Dobrý večer, dnes je úterý 18.12.2018
svátek slaví Miloslav,
zítra Ester
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

39 boxeriPrvní krok na cestě za obhajobou extraligového titulu se vydařil. Prostějovští boxeři BC DTJ si předminulý víkend hladce poradili v úvodním kole nového ročníku 2013/2014 se slovenským nováčkem z Dubnice. Jednoznačná výhra 14:2 je katapultovala do čela čtyřčlenné tabulky a přisoudila jim roli velkého favorita na obhajobu zlatých medailí. V souběžně boxovaném duelu pak další nováček BigBoard Praha zdolal Chimeru Plzeň „jen“ 12:4. A právě souboj vítězů uvidí na počátku listopadu ve druhém kole nejvyšší soutěže Prostějov.

Česko-slovenský duel byl velice specifický pro kouče BC DTJ Prostějov Petra Novotného, jenž si totiž odbyl premiéru v roli hlavního kouče. A hned se mohl radovat z vysokého vítězství. „Jsem spokojen. Zaznamenal jsem pozitivní ohlasy, utkání se líbilo, vyšlo nám to. Situace dál ale nebude jednoduchá, venku se bude těžko vyhrávat. Pokud se nám ovšem budou vyhýbat zranění, tak to bude skvělé a zvládneme to,“ těší se Novotný na kladný vývoj i zbytku sezony.

 

Kalucza, Bilík a Beníček jsou blízko mistrovství světa

Z osmi hmotnostních kategorií určili rozhodčí hned sedm z nich ve prospěch domácích borců, duel nevyšel pouze Vasilu Ducárovi ve váze do jednadevadesáti kilogramů. „Vasil už se z toho oklepal a uznal, že to stálo za prd. Jsem rád, že jsem se s hozením ručníku neunáhlil, on sám má motivaci předvést lepší výkony,“ věří Novotný ve výhry v kategorii, které v předešlých letech neochvějně vládl. Situaci mu ulehčí rovněž fakt, že proti Praze by již měl mít k dispozici rovněž Kamila Beníčka. Posila z Ostravy totiž musela z disciplinárních důvodů ligovou premiéru vynechat. „Kamil s námi měl být a těšil se na odvetu s Tlkancem, s nímž prohrál v Rakousku. Tam se ale necítil ve své kůži. Poté však odmítl reprezentaci a dostal stopku na deset dní. Nepřijde mi to zcela fér, je to trochu kontroverzní. Tady si mohl vydělat nějaké peníze, z reprezentace nemá nic,“ okomentoval výrok Sportovně-technické komise ČBA šéf prostějovské lavičky. Vstup do střetnutí se příliš nevyvedl ani maďarské posile Norbertu Kaluczovi, přesto z toho byly dva body na kontě Prostějova. „Je v přípravě na mistrovství světa v Kazachstánu a shazuje do dvaapadesáti kilogramů. Neměl tolik síly, navíc byl uvolněn z kempu v Tatabányi, kde mají intenzivní přípravu. Příště už snad bude zcela v pořádku,“ objasnil slabší výkonnost oblíbence prostějovského publika. Na světový šampionát se připravuje i další dvojice prostějovských boxerů Robert Bilík a Kamil Beníček, naopak u Miroslava Šerbana zatím visí otazník. „Nemohl se tomu tolik věnovat a soustředí se spíše na ligu. Odvedl ale dobrý výkon a svazový prezident Svatopluk Žáček se na něj informoval,“ zmínil k tomu Novotný.

Prostějovský oddíl finančně podporují mimo jiné i město Prostějov a Olomoucký kraj a vítěznému duelu s Dubnicí byl jako již tradičně osobně přítomen i první náměstek Olomouckého kraje Alois Mačák. Boxerský večer si stejně jako všichni domácí fanoušci užíval a výsledek ho nadchl.  S lehkou nadsázkou se navíc Novotnému nabídl, že v případně nutnosti potrénuje, bude připraven nastoupit do ringu a pomůže týmu i v tomto směru...

Kliment vyhrál, Hunanyan ne

Ve druhém extraligovém utkání zvítězil nový oddíl z Prahy nad Plzní, což Novotný předpokládal. „Mají silný mančaft, kromě Davida Hunanyana a Patrika Klimenta od nás přivedli i Michala Vodárka,“ uznal kvalitu soupeře z hlavního města. V jednotlivých duelech zvítězila ústecká posila Erik Huliev nad Ruslanem Shakaldaevem, na 4:0 zvýšil Štěpán Pitra, jenž neměl soupeře. Největší hvězdou Plzně je olympionik Zdeněk Chládek, výpomoc z Ústí ve váze do čtyřiašedesáti kilogramů, proti Eriku Aloyanovi nezaváhala. Třetí pražskou výhru přidal exprostějovský Kliment nad Štádlerem, Vodárek poté zdolal na body Burdu. Plzeň ještě jednou zkorigovala, když Hunanyan podlehl akvizici z Mostu Stárkovi. V závěrečné dvojici duelů zdolal Hošek technickým knockoutem Táborského a Eliáš Fencla, takže se zrodilo skóre 12:4. „Jednadevadesátka skončila pro krvavé zranění, nebylo to ale nic vážného. Tekla krev a rozhodčí nechtěli riskovat, nevyžádalo si to ale ani šití,“ přiblížil jedinou krev v ringu, přestože se poprvé boxovalo bez ochranných helem.
Další extraligové kolo se odehraje až na počátku listopadu, kluby i samotní boxeři tak mají více než měsíc na přípravu. „Každý bude trénovat ve svém oddíle, k tomu ještě provedeme sparingy a kontrolní cvičení, část se připravuje s reprezentací. Zatím ale ještě nevíme, kdo bude nominován,“ upřesnil Novotný s tím, že na světovém šampionátu zcela jistě nebude moci startovat Hamo Aperjan. „Je to velká škoda. Má tady sice trvalý pobyt, takže může startovat na mistrovství republiky, zatím ale nevlastní české občanství.“ posteskl si Novotný.
Česko-slovenská extraliga? Proč ne!
Po úvodním utkání mezi Prostějovem a Dubnicí přišel hostující trenér s myšlenkou, že by vznikla společná česko-slovenská extraliga. Základní část by se odehrávala zvlášť v Čechách a zvlášť na Moravě, ve Slezsku a na Slovensku, finále pak mezi vítězi těchto částí. „To je návrh, s nímž půjdeme za českými kamarády. Kluby na Slovensku jsou, ale myslím si, že čistě slovenská extraliga nebude,“ předeslal Dušan Bučko. Jeho prostějovský protějšek Petr Novotný by se tomu nebránil, myšlenka ho zaujala. „Šlo by o stanovení pravidel, která by bylo nutno dodržovat. Mohlo by to být atraktivní a přinést větší konkurenci. Na Slovensku navíc mají problémy
s členskou základnou a rozkolem asociace,“ podělil se o svůj názor.
Předloni se ale nejvyšší české soutěže účastnila Nitra a tehdy se ročník neobešel bez problémů. Podstatné tak podle bývalého úspěšného boxera bude, jaké zkušenosti vyplynou z letošní sezóny. „Nevím, jak bude příští ročník vypadat. Pokud by to ale nyní šlo hladce, je to otevřené. Musí se o tom ale hodně mluvit a psát. Třeba v létě jsme uvažovali o mezinárodní interlize, ale protože se rozjela extraliga se slovenskou Dubnicí, zůstali jsme v ní,“ podotkl.
Jisté tak zatím pouze je to, že ve druhém kole přivítá na začátku listopadu Prostějov Prahu a o tři týdny později pojede do Plzně. Otázkou zůstává, kde se proti Praze bude boxovat. „Řešíme jako dějiště Společenský dům, kde je ale problém s termínem. Je tu však varianta kompromisu, že by se obě akce spojily dohromady a kapela by hrála před boxem i v jeho průběhu a po něm by následovala volná zábava,“ nastínil možnost sportovně-kulturního večera.
Finální rozhodnutí by mělo padnout v následujících dnech. „Možností moc není. Prakticky jen sokolovna a zmíněné 'Kasko'. Dále přichází do úvahy pouze DDM a tělocvična na 'reálce'. V 'Kasku' je prostředí dobré, osvědčilo se,“ ujistil, jakou z variant preferuje.
Duda i Novotný trenéry první třídy
Ať to dopadne jakkoli, jedna změna i tak nastane. Proti Praze totiž BC DTJ povede trenérská dvojice s nejvyšší licencí. Petr Novotný i Pavel Duda se totiž stali čerstvými držiteli označení trenéři první třídy. „Konečně to ze mě spadlo, trvalo to dva roky, než jsem splnil všechna kritéria,“ oddechl si Novotný a prozradil, co vše to obnášelo. „Museli jsme složit státní zkoušku a obhájit závěrečnou práci. Psal jsem asi padesát stran o přípravě vrcholového boxera se dvěma vrcholy sezony, mistrovstvím republiky a Velkou cenou Ústí nad Labem,“ sdělil s tím, že čerpal nejen z odborné literatury, ale i vlastních zkušeností.

Total Comments

  • Repoint
  • Prohlídky
  • Muzeum
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí Vánoční trhy v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments