Příjemnou noc, dnes je neděle 17.2.2019
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

box ilustracni22_soloHned v úvodním kole  se s boxerským mistrovstvím světa v kazašském Almaty rozloučil jediný zástupce BC DTJ Prostějov Robert Bilík. Letní posila z Ostravy nestačila na Litevce Eimantase Stanionise a porážka 0:3 na body pro ni znamená konec.

Dvaadvacetiletý Čech svedl s o tři roky mladším soupeřem celkem vyrovnaný duel a při světové premiéře bez ochranných helem srdnatě vzdoroval. „Prý nedodržel taktické pokyny týkající se vzdálenosti a nohou. První a třetí kolo ale bylo vyrovnané. Hlavně aby se vrátil v pořádku, svět nám bohužel utekl,“ hodnotil vystoupení svého svěřence prostějovský kouč Petr Novotný.

Všichni tři bodoví rozhodčí se v souboji hmotnostní kategorie do devětašedesáti kilogramů těsně přiklonili na stranu Litevce a Bilík tak dopadl stejně jako druhý český reprezentant Zdeněk Chládek. Alžířan Kheira Sidi Yakoub rozhodl v poměru 26:30, Kolumbijec Armando Carbonell rozdělil body 27:29 a Řek Evangelos Bougioukas 27:30.

A v čem je takový rozdíl mezi tuzemskými a těmi špičkovými boxery? V koncepční práci. „Mají sportovní třídy, programy pokračují i na středních a vysokých školách, navíc jsou zaštítění armádou nebo policií. Tady to tak dříve díky střediskům výkonnostního sportu také bylo a boxeři byli zajištěni, teď to bohužel neplatí a je to o nadšencích, kteří u toho zůstanou,“ posteskl si Novotný a připomněl, že si v zahraničí mohou dovolit investovat i do odborníků na výživu, kondici či video. I proto si cení současné podpory prostějovského klubu ze strany prostějovské radnice Olomouckého kraje.

Další problém vidí bývalý úspěšný boxer v tom, že se v České republice dlouho nepořádal žádný významný šampionát. „Nejsme vidět ani slyšet. V roce 2007 mělo být v Praze mistrovství světa, ale nakonec se uskutečnilo v Chicagu. To byla velká chyba,“ je přesvědčen Novotný.

Radost mu tak udělaly alespoň zahraniční akvizice. Norbert Kalucza zdolal na úvod ve váze do dvaapadesáti kilogramů Justina Grassu ze Středoafrické republiky a vyřadil ho až Oteng Oteng z Botswany, jeho maďarský kolega István Bernáth si poradil technickým k.o. ve třetím kole s Černohorcem Alenem Beganovicem a další zápas ho čeká v úterý odpoledne tamějšího času. Na řadě bude domácí Ivan Dychko, nasazená dvojka turnaje.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments