Dobré odpoledne, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Poslední březnový víkend byl pro prostějovské závodníky ve znamení prvních tuzemských závodů sezóny. Nejdříve se prostějovský tým vydal na tradiční otvírák roku v podobě Velké ceny Hlohovce, následovala česká jarní klasika a zároveň první závod elitního ŠKODA CUPu Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš. A do nové česko-slovenské silniční sezóny vstoupili úspěšně, hned při prvním startu si připsali dvoje stupně vítězů, o den později přidali tři mládežnická prvenství a druhé místo mezi třiadvacítkáři.

Na Slovensku se závodilo v sobotu 30. března a z řad mládeže vybojoval v silné konkurenci skvělé druhé místo junior Jakub Hník, jenž pro letošní rok figuruje na soupisce silniční reprezentace. Radost pak ještě znásobil úspěch Karla Tyrpekla, jenž zvítězil v kategorii do 23 let a celkově obsadil v nabitém startovním poli devátou příčku.
Nedělní den 31. března už byl ve znamení věhlasné české klasiky. Pořadatelé navíc pro letošní rok přišli s novinkou, když uspořádali vedle hlavního závodu také kritérium pro mládež. Právě v něm prožil TUFO-PARDUS Prostějov pódiové žně.
Mladí prostějovští závodníci zcela ovládli kategorii starších žáků. Zvítězil Stanislav Pátík a třetí dojel Vojtěch Koblížek. Za svými kolegy nezaostali ani starší žákyně Patricie Müllerová a kadet Matyáš Koblížek, oba ve svých kategoriích taktéž zvítězili.
Elitní tým nastupoval do závodu s cílem uspět mezi muži do 23 let a získat dres průběžně vedoucího závodníka této kategorie. To se závodníkům jen těsně nepodařilo, když Tomáš Bárta obsadil druhé místo. Zároveň byl díky dvanáctému místu v celkové klasifikaci nejvýše hodnoceným prostějovským závodníkem. Za ním pak v hlavní skupině dojeli jednatřicátý Karel Tyrpekl, o dvě pozice níže se umístil junior Jakub Hník. Také on tak potvrdil svou formu rovněž mezi elitou.
„Závod byl divácky velmi zajímavý a v závěru plný zvratů. Při dělení pelotonu asi čtyřicet kilometrů před cílem zůstali z našich jezdců v jeho hlavní části jen lídři Bárta s Tyrpeklem a junior Hník. Samozřejmě jsme tam chtěli mít větší zastoupení, přesto jsme měli nakonec závodníka na pódiu a druhé místo se určitě počítá,“ hodnotil sportovní ředitel Michal Mráček.
Dalším závodem ŠKODA CUPu bude v neděli 21. dubna Kyjovské Slovácko. Na startu profilově náročné trati nebudou chybět ani jezdci TUFO-PARDUS Prostějov.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-