Dobrý večer, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Trio TUFO-PARDUS Prostějov Daniel Babor, Luděk Lichnovský a Wojciech Pszczolarski má za sebou druhý díl dráhových závodů ze série „šestidenních“. Elitní jezdci se za skandování vyprodaných tribun představili v Berlíně a žluto-modré barvy byly vidět. Pszczolarski sice těsně nedosáhl na pódium a nedařilo se zdravotně indisponovaným Baborovi s Lichnovským, ale v doprovodných závodech mládeže vyhrála žákyně Patricie Müllerová mezi kadetkami a junioři Lukáš Kolařík s René Smékalem atakovali elitní desítku.

Nejlépe do závodů vstoupil Pszczolarski, jehož tradičně doplňuje reprezentační parťák Daniel Staniszewski. Vyhráli úvodní madison a po prvním dni figurovali na průběžném čtvrtém místě, o tři dny později se dokonce posunuli na průběžné druhé místo a do poslední chvíle bojovali o celkové vítězství. Nakonec z toho byla rovněž cenná pátá příčka. „Stejně jako v Londýně,“ posteskl si tak trochu Pszczolarski. „Závod byl do poslední minuty otevřený a spolu s Danem jsme chtěli bojovat minimálně o pódium. Celý podnik pro nás vypadal dobře, dvakrát jsme vyhráli madison a vylučovačku a je to trochu škoda,“ podělil se o pozávodní dojmy polský internacionál ve žluto-modrém dresu, kterého nyní čekají Six Day v Kodani, kde hodlá opět usilovat o pódium
Ryze české dvojici Babor–Lichnovský se dařilo o poznání méně, po úvodních šesti disciplínách byli až šestnáctí. Druhý jmenovaný se navíc potýkal s nemocí a rozhodčí jej proto druhý den neutralizovali. Zbývající dny se pak v jejich případě nesly v duchu neztrácet kontakt s konkurencí.
„Byly pro mě utrpením. Chtěl jsem ale absolvovat kompletní program jako ostatní dvojice...,“ pronesl zklamaný Lichnovský. „Tím, že Luděk onemocněl, to pro mě pak už byl hlavně trénink a zkouška, jak na tom letos jsem,“ doplnil svého kolegu Babor.
Kromě elitních závodníků se v německé metropoli představili také mládežníci TUFO-PARDUS Prostějov. Mezi juniory se na start postavili Lukáš Kolařík spolu s René Smékalem. Závodili celkem čtyři dny, když první den absolvovali madison a bodovací závod, zbylé dny už pouze madison. V celkové klasifikaci jim patřilo jedenácté místo. „Úvodní bodovačka se klukům docela povedla a byli pátí, ještě v madisonu předvedli dobrý výkon. Zbylé dny ale zbytečně dopláceli na chyby, které dělali. Získali tady ale hodně zkušeností, každý takový start v mezinárodní konkurenci je posouvá,“ hodnotil trenér Martin Cetkovský.
Na závěrečné dva dny navíc přicestovaly i dvě závodnice, konkrétně žákyně Patricie Müllerová a kadetka Gabriela Bártová. Obě čekala dvoudenní konfrontace vypsaná společně pro žákyně a kadetky, prvenství na pásce a bodovací závod byly oproti ostatním kategoriím hodnoceny individuálně. V rámci těchto dnů byly prostějovské barvy hodně vidět především zásluhou Müllerové, která první den obsadila čtvrté místo a v bodovacím závodě dokonce zvítězila. Po součtu pořadí z obou dnů byla celkově druhá, ze žákyň však suverénně první. „Od začátku jsem se snažila hlídat si pozici na čele balíku a držet krok s vedoucí závodnicí. Hned na prvním bodování jsem si připsala nějaké body, což mě nakoplo. Zbytek závodu probíhal podobně a vítězství se začalo rýsovat v předposledním bodování, které jsem vyhrála. Do posledního jsem nastoupila dvě kola před cílem a tuto pozici se mi podařilo udržet až do samého cíle. Výhra to nebyla jednoduchá, ale do závodu jsem dala vše a jsem moc šťastná, že se mi to povedlo,“ nadšeně líčila mladá cyklistka.
A chválou na její adresu nešetři ani mládežnický kouč. „Patricie předvedla excelentní výkon, poradila si i se staršími a zkušenějšími závodnicemi. Na Gabče bylo znát, že je po delším odpočinku a teprve se do tempa dostává, pro obě ale bylo velice silným zážitkem závodit před plnou tribunou fanoušků,“ sděloval Martin Cetkovský.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments