Dobré ráno, dnes je úterý 12.11.2019
svátek slaví Benedikt,
zítra Tibor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Poslední březnový víkend byl pro prostějovské závodníky ve znamení prvních tuzemských závodů sezóny. Nejdříve se prostějovský tým vydal na tradiční otvírák roku v podobě Velké ceny Hlohovce, následovala česká jarní klasika a zároveň první závod elitního ŠKODA CUPu Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš. A do nové česko-slovenské silniční sezóny vstoupili úspěšně, hned při prvním startu si připsali dvoje stupně vítězů, o den později přidali tři mládežnická prvenství a druhé místo mezi třiadvacítkáři.

Na Slovensku se závodilo v sobotu 30. března a z řad mládeže vybojoval v silné konkurenci skvělé druhé místo junior Jakub Hník, jenž pro letošní rok figuruje na soupisce silniční reprezentace. Radost pak ještě znásobil úspěch Karla Tyrpekla, jenž zvítězil v kategorii do 23 let a celkově obsadil v nabitém startovním poli devátou příčku.
Nedělní den 31. března už byl ve znamení věhlasné české klasiky. Pořadatelé navíc pro letošní rok přišli s novinkou, když uspořádali vedle hlavního závodu také kritérium pro mládež. Právě v něm prožil TUFO-PARDUS Prostějov pódiové žně.
Mladí prostějovští závodníci zcela ovládli kategorii starších žáků. Zvítězil Stanislav Pátík a třetí dojel Vojtěch Koblížek. Za svými kolegy nezaostali ani starší žákyně Patricie Müllerová a kadet Matyáš Koblížek, oba ve svých kategoriích taktéž zvítězili.
Elitní tým nastupoval do závodu s cílem uspět mezi muži do 23 let a získat dres průběžně vedoucího závodníka této kategorie. To se závodníkům jen těsně nepodařilo, když Tomáš Bárta obsadil druhé místo. Zároveň byl díky dvanáctému místu v celkové klasifikaci nejvýše hodnoceným prostějovským závodníkem. Za ním pak v hlavní skupině dojeli jednatřicátý Karel Tyrpekl, o dvě pozice níže se umístil junior Jakub Hník. Také on tak potvrdil svou formu rovněž mezi elitou.
„Závod byl divácky velmi zajímavý a v závěru plný zvratů. Při dělení pelotonu asi čtyřicet kilometrů před cílem zůstali z našich jezdců v jeho hlavní části jen lídři Bárta s Tyrpeklem a junior Hník. Samozřejmě jsme tam chtěli mít větší zastoupení, přesto jsme měli nakonec závodníka na pódiu a druhé místo se určitě počítá,“ hodnotil sportovní ředitel Michal Mráček.
Dalším závodem ŠKODA CUPu bude v neděli 21. dubna Kyjovské Slovácko. Na startu profilově náročné trati nebudou chybět ani jezdci TUFO-PARDUS Prostějov.

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Famózní Přeučil s Hruškovou.

Minulou středu uspořádal Večerník besedu pro seniory v Domově seniorů v Nerudově ulici. Popovídat si s nimi přišli pražští herci Jan Přeučil se svojí životní partnerkou Evou Hruškovou. Oba famózní umělci zodpovídali nejen množství dotazů, ale přidali i mnohé perličky z natáčení.


Nechala se okrádat expřítelem.

Se svým příběhem se Večerníku svěřila žena z Prostějova, která se vloni po patnáctiletém soužití rozešla se svým partnerem. Po jeho vystěhování se ale bezmála rok ztrácely z bytu peníze. Majitelka totiž nevyměnila zámek ve dveřích, čehož expartner využil a chodil si do bytu, jak chtěl...

Total Comments

Osobnost týdne

BOLESLAV POLÍVKA

44 polivkaZnámý herec a komik si ve čtvrtek „střihl“ na prknech Městského divadla v Prostějově roli Harpagona ve slavné komedii Lakomec. Představení v rámci divadelního festivalu Aplaus bylo dávno dopředu vyprodané.

Total Comments

Číslo týdne

 14

Aktuálně se v Prostějově nachází čtrnáct adresních míst, na kterých lze oficiálně provozovat hazardní hry. Přestože počet heren v Prostějově i nadále rok od roku klesá, radní přispěchali s novou vyhláškou. Ta by měla ještě více omezit hazard v našem městě.

Total Comments

Výrok týdne

„CO DNES ŘIDIČ UMÍ? SEDNE DO KABINY, ZATOČÍ KLÍČKEM A JEDE...“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments