Dobré ráno, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

45 dtj 02S téměř stoprocentní spokojeností se mohl trenér prostějovských boxerů Petr Novotný ohlížet za druhým kolem letošní extraligy družstev. Jím vedený tým si před zraky zaplněného Společenského domu připsal proti vyzyvatelům z Prahy šest dílčích vítězství, což v celkovém hodnocení znamenalo další dva body po výhře 12:4.

„Divácká účast byla perfektní, navíc se vyhrálo. Lidem se to líbilo, mám na akci kladné ohlasy, jen nám zcela nevyšel doprovodný program. Nechal jsem tomu trochu volný průběh, ale příště asi zvolíme jiné kapely,“ předeslal Novotný.
Ani o necelých čtyřicet korun vyšší vstupné než obvykle se tak na zaplnění hlediště neprojevilo nijak negativně, naopak oproti sokolovně byla návštěva zhruba dvojnásobná. „Nečekal jsem to. Vytvořili parádní atmosféru a perfektně povzbuzovali. Navíc se jednalo o vyrovnané a napínavé zápasy,“ potěšily prostějovského trenéra atraktivní průběh i divácká odezva.
Boxeři se ani v jedné kategorii nešetřili a lékaři obou týmů tak měli o práci postaráno. Z domácích borců potřebovali jejich péči nejvíce Norbert Kalucza s Emilem Kocveldou, ani soupeř neodcházel z ringu bez šrámů.
„Bylo to natvrdo, nejlepší reklama na box. Emil je šitý vepředu i vzadu, podobně i Norbert. Je to úděl toho, že se bojuje bez přileb. Jsem ale spokojen s tím, jak to dopadlo. V Praze bychom asi nevyhráli o tolik, ale doma to bylo zasloužené,“ potěšily Novotného předvedené výkony, rvavost i chytrost.
Své duely díky tomu vyhráli Kalucza, Aperjan, Šerban, Bilík, Ducár a bez boje Ištván,na dvojici Kalucza-Bilík ovšem byla patrná únava z předchozího mistrovství světa v dalekém Kazachstánu.
„Věřil jsem, že mají formu, bylo ale na nich patrné psychické i fyzické vypětí. Bilík toho měl ve třetím kole dost, Kliment je navíc houževnatý. Celou dobu navíc trénuje do plných, chce totiž titul z mistrovství republiky,“ podotkl Novotný.
Třetí účastník světového šampionátu v prostějovském dresu Bernard Ištván se svého soupeře nedočkal. Hosté sice přijeli s dostatkem sportovců, při pohledu na „nabušeného“ Maďara ale jednoduše dostali strach a raději nikoho nenasadili.
„Bernard se tomu sám divil, ale při jeho kvalitách se není čemu divit. Pro lidi to bylo trochu zklamání, těšili se na něj. Je to škoda, ale přinesl nám již dvě výhry,“ potěšilo bývalého úspěšného boxera. Všechny dílčí zápasy osobně sledovali rovněž prostějovský primátor Miroslav Pišťák i první náměstek Olomouckého kraje Alois Mačák a Novotného těší, že tak skvělých výsledků dosahuje prostějovský klub i díky podpoře ze strany města a kraje.
Radost mu udělal i výsledek souběžného hraného střetnutí mezi Dubnicí a Plzní, jenž dospěl do nerozhodného výsledku 8:8. „Remíza je dobrá, hodnotím ji kladně. Setkaly se dva silné celky a nyní záleží hlavně na nás. Máme dobře našlápnuté, zatím jsme ale boxovali pouze doma. Ani Plzeň sama nepočítala, že by tam bodovala a bod z venku bych bral i já, byť ideální je samozřejmě výhra,“ přemítal Novotný.
Střetnutím s Prahou se současně Prostějov rozloučil s letošním kalendářním rokem, pokračování týmové soutěže se v jeho podání uskuteční až v roce 2014. „Nechtěli jsme riskovat zranění a zápas s Plzní jsme odvolali. Domluvili jsme se na tom, že se bude boxovat až v únoru,“ vysvětlil.
Duel se navíc v souladu s původním rozpisem uskuteční na západě Čech a na Hané pak dojde až na odvetu. „V listopadovém termínu neměli volné prostory, tak jsme si nejprve vyměnili pořadatelství. Jenž to by znamenalo, že bychom už nic neboxovali doma, navíc by se to konalo těsně před republikou,“ zdůvodnil prostějovský kapitán zatím poslední změnu.
Prioritou je totiž nyní připravit se důkladně na domácí šampionát, borci z BC DTJ obhajují kupu cenných kovů a hned pět titulů. „Loni jsme byli velice úspěšní a chceme na to navázat. Chceme získat co nejvíce medailí, bude to ale těžké. Bez helem je to mnohem nevyzpytatelnější a může to skončit jakkoliv,“ netroufal si Novotný předpovědět konkrétnější výsledek.
Mistrovství republiky se uskuteční první prosincový týden od pátku do neděle, v podobném termínu se o domácí tituly utkají i maďarské posily. „Všichni snad budou zdravotně v pořádku. I Hamo utržil ránu a měl zraněná záda, ale věřím, že se dá dohromady. V plné síle už snad bude i Kuba Bambuch, v Ostravě již začal s tréninkem,“ doufá Novotný. Krátce před tímto turnajem ještě chystá společný sraz, ten by se uskutečnil pravděpodobně v Prostějově, nebo u Pavla Dudy v Kroměříži.

45 dtj 01

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments