Dobrý podvečer, dnes je úterý 28.1.2020
svátek slaví Otýlie,
zítra Zdislava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

14 skc italieJezdci SKC TUFO Prostějov se v uplynulém týdnu představili hned na dvou akcích v Itálii. Absolvovali podniky Giro del Belvedere a Gran Premio Palio del Recioto, tedy závody určené pro kategorii U23 a zařazené do kategorie UCI 1.2. Trenér Michal Mráček starší do Itálie nominoval totožnou sestavu, která startovala na prvním letošním závodě tj. Košice-Miškolc, tedy šestici Jakub Filip, Jiří Matoušek, Michal Mráček mladší, Jan Stӧhr, Pavel Stӧhr a Jan Svorada.

Nejprve se kluci předvedli na Giro del Belvedere. O Velikonočním pondělí se na start již 75. ročníku postavili vedle týmů ze zemí, jako jsou Austrálie, Francie, Rusko, Švýcarsko, Spojené státy Americké, Belgie, Rakousko, Německo a samozřejmě domácí Itálie. Mezi vítězi Giro del Belvedere let minulých nalezneme řadu významných jmen minulosti i současnosti, k těm nejznámějším patří například Švýcar Fabien Cancelara.

Závod se od počátku odvíjel v rychlém tempu, slovy Jakuba Filipa naplno od startu až do cíle. Z vítězství se radoval švýcarský cyklista v barvách týmu BMC Stefan Kueng, na stupně vítězů jej doprovodil Silvio Herklotz z Německa a Mitchell Mulhern z Austrálie. Na domácí závodníky tentokrát místo na pódiu nezbylo a z prostějovských závodníků byli klasifikováni Jiří Matoušek na 71. místě, Pavel Stӧhr na 75. místě, Jakub Filip na 76. místě a Jan Stӧhr na 80. místě. Na to, že se jednalo o první start v Itálii, nebyl to výsledek špatný. Navíc bylo poznat, že závodníci jiných týmů mají za sebou více než jeden závodní den v letošním roce.

Gran Premio Palio del Recioto je sice závod o poznání mladší, ale neméně kvalitní. Vítězem se stal Caleb Ewan z Austrálie, na druhém místě se opět umístil Silvio Herklotz z Německa a na místě třetím stanul Luka Pibernik ze Slovinska. Z prostějovských závodníků tentokrát dokončil pouze Pavel Stӧhr, a to na 72. místě, což je trochu zklamáním. Jakub Filip odstoupil ze závodu ze zdravotních důvodů a Jirku Matouška s Honzou Stӧhrem odvolali přibližně pětadvacet kilometrů před cílem.

„Byla to tvrdá škola, v Itálii není nijak neobvyklé, že závodníci se třemi minutami ztráty jsou odvoláni, a tak není divu, že z více jak sto padesáti startujících dokončila slabá polovina. Je to, ale vynikající zkušenost a průprava do další části sezony,“ díval se na závody pozitivně trenér Michal Mráček starší.

Zdůraznil, že atmosféra závodů na Apeninském poloostrově je úžasná, byť se jednalo o závody třiadvacítek. „Diváci olemovali kopce a zaplnili cílovou rovinku. Takové závody dodávají závodníkům energii do další práce a připomenou, jak může být cyklistika atraktivním sportem,“ dodal Mráček.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments