaře se povedlo,“ uvedl celé téma šéf pořádajícího boxerského oddílu Petr Novotný.

JAK VZNIKLA DOHODA S PROTINOŽCI?
Nejprve to chvíli vypadalo na úplně jiný duel. „Objevila se šance přivést sem Rusy, ale ta zase rychle padla. Potom jsme se po střetnutí Moravskoslezské ligy v Gliwicích bavili o různých věcech s vedením tamního klubu a dozvěděli se tak mimo jiné i to, že k nim do Polska přiletí koncem května na soustředění Australané z Queenslandu. Ti byli na takovém tréninkovém kempu v Evropě už loni, konkrétně v Nizozemsku,“ pověděl Večerníku Novotný. Okamžitě zavětřil příležitost, za kterou šel. „Vzal jsem si kontakt na vedoucího australské výpravy a oslovil ho s nabídkou uspořádat vzájemné mezinárodní utkání přátelského charakteru u nás v Prostějově. Z nápadu byl nadšený a bez problémů jsme se domluvili, že to celé uskutečníme. Když pak všechno po určitých diskuzích posvětila i Česká boxerská asociace, mohli jsme dohodnout přesný termín, počet jednotlivých soubojů, věkové i váhové kategorie a další podrobnosti,“ prozradil Novotný.
Například, že boxerští protinožci přiletí v úterý 28. května do Krakowa. „Tam je vyzvedneme, přivezeme autobusem k nám a budeme hostit až do neděle druhého června. Ubytování i veškerý další servis poskytne Hotel Tennis Club, tréninky budou probíhat v naší boxárně v areálu DTJ Prostějov v Krasické ulici. O vzácné hosty se samozřejmě chceme postarat na nejvyšší možné úrovni, aby tu byli spokojení,“ ujistil Novotný.

NA NÁMĚSTÍ POD ŠIRÝM NEBEM A ZDARMA
Vzhledem k předchozímu přání primátora Jury od začátku směřoval veškeré přípravy na hlavní prostějovské náměstí T. G. Masaryka. „Na volném prostranství u prostějovské radnice postavíme ring, ten bude zastřešený. Okolo pak vyrostou tribuny pro diváky, které na tenhle speciální zápas proti zahraničnímu soupeři z opačného konce planety srdečně zveme. Vidět naživo boxovat elitní Australany proti naší národní špičce se nepoštěstí často, navíc vstup je pro každého zdarma,“ pozval fanoušky do hlediště bývalý špičkový rohovník.
Stěžejní pochopitelně bude přízeň počasí, neboť celý spektákl proběhne pod širým nebem. „Letošní květen zatím nebyl počasím zrovna příjemný, většinou spíš naopak. Proto doufáme a věříme, že teď příroda nastaví svou vlídnější tvář a pro náš zápas se na sobotu udělá krásně,“ vyslovil Novotný logickou tužbu. Pokud by však nastal opačný případ, mají se svými parťáky z organizačního štábu nachystanou i náhradní variantu. „Kdyby bylo škaredě, pršelo nebo to reálně hrozilo, uskuteční se celé utkání ve Společenském domě v Komenského ulici.“

NASTOUPÍ MUŽI, DĚVČATA I MLÁDEŽNÍCI
Rozsah duelu bude opravdu značný. „Na programu máme celkem třináct jednotlivých střetnutí obou pohlaví v různých věkových i váhových kategoriích: jednou kadetky, dvakrát kadeti, pětkrát junioři, jednou ženy a čtyřikrát muži. Do ringu přitom vstoupí jak reprezentanti obou zemí – to znamená členové národních výběrů Česka i Austrálie – tak regionální borci. Kvalita by však ve všech případech měla být hodně vysoká, protože šéf výpravy našeho soupeře jasně řekl, ať postavíme libovolně silné vlastní zástupce. Dají se proto očekávat výborné souboje odpovídající svou výkonnostní úrovní tomu, že půjde o mezinárodní bitvu,“ prohlásil Novotný.
Konkrétní složení dvojic protivníků bude následující. Muži: do 69 kg Patrik Baláž – Jake James Brown, do 75 kg Denis Farkaš – Ben Hussain, do 81 kg Jan Mužík nebo Václav Klimša – Paulo Aokuso, do 91 kg Pavel Ján – Austin Aokuso. Ženy: do 54 kg Nela Freierová – Sacha Ryan Dryden. Junioři: do 52 kg ? - Vegas Larfield, do 60 kg Kevin Godla – Charlie Bell, do 60 až 64 kg ? - Kaleb Gray, do 69 kg Miloš Beránek – Raymond Glebow, do 75 kg Dominik Gloser – Dylon Biggs. Kadeti: do 66 kg ? - Antonio Futol, do 70 kg Gerd Schmidt – Jake John Patrick. Kadetky: do 60 kg Natálie Kozubíková – Keana Welsh.
„Ve třech případech ještě nemáme pevně stanoveného boxera, který nastoupí za český mančaft, a čekáme na vývoj situace. Každopádně bylo a stále je naším cílem zajistit takovou kvalitu, aby samy souboje lidi pobavily, sportovně uspokojily a v ideálním případě až nadchnuly. Celý zápas by měl trvat okolo tří hodin, příznivci boxu si rozhodně přijdou na své,“ zdůraznil šéftrenér BC DTJ.

HOSTÉ? VÉMOLA, KRAJ I ZACHARA!
Mimořádný mač vzbuzuje mimořádnou pozornost, a tak při něm nemohou chybět nadmíru exkluzivní osobnosti. Těmi se stanou slavný bojovník MMA soubojů v kleci Karlos Vémola a dva někdejší vynikající rohovníci Ján Zachara (vítěz letních olympijských her 1952 v Helsinkách) a Rudolf Kraj (stříbrný medailista z olympiády 2000 v Sydney). „Všechny tři tyto super borce jsme pozvali jako naše čestné hosty a přislíbili svou osobní účast. Slavnostní zahájení provede s primátorem Františkem Jurou právě Karlos Vémola, obecně jedna z největších současných hvězd bojových sportů v České republice,“ upřesnil Novotný, na co se fandové mohou rovněž těšit.

PODĚKOVÁNÍ MĚSTU, PARTNERŮM A VŠEM
Na závěr své pozvánky zdůraznil hlavní organizátor lákavé akce ještě jednu věc. „Chci hrozně moc poděkovat statutárnímu městu Prostějov a celému jeho vedení v čele s panem primátorem za maximální podporu i vstřícnost, s níž do celého projektu šlo. Díky samozřejmě patří také veškerých dalším partnerům a pochopitelně i všem, kteří se jakkoliv podílejí na pořádání tohoto významného utkání. Jmenovitě musím zmínit především Martina Klíče, hlavního trenéra mládeže BC DTJ a mého věrného oddílového parťáka,“ doplnil Petr Novotný.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments