Dobrý večer, dnes je pátek 25.9.2020
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Kdo holduje či fandí rohovnickému sportu, může se v Prostějově těšit na nejbližší víkend. Bude totiž celý patřit kvalitnímu boxu pod organizační taktovkou oddílu BC DTJ Prostějov. Co přesně pro vás připravil?


HANÁCKÝ HODOVÝ BOX
Třetí ročník téhle akce bude mít tentokrát podobu 1. kola oblastní soutěže Jihomoravské oblasti 2019/20 a proběhne v sobotu 14. září od 10.30 hodin v prostějovské sokolovně na Skálově náměstí.
„Na programu budou desítky zápasů věkových kategorií školní mládeže, kadetů a kadetek, juniorů a juniorek, mužů i žen. Nastoupí přitom zástupci nejen z Jižní Moravy, ale i ze Slovenska, Severomoravské oblasti a možná také z Rakouska. Každopádně zájem zaboxovat si bývá po letních prázdninách velký, proto se dá očekávat dlouhý maraton utkání trvající klidně i pět nebo šest hodin,“ odhadoval hlavní trenér BC DTJ Petr Novotný.
V rámci úvodního dějství nového ročníku dojde i ke slavnostnímu vyhlášení konečného pořadí toho minulého. „Zatímco loni jsme přebírali pohár za celkové prvenství, teď se nám tak vysoko dosáhnout nepodařilo. Před oblastní soutěží totiž dostávaly v případě našich členů většinou přednost jiné turnaje či duely, vzhledem k četným absencím jsme proto ani nemohli triumf obhájit. Podstatnější je, aby kluky i holky sport bavil, makali na sobě a zlepšovali se,“ zdůraznil Novotný.
Sobotní boje absolvují v prostějovských barvách Dorian Kropog, Markus Šándor, Magnus Nedbal, Hektor Nedbal, Barbora Mahrová (všichni školní mládež), Filip Jílek, Ladislav Skalický (oba kadeti) a Pavlína Jančiová (kadetka). „Tihle jsou momentálně připravení natolik, aby mohli jít do zápasu. Ostatní naši borci ještě potřebují potrénovat, nechceme je nyní hnát do střetů za každou cenu,“ vysvětlil kouč s jedním dovětkem. „Loni jsme Hanácký hodový box udělali ve spolupráci s městem na nádvoří prostějovského zámku. Tam však aktuálně probíhá výstava bonsají, proto se akce letos uskuteční normálně v sokolovně. Uvidíme, co za rok.“

EXTRALIGA PROTI PLZNI
Minulou sezónu nejvyšší týmové soutěže v tuzemsku boxeři BC DTJ Prostějov vynechali, ovšem teď se do ní coby mistři České republiky z roku 2018 opět vrací. A zahajovací mač extraligy družstev mužů ČR 2019/2020 vybojují v domácím prostředí sokolovny na Skálově náměstí. Protivníkem je AtomGym Plzeň, bitva 1. kola propukne v neděli 15. září od 10.00 hodin.
„Rozhodli jsme se do extraligy znovu přihlásit, i když ta soutěž z našeho pohledu pořád není zdaleka optimální. Leccos dokládá už sám fakt, že má zase jen čtyři účastníky, což je hrozně málo. Kromě nás a Plzně je to ještě Děčín s Ústím nad Labem,“ prozradil Novotný.
Původní termín střetnutí se Západočechy zněl 6. října. „Ale poprosili jsme soupeře, jestli by přistoupil na změnu v zájmu přesunu na místní hodovou neděli. Plzeňští nám vyhověli a za to jim patří díky,“ ocenil někdejší špičkový rohovník sympatické gesto nadcházejícího soka.
Zajímavou novinkou v extraligových pravidlech je možnost nastoupení profesionálů. „My určitě preferujeme amatéry, navíc kluky z Moravy. Může se však stát – zvláště v některých váhových kategoriích – že amatérských borců je k dispozici málo. A v takovém případě někdy profíka i my nasadíme. Bude záležet taky na oboustranném zájmu,“ odtušil Novotný.
Předběžnou sestavu pro tuto neděli stanovil následně: do 60 kg Hamo Aperjan, do 64 kg Lukáš Dekýš, do 69 kg Patrik Baláž, do 72 kg Jan Polák, do 75 kg Denis Farkaš, do 81 kg Jan Mužík, do 91 kg Pavel Ján, nad 91 kg Michal Zezulka.
„Uvidíme, jestli všichni kluci zůstanou zdraví. Pokud ano, půjdeme, myslím, na Plzeň v hodně dobrém složení,“ vyzdvihl trenér détéjéčka předpokládanou sílu mančaftu.
Nad Hanáckým hodovým boxem 2019 i extraligovým zápasem BC DTJ versus AtomGym převzal osobní záštitu primátor statutárního města Prostějov František Jura. „Chceme moc poděkovat jak právě městu, tak Olomouckému kraji i veškerým dalším partnerům za podporu našeho klubu a všech aktivit i projektů, které děláme. Zároveň srdečně zveme boxerské fandy a příznivce na obě nejbližší akce. Věřím, že nabídnou kvalitní bojový sport a společně si to užijeme,“ uzavřel Petr Novotný. 

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-