Dobré ráno, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Poslední březnový víkend byl pro prostějovské závodníky ve znamení prvních tuzemských závodů sezóny. Nejdříve se prostějovský tým vydal na tradiční otvírák roku v podobě Velké ceny Hlohovce, následovala česká jarní klasika a zároveň první závod elitního ŠKODA CUPu Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš. A do nové česko-slovenské silniční sezóny vstoupili úspěšně, hned při prvním startu si připsali dvoje stupně vítězů, o den později přidali tři mládežnická prvenství a druhé místo mezi třiadvacítkáři.

Na Slovensku se závodilo v sobotu 30. března a z řad mládeže vybojoval v silné konkurenci skvělé druhé místo junior Jakub Hník, jenž pro letošní rok figuruje na soupisce silniční reprezentace. Radost pak ještě znásobil úspěch Karla Tyrpekla, jenž zvítězil v kategorii do 23 let a celkově obsadil v nabitém startovním poli devátou příčku.
Nedělní den 31. března už byl ve znamení věhlasné české klasiky. Pořadatelé navíc pro letošní rok přišli s novinkou, když uspořádali vedle hlavního závodu také kritérium pro mládež. Právě v něm prožil TUFO-PARDUS Prostějov pódiové žně.
Mladí prostějovští závodníci zcela ovládli kategorii starších žáků. Zvítězil Stanislav Pátík a třetí dojel Vojtěch Koblížek. Za svými kolegy nezaostali ani starší žákyně Patricie Müllerová a kadet Matyáš Koblížek, oba ve svých kategoriích taktéž zvítězili.
Elitní tým nastupoval do závodu s cílem uspět mezi muži do 23 let a získat dres průběžně vedoucího závodníka této kategorie. To se závodníkům jen těsně nepodařilo, když Tomáš Bárta obsadil druhé místo. Zároveň byl díky dvanáctému místu v celkové klasifikaci nejvýše hodnoceným prostějovským závodníkem. Za ním pak v hlavní skupině dojeli jednatřicátý Karel Tyrpekl, o dvě pozice níže se umístil junior Jakub Hník. Také on tak potvrdil svou formu rovněž mezi elitou.
„Závod byl divácky velmi zajímavý a v závěru plný zvratů. Při dělení pelotonu asi čtyřicet kilometrů před cílem zůstali z našich jezdců v jeho hlavní části jen lídři Bárta s Tyrpeklem a junior Hník. Samozřejmě jsme tam chtěli mít větší zastoupení, přesto jsme měli nakonec závodníka na pódiu a druhé místo se určitě počítá,“ hodnotil sportovní ředitel Michal Mráček.
Dalším závodem ŠKODA CUPu bude v neděli 21. dubna Kyjovské Slovácko. Na startu profilově náročné trati nebudou chybět ani jezdci TUFO-PARDUS Prostějov.

Total Comments

  • FED Cup
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Prostějovské Velikonoce
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte projekt sdílených kol v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

V Metru vše v pořádku.

Kontrola provozu a hlavně hospodaření prostějovského kina Metro 70 dopadla na výbornou. Komise až na nějaké malé „prkotiny“, které nestály ani za řeč, neshledala žádné pochybení. Ředitelka Barbora Prágerová si tak mohla oddechnout a vedení magistrátu je rovněž spokojeno.

Chování hvězdy.

Týmu BK Olomoucko závěr nadstavbové části Kooperativy NBL nevyšel. Nejenže prohrál čtyři z posledních pěti zápasů, ale těsně před play off neunesl porážku v Opavě americký pivot Javonte Douglas, který při konflitku s jedním z hráčů domácích udeřil asistenta trenéra a po utkání nepodal soupeřům ruku...

Total Comments

Osobnost týdne

Leoš NOHA
15 noha
Zdravotník a sukničkář Adolf „Áďa“ Větvička z oblíbeného seriálu Okresní přebor se objevil v Prostějově! Známý herec vystoupil v rámci divadelní hry Macbeth - Too Much Blood. A byla to z jeho strany další jízda...

Total Comments

Číslo týdne

1711
Nezaměstnanost v celém Olomouckém kraji opět výrazně poklesla, tentokrát v součtu o osm procent! V Prostějově je aktuálně bez práce jen 1 711 osob, na druhé straně zdejší pobočka Úřadu práce ČR registruje pouze něco přes pět set volných míst. A pak si firmy nemají stěžovat, že není kde brát lidi...

Total Comments

Výrok týdne

„VYHROŽOVAL MI, ŽE KDYŽ S NÍM NEBUDU, TAK MĚ ZABIJE.“

Být chtěnou ženou, není pokaždé jednoduché. Takto si posteskla před Okresním soudem v Prostějově Renata G., bývalá družka Martina Biháriho, který nezvládl rozchod...

Total Comments