Dobré ráno, dnes je středa 24.4.2019
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už brzy vdechne život zrekonstruovanému prostějovského velodromu prvotřídní dráhová cyklistika. Doslova za dveřmi je čtvrtý ročník Velké ceny Českého svazu cyklistiky Grand Prix 2018. A bude to start ostřejší než v letech předešlých! Tento pátek 4. a v sobotu 5. května se můžete těšit na špičkové závody.

„Do Prostějova míří dráhový peloton světové úrovně,“ potvrzuje Petr Šrámek, předseda klubu. „Ve vytrvalostních disciplínách jsou již nyní přihlášeni závodníci z Kanady, Irska, Itálie, Řecka, Polska či Ukrajiny. A za pozornost stojí fakt, že nejde o žádná ´béčková´ jména, ale jedná se o účastníky olympijských her či mistrovství světa,“ potvrzuje Michal Mráček z pořádajícího SKC Prostějov.
Z tuzemska nebudou chybět závodníci Dukly Praha a Favorit Racing. Na domácí dráze se budou chtít v co nejlepším světle předvést i závodníci týmu PARDUS-TUFO, fanoušci prostějovského týmu se mohou těšit na dlouholeté opory Wojciecha Pszczolarského a Luďka Lichnovského či Tomáše Bártu, odchovance a „prvoročáka“ mezi muži, ale také na nováčky ve žluto-modrém Daniela Babora a Marka Dolníčka.
Obdobná konkurence bude i mezi sprintery, kde ve startovním poli nebude chybět opora Dukly Brno a prostějovský odchovanec Robin Wagner. Na programu budou i závody žen, a to jak ve vytrvalostních, tak ve sprinterských disciplínách. Klání doplní junioři, kteří tak budou mít dobrou příležitost porovnat se se zahraniční konkurencí.
Harmonogram jízd odstartuje tento pátek ve 12:00 hodin, v sobotu pak již od 11:00 hodin. Podnik je pořádán za podpory statutárního města Prostějov, Olomouckého kraje, Českého svazu cyklistiky a dalších partnerů prostějovské cyklistiky.


19 cyklo pozv

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments