Příjemnou noc, dnes je sobota 15.6.2019
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Elitní tým TUFO-PARDUS Prostějov má zdárně za sebou druhé letošní společné soustředění. Za finální přípravou před sezónou se vydal na řecký ostrov Rhodos, kde zároveň jeho členové absolvovali první ostrý start v tomto kalendářním roce. Osmnáctým místem dal o sobě v jednorázové Grand Prix vědět Tomáš Bárta, na stejném místě dojeli on i Karel Tyrpekl v dílčích etapách třídenní International Tour of Rhodes.

Žluto-modrý tým odcestoval na pomezí Egejského a Středozemního moře v kompletní sestavě, absentoval pouze Wojciech Pszczolarski, jenž se účastnil dráhového mistrovství světa v Pruszkówě. Příprava probíhala podle plánu realizačního týmu, závodníci najížděli velké objemy kilometrů, aby si vybudovali kvalitní základ vytrvalostních schopností. Zároveň je už čekaly také první závodní kilometry.
„Na Rhodu jsme byli už potřetí. Jednak je tu ideální počasí a téměř nehrozí, že by bylo třeba jen lehce nad nulou, případně sněžilo, jako tomu bylo minulý rok touto dobou v Chorvatsku. Zároveň jsme byli již poněkolikáté pozváni k účasti na mezinárodních závodech, které se zde konají. Jsou výborně zajištěné, konkurence je zde veliká, ale zároveň jsou svou obtížností přiměřené vzhledem k tomu, že se jedná o první start,“ zdůvodnil cestu na jih sportovní ředitel cyklistického oddílu Michal Mráček.
Jeho svěřenci nejdříve absolvovali jednorázové závody International Grand Prix Rhodos kategorie UCI 1.2. Trať měřila téměř 190 kilometrů a nechyběla ani náročná stoupání. A při premiéře v pozměněném složení se ukázali v dobrém světle. „Naši závodníci si nevedli špatně, dokázali spolupracovat a během závodu si pomáhali. Až několik kilometrů před cílem tempu pelotonu nestačili Rugovac a Dolníček, kteří ale v jeho průběhu odvedli dobrou práci. Rozhodovalo se v hromadném spurtu, do kterého najížděl náš Tomáš Bárta na velmi dobré pozici, nicméně se v posledních stovkách metrů potýkal s křečemi, které jej vyřadily z boje o pódium. Přesto osmnácté místo v čase vítěze není špatným výsledkem,“ okomentoval Mráček ostrý vstup do letošních bojů.
Prostějovská sestava absolvovala ještě tréninkové kritérium a etapový závod kategorie UCI 2.2 International Tour of Rhodes. V tomto klání si nejlépe vedl Karel Tyrpekl. Velmi dobrou výkonnost prokázal čtyřiatřicátým místem už v jednorázovce, a v konečném pořadí obsadil šestatřicátou pozici, mezi „třiadvacítkáři“ byl celkově jedenáctý. „Dvakrát se našim závodníkům podařilo v etapě dostat do top dvacet, v té první Tyrpeklovi, v poslední Bártovi. Na to, že to jsou skoro naši nejmladší závodníci, se umí prosadit, což je pozitivní. Nehodnotil bych ale ani tak výsledky jako soustředění celkově, splnilo svůj účel a myslím, že jsme na sezónu dobře připraveni,“ pochvaloval si Michal Mráček, jenž současně poznamenal, že šlo o první závodní kilometry a do intenzity se kluci teprve dostávají, sezóna bude dlouhá. Díky nim probíhá příprava závodníků na sezónu podle plánu.
Finišovala rovněž příprava mládeže. Budoucí naděje TUFO-PARDUS si splnily tréninkový plán na soustředění v Chorvatsku. V še pak vyvrcholilo v premérový start ina domácí půdě, kterým byla Velká cena Hlohovce, po níž následovala jarní klasika Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš. O tom ale až příště, kdy také dojde na avizované představení kádru pro sezónu 2019. „Za finanční podporu bych směřoval své poděkování statutárnímu městu Prostějov, Olomouckému kraji a dalším partnerům,“ vzkázal Mráček.


Total Comments

 • Prohlídky
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Kam se chystáte na dovolenou?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Znovu nejvyšší rating.

Statutární město Prostějov pokračuje ve svých úspěších. Už poněkolikáté za sebou obdrželo od renomované mezinárodní auditorské společnosti Moody's Investors Service absolutně nejvyšší ratingové hodnocení. To získalo jen kvarteto měst v České republice. A přesto se najdou rýpalové...

Zavřený nájezd.

Bez nějakého varování došlo uprostřed minulého týdne k uzavření nájezdu exitu dálnice D46 v Kralické ulici, což přineslo velké dopravní zácpy prakticky ve všech uzlech Prostějova. Nejpostiženější byla Vrahovická ulice, kde řidiči stáli ve špičce klidně i několik desítek minut. Rekonstrukce estakády se blíží...

Total Comments

Osobnost týdne

MIROSLAV PIŠŤÁK
23 pistak
Dlouholetý komunální politik, místostarosta, starosta a posléze i primátor Prostějova oslavil v plné svěžesti kulaté jubileum. K osmdesátým narozeninám mu poblahopřál kromě Večerníku i současný první muž Prostějova František Jura.

Total Comments

Číslo týdne

12

Pavel Šín a komisaři agentury Dobrý den společně změřili dvanáctimetrovou pilu stojící před konickým zámkem. Díky tomu bylo oficiálně potvrzeno, že větší v České republice a zřejmě ani na světě nenajdete! Odhalena byla uplynulou sobotu ve dvanáct hodin.

Total Comments

Výrok týdne

„KDE NEHRAJOU FOTBAL, TAM CHCÍP PES!“

Prostějovský primátor František Jura si při vernisáži výstavy Fotbal to je hra, pomohl citací herečky Jiřiny Jiráskové z filmu Kožené slunce. A měl pravdu!

Total Comments