Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 15.11.2018
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE+VIDEO Vynikající úroveň, ale i slzy bolesti. Letošní ročník cyklistické Grand Prix Prostějov – Memoriál Otmara Malečka, vejde do historie jako nejkrvavější. Ošklivé pády v pátečním scratchi, odeslaly postupně do nemocnice hned tři závodníky. Několik dalších bylo ošklivě pochroumáno a tak do závěrečného madisonu nastoupilo pouze deset dvojic. „Pádů bylo trochu více, než je zdrávo. To ale k cyklistice patří. Nezbývá než závodníkům popřát brzké uzdravení,“ komentoval ředitel závodu Michal Mráček.Wagner se dočkal

První den cyklistické Grand Prix Prostějov – Memoriál Otmara Malečka, přinesl skvělé výkony. Největší radost udělal domácím příznivcům sprinter Robin Wagner. Odchovanec prostějovské cyklistiky se konečně dočkal vytouženého vítězství na rodném oválu. „Je to něco úžasného. Tady jsem se naučil základy a moc jsem zde chtěl vyhrát,“ nechal se slyšet Robin Wagner, v současnosti hájící barvy Dukly Brno.

Noblesní cyklistická akce přinesla nadstandardní sport. Dramatickou podívanou nabídl zejména mužský sprint. Ve finále si to rozdali dva tréninkoví parťáci Robin Wagner a v Prostějově vždy výborně jezdící Tomáš Bábek. Oba borci brněnské Dukly si v semifinále poradili se zahraniční konkurencí v podobě Poláka Bieleckiho a Rusa Tkačova.

Vrcholem prvního dne byla mužská bodovačka, do které nastoupila všechna největší esa Memoriálu. Místo papírově favorizovaných Kaňkovského, Lichnovského nebo dvojice Rakušanů, však hráli prim úplně jiní jezdci.

Stylem start cíl si pohrál s konkurencí Ukrajinec Gladysh, druhou příčku si pohlídal polský jezdec Pawlak. Radost domácímu vedení udělal třetí příčkou závodník SKC TUFO Adrian Teklinski.

VIDEO ZDE

Mezi juniory se blýskli domácí Tomáš Kočařík druhým místem a prostějovský odchovanec Martin Šmída třetí příčkou ve scratchi. Zklamaný byl po pátém místě ve vylučovacím závodu Luděk Lichnovský. „Udělal jsem tam v závěru chybu. Je to jen moje vina, chtěl jsem víc,“ komentoval úřadující mistr republiky v bodovacím závodě.

Bolavý scratch

Nešťastné události v podobě těžkých pádů ve scratchi, zcela zastínily skvělé sportovní výkony v jiných disciplínách. Fanoušky bavil především keirin, ve kterém marně honila dvojice Tomáš Bábek - Robin Wagner obrovitého Ukrajince Andreje Vynokurova.

Kvalifikace ve scratchi předznamenala pozdější události. Právě v ní, se nekontrolovatelně poroučel na beton Luděk Lichnovský a s bolestivou grimasou byl sanitkou odvezen do nemocnice.

Další drama pak nabídla finálová jízda. Od začátku se jelo v ostrém tempu, nástup střídal nástup. Dvě kola před cílem, došlo v poslední zatáčce před cílovou rovinkou k nešťatsné kolizi, po které následoval hromadný pád, do kterého se dostalo patnáct závodníků. Rakušan Andreas Müller a Ukrajinec Roman Gladysh byli odvezeni do nemocnice. Závod musel být na dobrou půlhodinu přerušen a na velodrom padla tíseň. „Atmosféra jakoby ochladla. Přestože je horko, na lidech je vidět, že už se tolik nebaví,“ vypozoroval Alois Mačák, jenž byl v předchozích letech patronem memoriálu a osobně byl přítomen i letos.

Po dlouhé pauze byl scratch znovu odstartován a po pěti kolech se z vítězství radoval domácí jezdec Adrian Teklinski, jenž předstihl Alexe Buttazzoniho.

Dramatické vyvrcholení nabídl i poslední ženský závod – bodovačka. Jednalo se o souboj pražské Dukly se silnými Ruskami. Prvenství nakonec vyválčila Lucie Hochmann, která za sebou nechala o tři body loňskou královnu memoriálu Evgenii Romanyutu. Třetí příčkou si pojistila statut nejúspěšnější ženy závodů Jarmila Machačová. Právě ona pak se svou parťačkou Hochmann, ovládla i premiérový Edison, když jim na záda dýchaly Rusky Romanyuta – Streltsova.

Madison bez náboje

Tradičním vrcholem s elektrizující atmosférou bývá vždycky závod dvojic. Vzhledem k výše uvedeným událostem, však tentokrát proběhl v komornější atmosféře. Prořídlé startovní pole, ve kterém chyběla spousta dobitých favoritů, mělo jasné favority. Italská dvojice Buttazzoni – Scartezzini, si držela vedení od začátku až do konce a zkušeně zpacifikovala všechny pokusy soupeřů hned v zárodku. Na stupních vítězů se za nimi srovnali čeští jezdci z Dukly Praha.

Těsně za medailovými pozicemi zůstala narychlo složená dvojice Adrian Teklinski a Denis Rugovac.

Alex Buttazzoni se tak zapsal do historické listiny vítězů potřetí a stává neoddiskutovatelným nástupcem sedminásobného vítěze Aloise Kaňkovského, jenž letos kvůli předchozímu pádu ve scratchi do madisonu nenastoupil. „Alex k nám do Prostějova jezdí strašně rád, závod se mu líbí. Má z vítězství velkou radost,“ dodal Michal Mráček.


VÝSLEDKY

doc35_gp_cyklo_vysledky_zv.doc

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments