Příjemnou noc, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Poslední březnový víkend byl pro prostějovské závodníky ve znamení prvních tuzemských závodů sezóny. Nejdříve se prostějovský tým vydal na tradiční otvírák roku v podobě Velké ceny Hlohovce, následovala česká jarní klasika a zároveň první závod elitního ŠKODA CUPu Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš. A do nové česko-slovenské silniční sezóny vstoupili úspěšně, hned při prvním startu si připsali dvoje stupně vítězů, o den později přidali tři mládežnická prvenství a druhé místo mezi třiadvacítkáři.

Na Slovensku se závodilo v sobotu 30. března a z řad mládeže vybojoval v silné konkurenci skvělé druhé místo junior Jakub Hník, jenž pro letošní rok figuruje na soupisce silniční reprezentace. Radost pak ještě znásobil úspěch Karla Tyrpekla, jenž zvítězil v kategorii do 23 let a celkově obsadil v nabitém startovním poli devátou příčku.
Nedělní den 31. března už byl ve znamení věhlasné české klasiky. Pořadatelé navíc pro letošní rok přišli s novinkou, když uspořádali vedle hlavního závodu také kritérium pro mládež. Právě v něm prožil TUFO-PARDUS Prostějov pódiové žně.
Mladí prostějovští závodníci zcela ovládli kategorii starších žáků. Zvítězil Stanislav Pátík a třetí dojel Vojtěch Koblížek. Za svými kolegy nezaostali ani starší žákyně Patricie Müllerová a kadet Matyáš Koblížek, oba ve svých kategoriích taktéž zvítězili.
Elitní tým nastupoval do závodu s cílem uspět mezi muži do 23 let a získat dres průběžně vedoucího závodníka této kategorie. To se závodníkům jen těsně nepodařilo, když Tomáš Bárta obsadil druhé místo. Zároveň byl díky dvanáctému místu v celkové klasifikaci nejvýše hodnoceným prostějovským závodníkem. Za ním pak v hlavní skupině dojeli jednatřicátý Karel Tyrpekl, o dvě pozice níže se umístil junior Jakub Hník. Také on tak potvrdil svou formu rovněž mezi elitou.
„Závod byl divácky velmi zajímavý a v závěru plný zvratů. Při dělení pelotonu asi čtyřicet kilometrů před cílem zůstali z našich jezdců v jeho hlavní části jen lídři Bárta s Tyrpeklem a junior Hník. Samozřejmě jsme tam chtěli mít větší zastoupení, přesto jsme měli nakonec závodníka na pódiu a druhé místo se určitě počítá,“ hodnotil sportovní ředitel Michal Mráček.
Dalším závodem ŠKODA CUPu bude v neděli 21. dubna Kyjovské Slovácko. Na startu profilově náročné trati nebudou chybět ani jezdci TUFO-PARDUS Prostějov.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments