Příjemnou noc, dnes je pátek 18.10.2019
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Kdo holduje či fandí rohovnickému sportu, může se v Prostějově těšit na nejbližší víkend. Bude totiž celý patřit kvalitnímu boxu pod organizační taktovkou oddílu BC DTJ Prostějov. Co přesně pro vás připravil?


HANÁCKÝ HODOVÝ BOX
Třetí ročník téhle akce bude mít tentokrát podobu 1. kola oblastní soutěže Jihomoravské oblasti 2019/20 a proběhne v sobotu 14. září od 10.30 hodin v prostějovské sokolovně na Skálově náměstí.
„Na programu budou desítky zápasů věkových kategorií školní mládeže, kadetů a kadetek, juniorů a juniorek, mužů i žen. Nastoupí přitom zástupci nejen z Jižní Moravy, ale i ze Slovenska, Severomoravské oblasti a možná také z Rakouska. Každopádně zájem zaboxovat si bývá po letních prázdninách velký, proto se dá očekávat dlouhý maraton utkání trvající klidně i pět nebo šest hodin,“ odhadoval hlavní trenér BC DTJ Petr Novotný.
V rámci úvodního dějství nového ročníku dojde i ke slavnostnímu vyhlášení konečného pořadí toho minulého. „Zatímco loni jsme přebírali pohár za celkové prvenství, teď se nám tak vysoko dosáhnout nepodařilo. Před oblastní soutěží totiž dostávaly v případě našich členů většinou přednost jiné turnaje či duely, vzhledem k četným absencím jsme proto ani nemohli triumf obhájit. Podstatnější je, aby kluky i holky sport bavil, makali na sobě a zlepšovali se,“ zdůraznil Novotný.
Sobotní boje absolvují v prostějovských barvách Dorian Kropog, Markus Šándor, Magnus Nedbal, Hektor Nedbal, Barbora Mahrová (všichni školní mládež), Filip Jílek, Ladislav Skalický (oba kadeti) a Pavlína Jančiová (kadetka). „Tihle jsou momentálně připravení natolik, aby mohli jít do zápasu. Ostatní naši borci ještě potřebují potrénovat, nechceme je nyní hnát do střetů za každou cenu,“ vysvětlil kouč s jedním dovětkem. „Loni jsme Hanácký hodový box udělali ve spolupráci s městem na nádvoří prostějovského zámku. Tam však aktuálně probíhá výstava bonsají, proto se akce letos uskuteční normálně v sokolovně. Uvidíme, co za rok.“

EXTRALIGA PROTI PLZNI
Minulou sezónu nejvyšší týmové soutěže v tuzemsku boxeři BC DTJ Prostějov vynechali, ovšem teď se do ní coby mistři České republiky z roku 2018 opět vrací. A zahajovací mač extraligy družstev mužů ČR 2019/2020 vybojují v domácím prostředí sokolovny na Skálově náměstí. Protivníkem je AtomGym Plzeň, bitva 1. kola propukne v neděli 15. září od 10.00 hodin.
„Rozhodli jsme se do extraligy znovu přihlásit, i když ta soutěž z našeho pohledu pořád není zdaleka optimální. Leccos dokládá už sám fakt, že má zase jen čtyři účastníky, což je hrozně málo. Kromě nás a Plzně je to ještě Děčín s Ústím nad Labem,“ prozradil Novotný.
Původní termín střetnutí se Západočechy zněl 6. října. „Ale poprosili jsme soupeře, jestli by přistoupil na změnu v zájmu přesunu na místní hodovou neděli. Plzeňští nám vyhověli a za to jim patří díky,“ ocenil někdejší špičkový rohovník sympatické gesto nadcházejícího soka.
Zajímavou novinkou v extraligových pravidlech je možnost nastoupení profesionálů. „My určitě preferujeme amatéry, navíc kluky z Moravy. Může se však stát – zvláště v některých váhových kategoriích – že amatérských borců je k dispozici málo. A v takovém případě někdy profíka i my nasadíme. Bude záležet taky na oboustranném zájmu,“ odtušil Novotný.
Předběžnou sestavu pro tuto neděli stanovil následně: do 60 kg Hamo Aperjan, do 64 kg Lukáš Dekýš, do 69 kg Patrik Baláž, do 72 kg Jan Polák, do 75 kg Denis Farkaš, do 81 kg Jan Mužík, do 91 kg Pavel Ján, nad 91 kg Michal Zezulka.
„Uvidíme, jestli všichni kluci zůstanou zdraví. Pokud ano, půjdeme, myslím, na Plzeň v hodně dobrém složení,“ vyzdvihl trenér détéjéčka předpokládanou sílu mančaftu.
Nad Hanáckým hodovým boxem 2019 i extraligovým zápasem BC DTJ versus AtomGym převzal osobní záštitu primátor statutárního města Prostějov František Jura. „Chceme moc poděkovat jak právě městu, tak Olomouckému kraji i veškerým dalším partnerům za podporu našeho klubu a všech aktivit i projektů, které děláme. Zároveň srdečně zveme boxerské fandy a příznivce na obě nejbližší akce. Věřím, že nabídnou kvalitní bojový sport a společně si to užijeme,“ uzavřel Petr Novotný. 

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments