Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 20.6.2019
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Poslední březnový víkend byl pro prostějovské závodníky ve znamení prvních tuzemských závodů sezóny. Nejdříve se prostějovský tým vydal na tradiční otvírák roku v podobě Velké ceny Hlohovce, následovala česká jarní klasika a zároveň první závod elitního ŠKODA CUPu Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš. A do nové česko-slovenské silniční sezóny vstoupili úspěšně, hned při prvním startu si připsali dvoje stupně vítězů, o den později přidali tři mládežnická prvenství a druhé místo mezi třiadvacítkáři.

Na Slovensku se závodilo v sobotu 30. března a z řad mládeže vybojoval v silné konkurenci skvělé druhé místo junior Jakub Hník, jenž pro letošní rok figuruje na soupisce silniční reprezentace. Radost pak ještě znásobil úspěch Karla Tyrpekla, jenž zvítězil v kategorii do 23 let a celkově obsadil v nabitém startovním poli devátou příčku.
Nedělní den 31. března už byl ve znamení věhlasné české klasiky. Pořadatelé navíc pro letošní rok přišli s novinkou, když uspořádali vedle hlavního závodu také kritérium pro mládež. Právě v něm prožil TUFO-PARDUS Prostějov pódiové žně.
Mladí prostějovští závodníci zcela ovládli kategorii starších žáků. Zvítězil Stanislav Pátík a třetí dojel Vojtěch Koblížek. Za svými kolegy nezaostali ani starší žákyně Patricie Müllerová a kadet Matyáš Koblížek, oba ve svých kategoriích taktéž zvítězili.
Elitní tým nastupoval do závodu s cílem uspět mezi muži do 23 let a získat dres průběžně vedoucího závodníka této kategorie. To se závodníkům jen těsně nepodařilo, když Tomáš Bárta obsadil druhé místo. Zároveň byl díky dvanáctému místu v celkové klasifikaci nejvýše hodnoceným prostějovským závodníkem. Za ním pak v hlavní skupině dojeli jednatřicátý Karel Tyrpekl, o dvě pozice níže se umístil junior Jakub Hník. Také on tak potvrdil svou formu rovněž mezi elitou.
„Závod byl divácky velmi zajímavý a v závěru plný zvratů. Při dělení pelotonu asi čtyřicet kilometrů před cílem zůstali z našich jezdců v jeho hlavní části jen lídři Bárta s Tyrpeklem a junior Hník. Samozřejmě jsme tam chtěli mít větší zastoupení, přesto jsme měli nakonec závodníka na pódiu a druhé místo se určitě počítá,“ hodnotil sportovní ředitel Michal Mráček.
Dalším závodem ŠKODA CUPu bude v neděli 21. dubna Kyjovské Slovácko. Na startu profilově náročné trati nebudou chybět ani jezdci TUFO-PARDUS Prostějov.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ CANALL?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments