Dobrý večer, dnes je středa 13.11.2019
svátek slaví Tibor,
zítra Sáva
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Možná tu úplně nejúspěšnější sezónu v historii mají za sebou závodníci týmu TUFO-PARDUS Prostějov. Kromě úspěchů na mistrovství České republiky a z pohárových pódií o sobě dávali vědět i v zahraničí. Jeho zástupci se představili na kontinentálních i světových šampionátech a zásluhou Wojciecha Pszczolarského se ani odtud nevraceli s prázdnou.

Značně omlazený tým vstupoval do sezóny 2018 s nemalými ambicemi a hned úvod se mu vydařil. Při premiéře v mezinárodní konkurenci na Rhodu a v konkurenci prokontinentálních týmů Tomáš Bárta vybojoval jedenácté místo. Na domácí půdě začali jezdci TUFO-PARDUS tradiční českou jarní klasikou Velká Bíteš–Brno–Velká Bíteš, a i tam o sobě dali vědět. Modro-žlutý dres byl zásluhou Mykyty Zubenka po většinu závodu součástí úniku a Tomáš Bárta obsadil bronzový stupínek mezi třiadvacítkáři.

Týdny plynuly a pódiová umístění v Českém poháru na silnici i solidní umístění při mistrovství republiky přibývala. Ty nejcennější úspěchy ale přicházely na mezinárodním poli. Tomáš Bárta a jediná prostějovská žena mezi dospělou elitou Anna Bohatá si svými výkony řekli o nominaci na mistrovství Evropy do třiadvaceti let, Karel Hník si po osmém místu na domácím šampionátu vyzkoušel dokonce start na mistrovství světa v Innsbrucku. Velký talent na silnici prokázal rovněž Karel Tyrpekl, který vybojoval druhé místo v závodě kategorie UCI 1.2 Visegradské čtyřky v Maďarsku.
„V mužích jsme měli hodně mladý tým. Čtyři závodníci působili v elitní kategorii první rokem a myslím, že svou premiéru zvládli výborně. Tomáš Bárta se několikrát objevil na stupních vítězů v Českém poháru do třiadvaceti let a jednou byl dokonce druhý i v konkurenci elitních závodníků, vyhrál tak soutěž nováčků a nominoval se na mistrovství Evropy. Na mistrovství světa zase výborně reprezentoval Karel Hník. S letošní sezónou, myslím, můžeme být spokojení,“ liboval si trenér a sportovní manažer týmu Tomáš Konečný.
Výčet špičkových výsledků korunovala dráha. Stupně vítězů se v domácí i zahraniční konkurenci staly samozřejmostí, a při republikových šampionátech se o zlaté medaile postarali Luděk Lichnovský a Daniel Babor. Společně ovládli madison, prvně jmenovaný pak přidal titul v bodovačce jednotlivců, mladší z dua triumfoval v olympijském omniu.
Právě tito dva závodníci se navíc do oddílové kroniky zapsali ziskem smlouvy opravňující ke startu v celém ročníku Six Day Series. V rámci této show pro diváky závodí pouze vybraní dráhaři, zpravidla ti nejlepší na světě. V exhibičním seriálu je doprovodí ještě polský internacionál Wojciech Pzsczolarski, když znovu po třech letech ovládl na mistrovství Evropy bodovací závod.
„Dráha je pro nás obrovskou výhodou. Můžeme ji využít v tréninku, kluci navíc sbírají úspěchy i na ní. Máme mistra Evropy a několik mistrů republiky. Navíc k nám ještě míří posila Rugovac. Na dráze je naše obrovská síla a doufejme, že ji prokážeme i na silnici. Posouváme se postupnými krůčky a kluci jsou důkazem, že dráhu se silnicí kombinovat lze,“ cení trenér zázemí i jezdecké kvality.
Velký kus práce všichni odvedli už na přípravných soustředěních. Na tom prvním celý tým mimo jiné otestoval nový materiál – kola Pardus a dresy od Atexu. Díky plnění si tréninkových i závodních povinností a také špičkové výbavě se výsledky dostavily v tak hojném počtu.
„Mladí závodníci se toho zhostili výborně. Přechod z kategorie juniorů nepodcenili, poctivě se připravili a mezi elitou se neztratili. Určitý řád v závodech přinesl Karel Hník, který se ukázal být obrovskou posilou. Mladíky povzbudilo, že mají v týmu takovou osobnost s dobrými výsledky, a měli se od koho učit. Je to pak jednodušší, než když jim úkoly vysvětlíme pouze my před startem,“ ocenil Konečný přínos sedmadvacetiletého jezdce.


Servis ke startu cyklistické sezony najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku,
které vyšla v pondělí 21. ledna 2019


Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments