Dobré odpoledne, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Skvělou zprávu dostali na úvod srpna cyklisté v prostějovském oddílu TUFO-PARDUS. Hned dva prostějovští závodníci Karel Tyrpekl a Tomáš Bárta se probojovali na mistrovství Evropy v nizozemském Alkmaaru. Navíc druhý jmenovaný coby mistr České republiky měl být žhavým želízkem v ohni.

„V hromadných dojezdech se letos několikrát prosadil, takže můžeme pomýšlet vysoko,“ plánoval k šancím Tpmíše Bárty reprezentační trenér Tomáš Konečný. Bohužel se však závod ani jednomu z Prostějovanů nepovedl, nedorazili totiž do cíle. „Ani jeden nedojel. Karel byl účastníkem většího pádu se zraněním. U Tomáše nevím, co se přesně stalo,“ prozradil Večerníku Michal Mráček z TUFO-PARDUS Prostějov.
Situaci na závodišti pak přesněji popsal Tomáš Bárta. „Trať byla nespravedlivá, zvýhodňovala ty jezdce s lepším postavením na startu. Hlavně ale zapršelo a po cestě byla spousta kluzkých kostek. Hned ve druhé zatáčce tak přišel hromadný pád, na trati se vytvořil špunt a my museli počkat, až se zase zprůjezdní,“ smutnil prostějovský cyklista. Následná stíhací jízda už moc k ničemu nevedla.
Zklamáním se během neděle, den po závodě, netajil. „Byl to přímo hororový scénář. Odjížděl jsem tam s tím, že se s trochou štěstí dostanu do nejlepší desítky. Ale dopadlo to takhle,“ mrzí Bártu, který už stáčí myšlenky k blížícímu se mistrovství světa, kam se mu podařilo také probojovat.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-