Dobré ráno, dnes je neděle 20.10.2019
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Skvělou zprávu dostali na úvod srpna cyklisté v prostějovském oddílu TUFO-PARDUS. Hned dva prostějovští závodníci Karel Tyrpekl a Tomáš Bárta se probojovali na mistrovství Evropy v nizozemském Alkmaaru. Navíc druhý jmenovaný coby mistr České republiky měl být žhavým želízkem v ohni.

„V hromadných dojezdech se letos několikrát prosadil, takže můžeme pomýšlet vysoko,“ plánoval k šancím Tpmíše Bárty reprezentační trenér Tomáš Konečný. Bohužel se však závod ani jednomu z Prostějovanů nepovedl, nedorazili totiž do cíle. „Ani jeden nedojel. Karel byl účastníkem většího pádu se zraněním. U Tomáše nevím, co se přesně stalo,“ prozradil Večerníku Michal Mráček z TUFO-PARDUS Prostějov.
Situaci na závodišti pak přesněji popsal Tomáš Bárta. „Trať byla nespravedlivá, zvýhodňovala ty jezdce s lepším postavením na startu. Hlavně ale zapršelo a po cestě byla spousta kluzkých kostek. Hned ve druhé zatáčce tak přišel hromadný pád, na trati se vytvořil špunt a my museli počkat, až se zase zprůjezdní,“ smutnil prostějovský cyklista. Následná stíhací jízda už moc k ničemu nevedla.
Zklamáním se během neděle, den po závodě, netajil. „Byl to přímo hororový scénář. Odjížděl jsem tam s tím, že se s trochou štěstí dostanu do nejlepší desítky. Ale dopadlo to takhle,“ mrzí Bártu, který už stáčí myšlenky k blížícímu se mistrovství světa, kam se mu podařilo také probojovat.

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments