Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 20.9.2018
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE+VIDEO Vynikající úroveň, ale i slzy bolesti. Letošní ročník cyklistické Grand Prix Prostějov – Memoriál Otmara Malečka, vejde do historie jako nejkrvavější. Ošklivé pády v pátečním scratchi, odeslaly postupně do nemocnice hned tři závodníky. Několik dalších bylo ošklivě pochroumáno a tak do závěrečného madisonu nastoupilo pouze deset dvojic. „Pádů bylo trochu více, než je zdrávo. To ale k cyklistice patří. Nezbývá než závodníkům popřát brzké uzdravení,“ komentoval ředitel závodu Michal Mráček.Wagner se dočkal

První den cyklistické Grand Prix Prostějov – Memoriál Otmara Malečka, přinesl skvělé výkony. Největší radost udělal domácím příznivcům sprinter Robin Wagner. Odchovanec prostějovské cyklistiky se konečně dočkal vytouženého vítězství na rodném oválu. „Je to něco úžasného. Tady jsem se naučil základy a moc jsem zde chtěl vyhrát,“ nechal se slyšet Robin Wagner, v současnosti hájící barvy Dukly Brno.

Noblesní cyklistická akce přinesla nadstandardní sport. Dramatickou podívanou nabídl zejména mužský sprint. Ve finále si to rozdali dva tréninkoví parťáci Robin Wagner a v Prostějově vždy výborně jezdící Tomáš Bábek. Oba borci brněnské Dukly si v semifinále poradili se zahraniční konkurencí v podobě Poláka Bieleckiho a Rusa Tkačova.

Vrcholem prvního dne byla mužská bodovačka, do které nastoupila všechna největší esa Memoriálu. Místo papírově favorizovaných Kaňkovského, Lichnovského nebo dvojice Rakušanů, však hráli prim úplně jiní jezdci.

Stylem start cíl si pohrál s konkurencí Ukrajinec Gladysh, druhou příčku si pohlídal polský jezdec Pawlak. Radost domácímu vedení udělal třetí příčkou závodník SKC TUFO Adrian Teklinski.

VIDEO ZDE

Mezi juniory se blýskli domácí Tomáš Kočařík druhým místem a prostějovský odchovanec Martin Šmída třetí příčkou ve scratchi. Zklamaný byl po pátém místě ve vylučovacím závodu Luděk Lichnovský. „Udělal jsem tam v závěru chybu. Je to jen moje vina, chtěl jsem víc,“ komentoval úřadující mistr republiky v bodovacím závodě.

Bolavý scratch

Nešťastné události v podobě těžkých pádů ve scratchi, zcela zastínily skvělé sportovní výkony v jiných disciplínách. Fanoušky bavil především keirin, ve kterém marně honila dvojice Tomáš Bábek - Robin Wagner obrovitého Ukrajince Andreje Vynokurova.

Kvalifikace ve scratchi předznamenala pozdější události. Právě v ní, se nekontrolovatelně poroučel na beton Luděk Lichnovský a s bolestivou grimasou byl sanitkou odvezen do nemocnice.

Další drama pak nabídla finálová jízda. Od začátku se jelo v ostrém tempu, nástup střídal nástup. Dvě kola před cílem, došlo v poslední zatáčce před cílovou rovinkou k nešťatsné kolizi, po které následoval hromadný pád, do kterého se dostalo patnáct závodníků. Rakušan Andreas Müller a Ukrajinec Roman Gladysh byli odvezeni do nemocnice. Závod musel být na dobrou půlhodinu přerušen a na velodrom padla tíseň. „Atmosféra jakoby ochladla. Přestože je horko, na lidech je vidět, že už se tolik nebaví,“ vypozoroval Alois Mačák, jenž byl v předchozích letech patronem memoriálu a osobně byl přítomen i letos.

Po dlouhé pauze byl scratch znovu odstartován a po pěti kolech se z vítězství radoval domácí jezdec Adrian Teklinski, jenž předstihl Alexe Buttazzoniho.

Dramatické vyvrcholení nabídl i poslední ženský závod – bodovačka. Jednalo se o souboj pražské Dukly se silnými Ruskami. Prvenství nakonec vyválčila Lucie Hochmann, která za sebou nechala o tři body loňskou královnu memoriálu Evgenii Romanyutu. Třetí příčkou si pojistila statut nejúspěšnější ženy závodů Jarmila Machačová. Právě ona pak se svou parťačkou Hochmann, ovládla i premiérový Edison, když jim na záda dýchaly Rusky Romanyuta – Streltsova.

Madison bez náboje

Tradičním vrcholem s elektrizující atmosférou bývá vždycky závod dvojic. Vzhledem k výše uvedeným událostem, však tentokrát proběhl v komornější atmosféře. Prořídlé startovní pole, ve kterém chyběla spousta dobitých favoritů, mělo jasné favority. Italská dvojice Buttazzoni – Scartezzini, si držela vedení od začátku až do konce a zkušeně zpacifikovala všechny pokusy soupeřů hned v zárodku. Na stupních vítězů se za nimi srovnali čeští jezdci z Dukly Praha.

Těsně za medailovými pozicemi zůstala narychlo složená dvojice Adrian Teklinski a Denis Rugovac.

Alex Buttazzoni se tak zapsal do historické listiny vítězů potřetí a stává neoddiskutovatelným nástupcem sedminásobného vítěze Aloise Kaňkovského, jenž letos kvůli předchozímu pádu ve scratchi do madisonu nenastoupil. „Alex k nám do Prostějova jezdí strašně rád, závod se mu líbí. Má z vítězství velkou radost,“ dodal Michal Mráček.


VÝSLEDKY

doc35_gp_cyklo_vysledky_zv.doc

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments