Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 17.1.2019
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Nejlepší světoví jezdci si dali na přelomu ledna a února dostaveníčko na berlínském velodromu, kde se na tamní dráze utkali v jednom z nejstarších závodů v dráhové cyklistice. Sto sedmého ročníku legendární „ŠESTIDENNÍ“ se pod novým názvem PARDUS TUFO SKC zúčastnila také trojice zástupců prostějovského oddílu.

Jak už samotný název klání napovídá, na velodromu se závodí od odpoledních do nočních hodin šest dní v kuse. Na dráze se přitom střídají sprinteři s vytrvalci, ti mají dvoučlenné týmy. Sprinteři jezdí letmé kolo, keirin a sprint, vytrvalci bodovačku dvojic v různých obměnách, vylučovačku, pětistovku, závod za dernami a specialitu tvoří souboje za motorovými vodiči. Výsledky za šest dnů se sčítají.
„Je to poměrně náročná záležitost, protože jezdci stráví denně v mnohem vyšším tempu, než jaké známe ze silniční cyklistiky, až sto padesát kilometrů. Není to pro každého, trénink je tomu také přizpůsoben,“ specifikoval jedinečnost legendární šestidenní Michal Mráček, šéftrenér prostějovských cyklistů. Podnik elitních jezdců doplňují závody žen či jezdců do 23 let.
Právě v této kategorii zanechal prostějovský klub nejvýraznější stopu. Závodník týmu PARDUS TUFO SKC Prostějov měl v Berlíně startovat se svým týmovým kolegou Tomášem Bártou, bohužel došlo k nedorozumění ze strany pořadatelů a Baborovi byl přidělen německý závodník Konrad Geβner. To však závodníkovi prostějovského týmu nebránilo v tom, aby se prezentoval aktivním pojetím závodění. Se svým parťákem posbírali výborných 106 bodů, avšak také jednu rundu ztráty, a tak obsadili velmi pěkné třetí místo za vítěznou německo-britskou dvojicí Richard Banush - Joe Evans, a druhými Němci Moritz Malcharek - Christian Koch. „Pro Dana to bylo skvělé umístění a takový odrazový můstek v kategorii třiadvacítek. ´Malé šestidenní´, jak se těmto závodům říká. Jsou také velmi ceněny. A na to, že to bylo jeho první účinkování, to byl skvělý počin. Chtěli bychom takto směřovat dál vstříc evropskému mistrovství třiadvacítek, kde samozřejmě budeme pomýšlet na medaili,“ přeje si Mráček.
Další dva zástupci týmu PARDUS TUFO startovali na berlínské dráze v profesionálním pelotonu, kde se představili Wojciech Pszczolarski a Luděk Lichnovský. Zatímco Pszczolarski s reprezentačním kolegou Danielem Staniszewskim obsadili osmou příčku, tak Lichnovský s někdejším kolegou Adrianem Teklinskim obsadili místo třinácté. Oba závodníci se předvedli atraktivním závodním pojetím a dílčími výsledky, Lichnovský s Teklinskim například zvítězili v tzv. malém madisonu pátého dne. Celkovými vítězi se stala Nizozemská dvojice Wim Stroetinga - Yoeri Havik.
„Pro Luďka to byla premiéra v kategorii Elite, trošku se toho obával, ale dokázal se s tím vypořádat nadmíru dobře. Pochvaloval si spolupráci s Adrianem, kterému se doposud v šestidenních příliš nedařilo. Oba si ale typově a způsobem závodění velmi sedli. Vítězství Luďka v medisonu je velkým bonusem a správným vykročením do světa profesionální cyklistiky, což je velice důležité. Není snadné se tam probojovat. Wojciech to měl o poznání snazší, protože závodil se svým reprezentačním kolegou, se kterým získal na podzim evropský bronz v kategorii Elite, takže jejich umístění takové překvapení nebylo,“ komentoval úspěšné tažení svých svěřenců trenér Michal Mráček a k atmosféře dodal: „Musím se přiznat, že šestidenní je moje srdcová záležitost, jezdím tam už spoustu let ať už jako trenér, či jako divák. Dá se to velice těžko popsat, to se musí zažít. Rozhodně doporučuji všem fanouškům cyklistiky, aby si tam zajeli, není to zase až tak daleko do Berlína. Zvláště pokud je na dráze zrovna domácí závodník, člověka úplně mrazí v zádech.“
Wojciech Pszczolarski i nadále zůstává v přípravě s polskou reprezentací na blížící se mistrovství světa v dráhové cyklistice, které se uskuteční na přelomu února a března v holandském Apeldoornu. Luděk Lichnovský a Daniel Babor odcestovali do italského Toskánska, kde se budou s prostějovským týmem připravovat na sezónu v silniční cyklistice. Poslední únorový den se pak vydají směr Rhodos. Na tomto řeckém ostrově je již budou čekat dva ostré závody UCI.

kategorie U23:
1. Banusch / Evans 0 84
2. Malcharek / Koch 0 69
3. Babor / Geßner -1 106
4 Lendowski / Schubert -1 54
5 Jägeler / Käßmann -1 47
6 Brandt / Brückner -1 38
7 Stibingr / Vavrek -1 23
8 Prokopyszyn / Krawczyk -2 48
9 Strupek / Pietrula -2 39
10 Frahm / Röber -2 6
11 Edelbauer / Ritzinger -3 9
12 Hilyer / Butsavage -3 3
13 Pakalski / Gebauer -5 11
14 Kulisch / Kasterich -10 12
15 Weber / Jürß -10 1

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments