Dobrý večer, dnes je středa 23.9.2020
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

14 skc italieJezdci SKC TUFO Prostějov se v uplynulém týdnu představili hned na dvou akcích v Itálii. Absolvovali podniky Giro del Belvedere a Gran Premio Palio del Recioto, tedy závody určené pro kategorii U23 a zařazené do kategorie UCI 1.2. Trenér Michal Mráček starší do Itálie nominoval totožnou sestavu, která startovala na prvním letošním závodě tj. Košice-Miškolc, tedy šestici Jakub Filip, Jiří Matoušek, Michal Mráček mladší, Jan Stӧhr, Pavel Stӧhr a Jan Svorada.

Nejprve se kluci předvedli na Giro del Belvedere. O Velikonočním pondělí se na start již 75. ročníku postavili vedle týmů ze zemí, jako jsou Austrálie, Francie, Rusko, Švýcarsko, Spojené státy Americké, Belgie, Rakousko, Německo a samozřejmě domácí Itálie. Mezi vítězi Giro del Belvedere let minulých nalezneme řadu významných jmen minulosti i současnosti, k těm nejznámějším patří například Švýcar Fabien Cancelara.

Závod se od počátku odvíjel v rychlém tempu, slovy Jakuba Filipa naplno od startu až do cíle. Z vítězství se radoval švýcarský cyklista v barvách týmu BMC Stefan Kueng, na stupně vítězů jej doprovodil Silvio Herklotz z Německa a Mitchell Mulhern z Austrálie. Na domácí závodníky tentokrát místo na pódiu nezbylo a z prostějovských závodníků byli klasifikováni Jiří Matoušek na 71. místě, Pavel Stӧhr na 75. místě, Jakub Filip na 76. místě a Jan Stӧhr na 80. místě. Na to, že se jednalo o první start v Itálii, nebyl to výsledek špatný. Navíc bylo poznat, že závodníci jiných týmů mají za sebou více než jeden závodní den v letošním roce.

Gran Premio Palio del Recioto je sice závod o poznání mladší, ale neméně kvalitní. Vítězem se stal Caleb Ewan z Austrálie, na druhém místě se opět umístil Silvio Herklotz z Německa a na místě třetím stanul Luka Pibernik ze Slovinska. Z prostějovských závodníků tentokrát dokončil pouze Pavel Stӧhr, a to na 72. místě, což je trochu zklamáním. Jakub Filip odstoupil ze závodu ze zdravotních důvodů a Jirku Matouška s Honzou Stӧhrem odvolali přibližně pětadvacet kilometrů před cílem.

„Byla to tvrdá škola, v Itálii není nijak neobvyklé, že závodníci se třemi minutami ztráty jsou odvoláni, a tak není divu, že z více jak sto padesáti startujících dokončila slabá polovina. Je to, ale vynikající zkušenost a průprava do další části sezony,“ díval se na závody pozitivně trenér Michal Mráček starší.

Zdůraznil, že atmosféra závodů na Apeninském poloostrově je úžasná, byť se jednalo o závody třiadvacítek. „Diváci olemovali kopce a zaplnili cílovou rovinku. Takové závody dodávají závodníkům energii do další práce a připomenou, jak může být cyklistika atraktivním sportem,“ dodal Mráček.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-