Dobré ráno, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Trio TUFO-PARDUS Prostějov Daniel Babor, Luděk Lichnovský a Wojciech Pszczolarski má za sebou druhý díl dráhových závodů ze série „šestidenních“. Elitní jezdci se za skandování vyprodaných tribun představili v Berlíně a žluto-modré barvy byly vidět. Pszczolarski sice těsně nedosáhl na pódium a nedařilo se zdravotně indisponovaným Baborovi s Lichnovským, ale v doprovodných závodech mládeže vyhrála žákyně Patricie Müllerová mezi kadetkami a junioři Lukáš Kolařík s René Smékalem atakovali elitní desítku.

Nejlépe do závodů vstoupil Pszczolarski, jehož tradičně doplňuje reprezentační parťák Daniel Staniszewski. Vyhráli úvodní madison a po prvním dni figurovali na průběžném čtvrtém místě, o tři dny později se dokonce posunuli na průběžné druhé místo a do poslední chvíle bojovali o celkové vítězství. Nakonec z toho byla rovněž cenná pátá příčka. „Stejně jako v Londýně,“ posteskl si tak trochu Pszczolarski. „Závod byl do poslední minuty otevřený a spolu s Danem jsme chtěli bojovat minimálně o pódium. Celý podnik pro nás vypadal dobře, dvakrát jsme vyhráli madison a vylučovačku a je to trochu škoda,“ podělil se o pozávodní dojmy polský internacionál ve žluto-modrém dresu, kterého nyní čekají Six Day v Kodani, kde hodlá opět usilovat o pódium
Ryze české dvojici Babor–Lichnovský se dařilo o poznání méně, po úvodních šesti disciplínách byli až šestnáctí. Druhý jmenovaný se navíc potýkal s nemocí a rozhodčí jej proto druhý den neutralizovali. Zbývající dny se pak v jejich případě nesly v duchu neztrácet kontakt s konkurencí.
„Byly pro mě utrpením. Chtěl jsem ale absolvovat kompletní program jako ostatní dvojice...,“ pronesl zklamaný Lichnovský. „Tím, že Luděk onemocněl, to pro mě pak už byl hlavně trénink a zkouška, jak na tom letos jsem,“ doplnil svého kolegu Babor.
Kromě elitních závodníků se v německé metropoli představili také mládežníci TUFO-PARDUS Prostějov. Mezi juniory se na start postavili Lukáš Kolařík spolu s René Smékalem. Závodili celkem čtyři dny, když první den absolvovali madison a bodovací závod, zbylé dny už pouze madison. V celkové klasifikaci jim patřilo jedenácté místo. „Úvodní bodovačka se klukům docela povedla a byli pátí, ještě v madisonu předvedli dobrý výkon. Zbylé dny ale zbytečně dopláceli na chyby, které dělali. Získali tady ale hodně zkušeností, každý takový start v mezinárodní konkurenci je posouvá,“ hodnotil trenér Martin Cetkovský.
Na závěrečné dva dny navíc přicestovaly i dvě závodnice, konkrétně žákyně Patricie Müllerová a kadetka Gabriela Bártová. Obě čekala dvoudenní konfrontace vypsaná společně pro žákyně a kadetky, prvenství na pásce a bodovací závod byly oproti ostatním kategoriím hodnoceny individuálně. V rámci těchto dnů byly prostějovské barvy hodně vidět především zásluhou Müllerové, která první den obsadila čtvrté místo a v bodovacím závodě dokonce zvítězila. Po součtu pořadí z obou dnů byla celkově druhá, ze žákyň však suverénně první. „Od začátku jsem se snažila hlídat si pozici na čele balíku a držet krok s vedoucí závodnicí. Hned na prvním bodování jsem si připsala nějaké body, což mě nakoplo. Zbytek závodu probíhal podobně a vítězství se začalo rýsovat v předposledním bodování, které jsem vyhrála. Do posledního jsem nastoupila dvě kola před cílem a tuto pozici se mi podařilo udržet až do samého cíle. Výhra to nebyla jednoduchá, ale do závodu jsem dala vše a jsem moc šťastná, že se mi to povedlo,“ nadšeně líčila mladá cyklistka.
A chválou na její adresu nešetři ani mládežnický kouč. „Patricie předvedla excelentní výkon, poradila si i se staršími a zkušenějšími závodnicemi. Na Gabče bylo znát, že je po delším odpočinku a teprve se do tempa dostává, pro obě ale bylo velice silným zážitkem závodit před plnou tribunou fanoušků,“ sděloval Martin Cetkovský.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments