Příjemnou noc, dnes je úterý 20.11.2018
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Byl největší domácí nadějí, nakonec se stal největším smolařem. Úřadující mistr republiky v bodovacím závodu Luděk Lichnovský si dělal medailové ambice ve čtyřech disciplinách. Nakonec skončil po těžkém pádu v nemocnici. Na plánované druhé povídání tak už nedošlo, čtenářům můžeme jen zprostředkovaně poskytnout Luďkovy pocity po prvním dnu. „Trošku mě mrzí vylučovačka. Tam to uteklo pouze mojí blbostí. Rozhodně jsem nevypadl kvůli výkonnosti. Byla to jen moje chyba,“ komentoval páté místo ve vylučovacím závodu Lichnovský.

V jeho nejsilnější disciplíně bodovačce pak nezískal jediný bod a skončil hluboko v poli poražených. „Bodovačka mi extrémně nesedla. Trápil jsem se od začátku. Možná to bylo i tím, že jsem v úvodu zbytečně vypálil, myslel jsem si, že z toho něco bude,“ ohlédl se za svou disciplínou jezdec SKC TUFO Prostějov a pokračoval: „Alespoň že byl třetí Teklinski. To je super výsledek. Že bych mu nějak pomáhal, to ani ne. Opravdu mi ten závod nesedl. Jednou jsem mu pomáhal rozjet spurt, chtěl jsem i ten další, ale blbě jsme se domluvili a nestihli se sejít.“

Pocity tak měl Lichnovský po prvním dnu slušně řečeno smíšené. „Mrzí mě ta vylučovačka. Už jsem se viděl na bedně a nechal jsem se úplně školácky zavřít,“ dodal zpátky k smolnému vyřazení. Optimizmus však do druhého dne neztrácel. „Čeká nás scratch, ve kterém pojedeme na Teklinskiho, je to jeho disciplína. Ve dvojicích se budeme snažit o co nejlepší výsledek,“ plánoval republikový šampion a dodal: „Z favoritů mě překvapili Rakušané, kteří nijak nezářili. Naopak Ukrajinci vypadají velmi dobře. Uvidíme, třeba se šetří na dvojice, musím říci, že bodovačka měla hodně ostré tempo. Velmi dobře vypadají Italové, sázel bych i na Ukrajince.“

Rakušané, Ukrajinci ale ani Luděk Lichnovský nakonec v madisonu vinou smůly nestartovali. Tip na Italy se ukázal jako správný.

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments