Dobré odpoledne, dnes je sobota 17.11.2018
svátek slaví Mahulena,
zítra Romana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

V jižním Toskánsku, konkrétně v regionu Grosseto, se připravoval výrazně omlazený tým SKC PARDUS-TUFO Prostějov. Pod dohledem trenérů Tomáše Konečného a Michala Mráčka najížděli základní penzum kilometrů mladí nováčci týmu Tomáš Bárta, Karel Tyrpekl, Daniel Babor a Mykyta Zubenko, nová akvizice prostějovského týmu z Ukrajiny.

„Wojciech Pszczolarski měl individuální program, neboť absolvoval Kodaňské šestidenní, kde mimochodem obsadil čtvrté místo. Nyní se chystá na světový šampionát na dráze v Apeldoornu. Luděk Lichnovský je nemocný a zůstal doma, stejně jako Marek Dolníček, který onemocněl a ze soustředění odjel,“ prozradil exkluzivně pro Večerník přímo z Itálie Michal Mráček.
Zcela individuálně se pak připravuje Karel Hník. Asi nejzvučnější letošní posila prostějovského týmu najíždí kilometry ve Španělsku. Celé soustředění s prvním týmem absolvoval i kvartet juniorů - René Smékal, Maxmilián Müller, Lukáš Kolařík a Tomáš Konečný. Z Toskánska se elitní tým SKC PARDUS-TUFO vrátil předminulou sobotu. V domácím prostředí se však dlouho nezdržel a už tuto středu 28. února odlétá na Rhodos, kde ho čekají nejen najíždění tréninkových kilometrů, ale také první letošní závody jednorázovka International Rhode Grand Prix i etapák International Tour of Rhodes. „Oba jsou závody druhé kategorie UCI. Tým by měl být na Rhodu téměř kompletní, chybět bude pouze Vojta Pszczolarski, který již v té době bude startovat na dráhovém mistrovství světa v Apeldoornu,“ uvedl trenér Mráček.
Jak je na snímcích z Toskánska vidět, pro letošní rok došlo ke změně designu týmového oblečení, které v letošní sezóně bude dodávat tradiční výrobce sportovního oblečení – brněnská společnost ATEX sportswear. „Dresy trochu ztmavly, ale Honzovi Brychtovi, který podobu dresů navrhl, se velmi zdařile podařilo naplnit zadání v podobě změny designu při zachování tradičních barev modré a žluté,“ pousmál se spokojeně Michal Mráček.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments