Dobré poledne, dnes je pondělí 26.8.2019
svátek slaví Luděk,
zítra Otakar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Trio TUFO-PARDUS Prostějov Daniel Babor, Luděk Lichnovský a Wojciech Pszczolarski má za sebou druhý díl dráhových závodů ze série „šestidenních“. Elitní jezdci se za skandování vyprodaných tribun představili v Berlíně a žluto-modré barvy byly vidět. Pszczolarski sice těsně nedosáhl na pódium a nedařilo se zdravotně indisponovaným Baborovi s Lichnovským, ale v doprovodných závodech mládeže vyhrála žákyně Patricie Müllerová mezi kadetkami a junioři Lukáš Kolařík s René Smékalem atakovali elitní desítku.

Nejlépe do závodů vstoupil Pszczolarski, jehož tradičně doplňuje reprezentační parťák Daniel Staniszewski. Vyhráli úvodní madison a po prvním dni figurovali na průběžném čtvrtém místě, o tři dny později se dokonce posunuli na průběžné druhé místo a do poslední chvíle bojovali o celkové vítězství. Nakonec z toho byla rovněž cenná pátá příčka. „Stejně jako v Londýně,“ posteskl si tak trochu Pszczolarski. „Závod byl do poslední minuty otevřený a spolu s Danem jsme chtěli bojovat minimálně o pódium. Celý podnik pro nás vypadal dobře, dvakrát jsme vyhráli madison a vylučovačku a je to trochu škoda,“ podělil se o pozávodní dojmy polský internacionál ve žluto-modrém dresu, kterého nyní čekají Six Day v Kodani, kde hodlá opět usilovat o pódium
Ryze české dvojici Babor–Lichnovský se dařilo o poznání méně, po úvodních šesti disciplínách byli až šestnáctí. Druhý jmenovaný se navíc potýkal s nemocí a rozhodčí jej proto druhý den neutralizovali. Zbývající dny se pak v jejich případě nesly v duchu neztrácet kontakt s konkurencí.
„Byly pro mě utrpením. Chtěl jsem ale absolvovat kompletní program jako ostatní dvojice...,“ pronesl zklamaný Lichnovský. „Tím, že Luděk onemocněl, to pro mě pak už byl hlavně trénink a zkouška, jak na tom letos jsem,“ doplnil svého kolegu Babor.
Kromě elitních závodníků se v německé metropoli představili také mládežníci TUFO-PARDUS Prostějov. Mezi juniory se na start postavili Lukáš Kolařík spolu s René Smékalem. Závodili celkem čtyři dny, když první den absolvovali madison a bodovací závod, zbylé dny už pouze madison. V celkové klasifikaci jim patřilo jedenácté místo. „Úvodní bodovačka se klukům docela povedla a byli pátí, ještě v madisonu předvedli dobrý výkon. Zbylé dny ale zbytečně dopláceli na chyby, které dělali. Získali tady ale hodně zkušeností, každý takový start v mezinárodní konkurenci je posouvá,“ hodnotil trenér Martin Cetkovský.
Na závěrečné dva dny navíc přicestovaly i dvě závodnice, konkrétně žákyně Patricie Müllerová a kadetka Gabriela Bártová. Obě čekala dvoudenní konfrontace vypsaná společně pro žákyně a kadetky, prvenství na pásce a bodovací závod byly oproti ostatním kategoriím hodnoceny individuálně. V rámci těchto dnů byly prostějovské barvy hodně vidět především zásluhou Müllerové, která první den obsadila čtvrté místo a v bodovacím závodě dokonce zvítězila. Po součtu pořadí z obou dnů byla celkově druhá, ze žákyň však suverénně první. „Od začátku jsem se snažila hlídat si pozici na čele balíku a držet krok s vedoucí závodnicí. Hned na prvním bodování jsem si připsala nějaké body, což mě nakoplo. Zbytek závodu probíhal podobně a vítězství se začalo rýsovat v předposledním bodování, které jsem vyhrála. Do posledního jsem nastoupila dvě kola před cílem a tuto pozici se mi podařilo udržet až do samého cíle. Výhra to nebyla jednoduchá, ale do závodu jsem dala vše a jsem moc šťastná, že se mi to povedlo,“ nadšeně líčila mladá cyklistka.
A chválou na její adresu nešetři ani mládežnický kouč. „Patricie předvedla excelentní výkon, poradila si i se staršími a zkušenějšími závodnicemi. Na Gabče bylo znát, že je po delším odpočinku a teprve se do tempa dostává, pro obě ale bylo velice silným zážitkem závodit před plnou tribunou fanoušků,“ sděloval Martin Cetkovský.

Total Comments

 • Pouť dětí k andělům strážným
 • Život generála F. Moravce
 • Bojovali na všech frontách
 • Dny evropského dědictví
 • Černobyl
 • Memoriál Otmara Malečka
 • Nezamyslice
 • Bezpečně do škol
 • Besip
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Koho si vybavíte, když se řekne prostějovský fotbal?

První volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Poslední volba: pondělí 26. srpen 2019 12:10

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments