Příjemnou noc, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg

Úvodní závod Českého poháru v silniční cyklistice prostějovským závodníkům nevyšel dle očekávání. Dvanácté místo Petra Hampla nemohlo naplnit optimistická očekávání umocňovaná předchozím druhým místem Matěje Zahálky z Hlohovce. Zbývajících devět jezdců SKC TUFO skončilo hluboko v poli poražených.

Příjemně hřející sluníčko, ale také silný vítr přivítaly početný peloton na náměstí ve Velké Bíteši. Prostějovští trenéři Tomáš Konečný a Michal Mráček měli k dispozici deset závodníků. Chyběl Christos Volikakis, tým byl naopak doplněn o nově příchozího Jakuba Otrubu a juniora druhoročáka Tomáše Bártu.

Silný vítr dával tušit, že závod budou rozhodovat nepozornost a taktická vyspělost jednotlivých týmů. A také se tak stalo. V prvním stoupání přes Zastávku se závodníci královehradecké ekipy Elkov-Author vzorně seřadili na špici pelotonu, rozjeli terezín a poprvé natáhli a také řádně proseli hlavní pole. Následné sjíždění první skupiny stálo prostějovské závodníky mnoho sil, a když to královehradečtí cyklisté zopakovali i v dalším průjezdu Zastávkou, tak zpět do Bíteše na čele přijela jen devítka závodníků. Přesněji řečeno šest závodníků týmu Elkov-Author, dva jezdci sestavy Topforex–Lapierre a jeden cyklista Dukly Praha.

O závodu bylo prakticky rozhodnuto, na ostatní zbyla jen role pozorovatelů. V cíli zbylo nejvíce sil Aloisi Kaňkovskému z Elkov-Author, který zvítězil před týmovými kolegy Jiřím Polnickým a Josefem Černým. Ze závodníků SKC TUFO Prostějov se tak nejvýše umístil Petr Hampl, spurtoval ve druhé skupince a obsadil dvanácté místo. Velmi dobrý výkon podal nováček v prostějovském dresu Jakub Otruba, který do cíle přijel osamocen mezi druhou a třetí skupinou na devětadvacáté příčce. Pozitivní hodnocení rozhodně zaslouží i výkon mladého Tomáše Bárty, který cílem projel o čtyři pozice za Otrubou, a to jako nejlepší z juniorů. Ve skupince s Bártou dorazili do cíle i Matěj Zahálka a Marek Šipoš.

Pro prostějovské závodníky byla letošní Bíteš velkou lekcí a o víkendu v Kyjově budou mít možnost úvodní zaváhání napravit. Trenérům však bude chybět trojice internacionálů Wojciech Pszczolarski, Adrian Teklinski a Christos Volikakis, kteří budou reprezentovat své země na mistrovství světa v dráhové cyklistice, které se bude konat ve dnech od 12. až 16. dubna 2017 v asijském Hong Kongu.

• Interforst
  • pvecko
  • Prostějovské HODY
  • 1
  • 2
  • 3

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Ceník inzerce

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.