Dobré ráno, dnes je středa 13.11.2019
svátek slaví Tibor,
zítra Sáva
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Osmnáctý ročník Grand Prix Prostějov – Memoriál Otmara Malečka 2017 proběhne na prostějovském velodromu opět v plném lesku. O významu prostějovských závodů svědčí i hvězdná účast na předstartovní tiskové konferenci. Vedle světových medailistů Robina Wagnera a Wojciecha Pszczolarskiho nechyběla ani primátorka statutárního města Alena Rašková a její první náměstek Zdeněk Fischer. „Závody jsou i pro letošní rok zařazeny do kategorie UCI Class. I, hlavním rozhodčím bude Valery Sevruk z Ukrajiny,“ prozradil ředitel závodu Michal Mráček.

Letošní ročník proběhne opět v tradičním dvoudenním formátu, ale složení programu doznalo určitých změn. „Vlivem zásahu UCI jsme museli nahustit omnium do jednoho dne. V omniu budou závodit muži, ženy a junioři. Vzali jsme si příklad z Velké ceny Brno a spojili ženy s juniorkami. Do mužského omnia jsme zařadili navíc bodovací závod, scratch a madison. Tyto závody se pojedou ve čtvrtek, ženy o den později,“ vypíchl z programové nabídky Michal Mráček a pokračoval: „Uvažovali jsme o tom, že ponecháme jen jeden bodovací závod v rámci omnia. Protože ale máme právě v bodovačce velká želízka v ohni, tak se pojedou oba i v pátek. Za náš klub pojede bronzový medailista z letošního MS v bodovačce Wojciech Pszczolarski a mistr světa ve scratchi Adrian Teklinski.“
Velmi zajímavě vypadá i startovní listina sprinterů. Nechybí loňský vítěz a odchovanec prostějovské dráhy Robin Wagner. „Máme přihlášených okolo dvaceti závodníků. Domácí barvy budou hájit Pavel Kelemen, Robin Wagner a Jirka Janošek. Nejzvučnější jméno ale dorazilo z Nizozemí. Pětinásobný mistr světa Theo Bos se vrací po letech na silnici opět na dráhu. A trochu mě zarazilo, že se přihlásil do Prostějova,“ usmíval se spokojeně Michal Mráček. Chybět nebude ani dvojnásobný vítěz z předchozích let Vynokurov z Ukrajiny. Dvojnásobným mistrem světa je pak Joachim Eilers z Německa. „Kvalitní a početná skupina se hlásí i z Polska,“ doplnil Mráček.
Zajímavá jména jsou i v ženském startovním poli. „Museli jsme trochu proškrtat počty, dráha není nafukovací. Nejzajímavějším jménem je Amalia Dideriksen z Dánska, úřadující mistryně světa. Stálicí světové špičky je Leire Olaverria ze Španělska, populární u našich fanoušků je Alžběta Pavlendová ze Slovenska,“ jmenoval zahraniční hvězdy Michal Mráček.
Největším tahákem dvoudenního klání je však bezesporu závěrečný Madison. Hlavním favoritem bude opět již trojnásobný vítěz a obhájce loňského prvenství Alex Buttazzoni. „Vytrvalecké závody jsou hlavním tématem, protože Otmar Maleček byl sám vytrvalcem. Velké naděje vkládám do našich kluků Adriana Teklinského a Wojty Pszczolarskiho. Z Německa přijede Maxmilian Meyer a cyklista slavného jména Nico Hesslich. Silní budou Rakušani a Holanďani. Největší potenciál však vidím v italské sestavě. Trojnásobný vítěz Alex Buttazzoni a další reprezentanti Scartezzini nebo Lama. To jsou všechno hvězdy světové dráhové cyklistiky,“ vyjmenoval hlavní favority ředitel Grand Prix.
Program bude opět vrcholit v podvečerních hodinách. „Ty hlavní a divácky nejatraktivnější závody jsme opět situovali na podvečerní čas. V případě, že budou některé odjety dříve, pozdržíme program tak, abychom se drželi předem stanoveného harmonogramu,“ uvedl závěrem Michal Mráček.
Atmosféru bude opět tvrdit skvělý moderátor Svatopluk Buchta. Jeho neotřelý mluvený projev s podrobnou znalostí všech závodníků dává prostějovským závodům ten správný říz. „V Prostějově se mi komentuje dobře. Vždycky mě dokáže naladit zdejší šelmostroj. Je tu vždycky výborné publikum, ale hlavní jsou samotné závody. Když jsou zajímavé, tak se to komentuje samo,“ usmíval se týden před startem Svatopluk Buchta, někdejší mistr světa.
O tom, jak vnímají cyklistiku, svědčila i osobní přítomnost představitelů městské samosprávy. „Ovál je krásná věc. Tento sport musejí dělat nadšenci. Já všem závodníkům přeji hlavně hodně štěstí. Pořadatelům přeji, ať je dráha čistá a suchá. Ty pády, které jsem viděla loni, už vidět nechci,“ řekla Alena Rašková, primátorka statutárního města Prostějova.
Předseda SKC TUFO Prostějov následně poděkoval přítomné primátorce Raškové i městu Prostějovu za podporu celé řady sportů a kultury v Prostějově, za dlouhodobou přízeň závodu i klubu. Poděkování patří i Olomouckému kraji a dalším partnerům závodu. „Bez jejich podpory by se nejen cyklistika, ale ani žádný jiný sport nedaly dělat na takové úrovni,“ uzavřel Petr Šrámek.


STARTOVNÍ LISTINA – GRAND PRIX PROSTĚJOV – MEMORIÁL OTMARA MALEČKA 2017


MADISON

BEYER Maximilian, HESSLICH Nico (Německo), LICHNOVSKÝ Luděk, VOLIKAKIS Christos (Česko, Řecko SKC TUFO Prostějov), ŠTIBINGR Matěj, SPUDIL Martin (Česko, SKC TUFO Prostějov), TEKLINSKI Adrian, PSZCZOLARSKI Wojciech (Polsko, SKC TUFO Prostějov), BLÁHA Martin, HOCHMANN Jiří, KOHOUT Michal, KRAUS Jan, PIETRULA Nicolas, STRUPEK Matyáš, ŠMÍDA Martin (všichni Česko, Dukla Praha), VENDOLSKÝ Ondřej, RUGOVAC Denis (Česko, Favorit Racing Team), GRYNIV Vitalii, GLADYSH Roman (Ukrajina), GRAF Andreas, MÜLLER Andreas, MATZNER Stefan, MASTALLER Stefan, EDELBAUER Tobias, RIBARICH Max (všichni Rakousko), LAMON Francesco, BUTTAZZONI Alex, SCARTEZZINI Michele (všichni Itálie).

SPRINT

VYNOKUROV Andrii, LOPATUK Maksym (oba Ukrajina), KELEMEN Pavel, WAGNER Robin, SOJKA David, JANOŠEK Jiří, FANTA Jiří, JUNEK Josef, ČECHMAN Martin (všichni Česko, Dukla Brno), TURKOV Ivan, ZSCHOCKE Felix, EILERS Joachim (všichni Německo), GEROLI MATTIA (Itálie), SHURSHIN NIKITA, DUBCHENKO ALEKSANDR (oba Rusko), BOS Theo (Nizozemí), OLIVA Lewis (Wales).  

ŽENY

DIDERIKSEN Amalie, SCHMIDT Trine (OBĚ Dánsko), KAŇKOVSKÁ Sára, KAŇKOVSKÁ Ema (obě Česko, Dukla Brno), HOCHMANN Lucie, KOHOUTKOVÁ Kateřina, MACHAČOVÁ Jarmila, NEUMANOVÁ Tereza, VAN NECK Melissa, JIROUŠKOVÁ Eva, ŠEVČÍKOVÁ Petra, DŽERENGOVÁ Barbora (všechny Česko, Dukla Praha), CETKOVSKÁ Ema, BOHATÁ Anna, VALUCHOVÁ Natálie (všechny Česko, SKC TUFO Prostějov), PAVLENDOVÁ Alžbeta, FINDROVÁ Mariana (obě Slovensko), OLAVERRIA LEIRE (Španělsko), KLIMCHENKO Tetyana, NAHIRNA Anna, KLIACHINA Oksana (všechny Ukrajina), EBERHARDT Verena (Rakousko), BALABOLINA Tamara, AUGUSTINAS Evgenia (obě Rusko), KASPER Romy, EBERT Michala, KÜLLMER Lisa, STOCK Gudrun, BECKER Charlotte, PALLER Tatjana (všechny Německo), JONES Hayley (Wales). (zv)

Startovní listina bude doplněna o polské závodníky, kteří poslali přihlášky později. 

časový harmonogram GRAND PRIX PROSTĚJOV 2017

čtvrtek 24. srpna
13.00
sprint muži Elite + U23 kvalifikace 200 metrů postupuje 16
vylučovací závod chlapci U15 omnium I.
vylučovací závod dívky U15+U17 omnium I.
sprint muži Elite + U23 šestnáctifinále
vylučovací závod chlapci U17 omnium I.
sprint muži Elite + U23 šestnáctifinále - opravy
scratch chlapci U15 20 kol, omnium II.
sprint muži Elite + U23 osmifinále
scratch muži Elite + U23 50 kol, finále
sprint muži Elite + U23 osmifinále - opravy
scratch dívky U15+U17 20 kol, omnium II.
sprint muži Elite + U23 o 9.-12 místo
scratch chlapci U17 25 kol, omnium II.
17.00
tempo závod muži Elite + U23 10km, omnium II
bodovací závod junioři finále
sprint muži Elite + U23 čtvrtfinále
scratch ženy + U23 + juniorky finále
sprint muži Elite + U23 semifinále1
vylučovací závod muži Elite + U23 omnium III
sprint muži Elite + U23 semifinále2
bodovací závod ženy + U23 + juniorky 84 kol, finále
sprint muži Elite + U23 semifinále případné 3. jízdy
scratch ženy + U23 + juniorky vyhlášení vítězů
bodovací závod ženy + U23 + juniorky vyhlášení vítězů
sprint muži Elite + U23 semifinále
sprint muži Elite + U23 o 3. místo
sprint muži Elite + U23 finále
sprint muži Elite + U23 vyhlášení vítězů
bodovací závod muži Elite + U23 105 kol, omnium IV
bodovací závod muži Elite + U23 vyhlášení vítězů

pátek 25. srpna 2015
12.00
sprint družstev muži Elite + U23 kvalifikace
scratch junioři omnium I
bodovací závod dívky U15+U17 30. kol, omnium III
scratch ženy + U23 + juniorky 30. kol, omnium I
sprint družstev muži Elite + U23 finále a o 3. místo
tempo závod junioři omnium III
tempo závod ženy + U23 + juniorky omnium II
sprint družstev mužů vyhlášení vítězů
bodovací závod chlapci U15 35. kol, omnium III.
500 m s pevným startem dívky U23 finále
1 km s pevným startem chlapci U23 finále
vylučovací závod junioři finále
bodovací závod chlapci U17 56. kol, omnium III.
keirin muži Elite + U23 1. kolo
17.00
bodovací závod muži Elite finále
vylučovací závod ženy+juniorky finále
bodovací závod junioři 77. kol, finále
keirin muži Elite + U23 opravy
bodovací závod muži Elite vyhlášení vítězů
bodovací závod junioři vyhlášení vítězů
scratch muži Elite + U23 finále
keirin muži Elite + U23 2. kolo
scratch muži Elite + U23 vyhlášení výsledků
bodovací závod ženy 84. kol, finále
keirin muži Elite + U23 o 7. až 12. místo
keirin muži Elite + U23 finále o 1. až 6. místo
keirin muži + bodovací ženy vyhlášení vítězů
madison muži Elite + U23 finále na 140 kol (každé 20. bodovací)
madison muži vyhlášení vítězů
21.40 předpokládaný konec

Vítězové Memoriálu Otmara Malečka
1999 Marek Liška - Josef Žabka
2000 Adam Homolka - Alois Kaňkovský
2002 Roland Garber - Franz Stocher
2003 Petr Lazar - Martin Bláha
2004 Pavel Buráň - Alois Kaňkovský
2005 Jan Dostál - Denis Špička
2006 Alois Kaňkovský (bodovací závod)
2007 Alois Kaňkovský - Petr Lazar
2008 Alois Kaňkovský - Petr Lazar
2009 Angelo Ciccone - Alex Butazzoni
2010 Martin Bláha - Jiří Hochmann
2011 Milan Kadlec - Alois Kaňkovský
2012 Milan Kadlec - Alois Kaňkovský
2013 Milan Kadlec - Alois Kaňkovský
2014 Marco Coledan - Alex Butazzoni
2015 Denis Rugovac - František Sisr
2016 Alex Butazzoni - Michele Scartezzini
Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments