Příjemnou noc, dnes je úterý 26.5.2020
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Od pátku 26. do neděle 28. července se na prostějovském velodromu konalo cyklistické Mistrovství republiky na dráze ve vytrvalostních disciplínách mládeže a žen. Naděje TUFO-PARDUS Prostějov ukázaly svou sílu, když vybojovaly neuvěřitelných sedmnáct mistrovských dresů a devět dalších cenných kovů!

Na programu byly disciplíny stíhací závod jednotlivců, stíhací závod družstev, bodovací závod a scratch. Zástupci domácího oddílu získali aspoň jeden národní titul v každé z těchto disciplín a navíc stíhacímu závodu družstev naprosto dominovali, když ovládli tři ze čtyř kategorií, v nichž některý z jezdců v modrožlutém dresu startoval.
Nejvíce mistrovských primátů posbírala žákyně Patricie Müllerová, která nedala žádné ze soupeřek v individuálních disciplínách šanci. Další tituly dobyli kadetka Gabriela Bártová ve scratchi i bodovačce, junior René Smékal ve scratchi, žák Stanislav Pátík v bodovačce a Radovan Štec mezi kadety také v bodovačce, k čemuž přidal ještě titul ze stíhacího závodu jednotlivců.
Ve stíhačce družstev tým TUFO-PARDUS dominoval kategoriím žáků, kadetů a juniorů, děvčata ve společné kategorii žákyň a kadetek získala stříbro. Žákovské kvarteto startovalo ve složení Vojtěch Koblížek, Stanislav Pátík a doplněno dvěma členy Kovo Praha Richardem Kobrem a Robertem Kobrem. V kadetech na nejvyšší stupínek vystoupali Matyáš Koblížek, Radovan Štec, Petr Kovařčík a Ondřej Pokorný, všichni jsou přitom odchovanci Prostějova.
V juniorech startovali ve vítězném kolektivu Lukáš Kolařík a René Smékal, které doplnili Filip Řeha (Force Team Jeseník) a David Vitner (Roman Kreuziger Cycling Academy), když prostějovský Max Müller nemohl startovat z důvodu zranění při pádu ve scratchi. Dívky, které nestačily pouze na celek TJ Stadion Louny, jely ve složení Gabriela Bártová, Patricie Müllerová a Eliška Grulichová s hostující Adélou Pernickou z Bike Pro Racing.
„Forma našich závodníků na MČR byla skvělá a všichni prodali, co v sobě mají. Je to pro ně zasloužená odměna za práci odvedenou v tréninku i za zodpovědný přístup. Z výsledků máme samozřejmě radost, naše dresy byly vidět a počet titulů i medailí je opravdu velký. Nebudeme ale usínat na vavřínech, stále je na čem pracovat. Prozatím však víme, že jdeme správnou cestou a pořád patříme mezi nejlepší mládežnické kluby u nás,“ měl radost trenér prostějovských cyklistických talentů Martin Cetkovský.

PŘEHLED MEDAILÍ TUFO-PARDUS NA MČR
Zlato: Patricie Müllerová (ITT, bod., scratch), Gabriela Bártová (bod., scratch), René Smékal (TTT, scratch), Stanislav Pátík (bod., TTT), Radovan Štec (ITT, bod., TTT), Vojtěch Koblížek (TTT), Matyáš Koblížek (TTT), Petr Kovařčík (TTT), Ondřej Pokorný (TTT), Lukáš Kolařík (TTT).
Stříbro: Vojtěch Koblížek (scratch), Radovan Štec (scratch), Gabriela Bártová (TTT), Patricie Müllerová (TTT), Eliška Grulichová (TTT).
Bronz: Vojtěch Koblížek (ITT), Gabriela Bártová (ITT), René Smékal (ITT), Matyáš Koblížek (ITT).

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments