Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V jižním Toskánsku, konkrétně v regionu Grosseto, se připravoval výrazně omlazený tým SKC PARDUS-TUFO Prostějov. Pod dohledem trenérů Tomáše Konečného a Michala Mráčka najížděli základní penzum kilometrů mladí nováčci týmu Tomáš Bárta, Karel Tyrpekl, Daniel Babor a Mykyta Zubenko, nová akvizice prostějovského týmu z Ukrajiny.

„Wojciech Pszczolarski měl individuální program, neboť absolvoval Kodaňské šestidenní, kde mimochodem obsadil čtvrté místo. Nyní se chystá na světový šampionát na dráze v Apeldoornu. Luděk Lichnovský je nemocný a zůstal doma, stejně jako Marek Dolníček, který onemocněl a ze soustředění odjel,“ prozradil exkluzivně pro Večerník přímo z Itálie Michal Mráček.
Zcela individuálně se pak připravuje Karel Hník. Asi nejzvučnější letošní posila prostějovského týmu najíždí kilometry ve Španělsku. Celé soustředění s prvním týmem absolvoval i kvartet juniorů - René Smékal, Maxmilián Müller, Lukáš Kolařík a Tomáš Konečný. Z Toskánska se elitní tým SKC PARDUS-TUFO vrátil předminulou sobotu. V domácím prostředí se však dlouho nezdržel a už tuto středu 28. února odlétá na Rhodos, kde ho čekají nejen najíždění tréninkových kilometrů, ale také první letošní závody jednorázovka International Rhode Grand Prix i etapák International Tour of Rhodes. „Oba jsou závody druhé kategorie UCI. Tým by měl být na Rhodu téměř kompletní, chybět bude pouze Vojta Pszczolarski, který již v té době bude startovat na dráhovém mistrovství světa v Apeldoornu,“ uvedl trenér Mráček.
Jak je na snímcích z Toskánska vidět, pro letošní rok došlo ke změně designu týmového oblečení, které v letošní sezóně bude dodávat tradiční výrobce sportovního oblečení – brněnská společnost ATEX sportswear. „Dresy trochu ztmavly, ale Honzovi Brychtovi, který podobu dresů navrhl, se velmi zdařile podařilo naplnit zadání v podobě změny designu při zachování tradičních barev modré a žluté,“ pousmál se spokojeně Michal Mráček.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments