Dobré odpoledne, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

box ilustracni22_soloHned v úvodním kole  se s boxerským mistrovstvím světa v kazašském Almaty rozloučil jediný zástupce BC DTJ Prostějov Robert Bilík. Letní posila z Ostravy nestačila na Litevce Eimantase Stanionise a porážka 0:3 na body pro ni znamená konec.

Dvaadvacetiletý Čech svedl s o tři roky mladším soupeřem celkem vyrovnaný duel a při světové premiéře bez ochranných helem srdnatě vzdoroval. „Prý nedodržel taktické pokyny týkající se vzdálenosti a nohou. První a třetí kolo ale bylo vyrovnané. Hlavně aby se vrátil v pořádku, svět nám bohužel utekl,“ hodnotil vystoupení svého svěřence prostějovský kouč Petr Novotný.

Všichni tři bodoví rozhodčí se v souboji hmotnostní kategorie do devětašedesáti kilogramů těsně přiklonili na stranu Litevce a Bilík tak dopadl stejně jako druhý český reprezentant Zdeněk Chládek. Alžířan Kheira Sidi Yakoub rozhodl v poměru 26:30, Kolumbijec Armando Carbonell rozdělil body 27:29 a Řek Evangelos Bougioukas 27:30.

A v čem je takový rozdíl mezi tuzemskými a těmi špičkovými boxery? V koncepční práci. „Mají sportovní třídy, programy pokračují i na středních a vysokých školách, navíc jsou zaštítění armádou nebo policií. Tady to tak dříve díky střediskům výkonnostního sportu také bylo a boxeři byli zajištěni, teď to bohužel neplatí a je to o nadšencích, kteří u toho zůstanou,“ posteskl si Novotný a připomněl, že si v zahraničí mohou dovolit investovat i do odborníků na výživu, kondici či video. I proto si cení současné podpory prostějovského klubu ze strany prostějovské radnice Olomouckého kraje.

Další problém vidí bývalý úspěšný boxer v tom, že se v České republice dlouho nepořádal žádný významný šampionát. „Nejsme vidět ani slyšet. V roce 2007 mělo být v Praze mistrovství světa, ale nakonec se uskutečnilo v Chicagu. To byla velká chyba,“ je přesvědčen Novotný.

Radost mu tak udělaly alespoň zahraniční akvizice. Norbert Kalucza zdolal na úvod ve váze do dvaapadesáti kilogramů Justina Grassu ze Středoafrické republiky a vyřadil ho až Oteng Oteng z Botswany, jeho maďarský kolega István Bernáth si poradil technickým k.o. ve třetím kole s Černohorcem Alenem Beganovicem a další zápas ho čeká v úterý odpoledne tamějšího času. Na řadě bude domácí Ivan Dychko, nasazená dvojka turnaje.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments