Dobré odpoledne, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE+VIDEO Vynikající úroveň, ale i slzy bolesti. Letošní ročník cyklistické Grand Prix Prostějov – Memoriál Otmara Malečka, vejde do historie jako nejkrvavější. Ošklivé pády v pátečním scratchi, odeslaly postupně do nemocnice hned tři závodníky. Několik dalších bylo ošklivě pochroumáno a tak do závěrečného madisonu nastoupilo pouze deset dvojic. „Pádů bylo trochu více, než je zdrávo. To ale k cyklistice patří. Nezbývá než závodníkům popřát brzké uzdravení,“ komentoval ředitel závodu Michal Mráček.Wagner se dočkal

První den cyklistické Grand Prix Prostějov – Memoriál Otmara Malečka, přinesl skvělé výkony. Největší radost udělal domácím příznivcům sprinter Robin Wagner. Odchovanec prostějovské cyklistiky se konečně dočkal vytouženého vítězství na rodném oválu. „Je to něco úžasného. Tady jsem se naučil základy a moc jsem zde chtěl vyhrát,“ nechal se slyšet Robin Wagner, v současnosti hájící barvy Dukly Brno.

Noblesní cyklistická akce přinesla nadstandardní sport. Dramatickou podívanou nabídl zejména mužský sprint. Ve finále si to rozdali dva tréninkoví parťáci Robin Wagner a v Prostějově vždy výborně jezdící Tomáš Bábek. Oba borci brněnské Dukly si v semifinále poradili se zahraniční konkurencí v podobě Poláka Bieleckiho a Rusa Tkačova.

Vrcholem prvního dne byla mužská bodovačka, do které nastoupila všechna největší esa Memoriálu. Místo papírově favorizovaných Kaňkovského, Lichnovského nebo dvojice Rakušanů, však hráli prim úplně jiní jezdci.

Stylem start cíl si pohrál s konkurencí Ukrajinec Gladysh, druhou příčku si pohlídal polský jezdec Pawlak. Radost domácímu vedení udělal třetí příčkou závodník SKC TUFO Adrian Teklinski.

VIDEO ZDE

Mezi juniory se blýskli domácí Tomáš Kočařík druhým místem a prostějovský odchovanec Martin Šmída třetí příčkou ve scratchi. Zklamaný byl po pátém místě ve vylučovacím závodu Luděk Lichnovský. „Udělal jsem tam v závěru chybu. Je to jen moje vina, chtěl jsem víc,“ komentoval úřadující mistr republiky v bodovacím závodě.

Bolavý scratch

Nešťastné události v podobě těžkých pádů ve scratchi, zcela zastínily skvělé sportovní výkony v jiných disciplínách. Fanoušky bavil především keirin, ve kterém marně honila dvojice Tomáš Bábek - Robin Wagner obrovitého Ukrajince Andreje Vynokurova.

Kvalifikace ve scratchi předznamenala pozdější události. Právě v ní, se nekontrolovatelně poroučel na beton Luděk Lichnovský a s bolestivou grimasou byl sanitkou odvezen do nemocnice.

Další drama pak nabídla finálová jízda. Od začátku se jelo v ostrém tempu, nástup střídal nástup. Dvě kola před cílem, došlo v poslední zatáčce před cílovou rovinkou k nešťatsné kolizi, po které následoval hromadný pád, do kterého se dostalo patnáct závodníků. Rakušan Andreas Müller a Ukrajinec Roman Gladysh byli odvezeni do nemocnice. Závod musel být na dobrou půlhodinu přerušen a na velodrom padla tíseň. „Atmosféra jakoby ochladla. Přestože je horko, na lidech je vidět, že už se tolik nebaví,“ vypozoroval Alois Mačák, jenž byl v předchozích letech patronem memoriálu a osobně byl přítomen i letos.

Po dlouhé pauze byl scratch znovu odstartován a po pěti kolech se z vítězství radoval domácí jezdec Adrian Teklinski, jenž předstihl Alexe Buttazzoniho.

Dramatické vyvrcholení nabídl i poslední ženský závod – bodovačka. Jednalo se o souboj pražské Dukly se silnými Ruskami. Prvenství nakonec vyválčila Lucie Hochmann, která za sebou nechala o tři body loňskou královnu memoriálu Evgenii Romanyutu. Třetí příčkou si pojistila statut nejúspěšnější ženy závodů Jarmila Machačová. Právě ona pak se svou parťačkou Hochmann, ovládla i premiérový Edison, když jim na záda dýchaly Rusky Romanyuta – Streltsova.

Madison bez náboje

Tradičním vrcholem s elektrizující atmosférou bývá vždycky závod dvojic. Vzhledem k výše uvedeným událostem, však tentokrát proběhl v komornější atmosféře. Prořídlé startovní pole, ve kterém chyběla spousta dobitých favoritů, mělo jasné favority. Italská dvojice Buttazzoni – Scartezzini, si držela vedení od začátku až do konce a zkušeně zpacifikovala všechny pokusy soupeřů hned v zárodku. Na stupních vítězů se za nimi srovnali čeští jezdci z Dukly Praha.

Těsně za medailovými pozicemi zůstala narychlo složená dvojice Adrian Teklinski a Denis Rugovac.

Alex Buttazzoni se tak zapsal do historické listiny vítězů potřetí a stává neoddiskutovatelným nástupcem sedminásobného vítěze Aloise Kaňkovského, jenž letos kvůli předchozímu pádu ve scratchi do madisonu nenastoupil. „Alex k nám do Prostějova jezdí strašně rád, závod se mu líbí. Má z vítězství velkou radost,“ dodal Michal Mráček.


VÝSLEDKY

doc35_gp_cyklo_vysledky_zv.doc

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments