Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pětice elitního týmu TUFO-PARDUS Prostějov ve složení Tomáš Bárta, Karel Tyrpekl, Marek Dolníček, Luděk Lichnovský a Denis Rugovac absolvovala dva jednorázové silniční závody kategorie UCI 1.2 v Polsku. První start přitom cyklisté hanácké stáje proměnili v zisk bodů do žebříčku UCI, při druhém jim unikly o pouhou jednu příčku.

Předminulou sobotu 17. srpna byl na programu 21. ročník Memorialu Henryka Lasaka. Na okruzích závodníci zdolali celkem 175 kilometrů a od začátku si tempo hlídal později vítězný celek Cycling Tartu. Peloton přijel do cíle pohromadě a Prostějovští se tak snažili vytvořit co nejlepší pozici pro Tomáše Bártu, jenž skvělý týmový výkon proměnil v sedmé místo. První desítku uzavřel a další body do zmíněného žebříčku získal Karel Tyrpekl, z vítězství se radoval Norman Vahtra (Cycling Tartu).
Nedělní 140 kilometrů dlouhý závod Puchar Uzdrowisk Karpackich byl profilově náročnější, podmínky navíc ztěžoval vítr. Přibližně na čtyřicátém kilometru se od pelotonu odpoutala skupina šestnácti lidí včetně Tomáše Bárty, její náskok ale zlikvidoval slovenský tým Dukla Banská Bystrica. Zanedlouho se do úniku z hlavní skupiny vydalo pět závodníků, které následovalo další kvarteto a za nimi vyrazil též Denis Rugovac z TUFO-PARDUS. Skupinky na čele se pak mezi sebou promíchaly a nakonec vepředu zůstalo šest jezdců, mezi kterými se rozhodlo o vítězi. Tím se stal John Mandrysch (P&S Metall Technik), ve druhé skupince projel cílem na jedenácté pozici Rugovac.
„První den to naši závodníci zvládli takticky velmi dobře. Tomáš Bárta se opět prosadil mezi nejlepší v hromadném dojezdu, a hlavně tým mu opět dokázal vytvořit dobrou pozici. Zisk dalších bodů do žebříčku UCI je pro takto mladý mančaft úspěch. Druhý závod byl opravdu náročný. Měli jsme ze začátku v popředí lídra Karla Tyrpekla, ale po stoupání tam byl technicky náročný sjezd s prudkou zatáčkou na konci, kde spadlo mnoho jezdců včetně Karla, takže přišel o naděje na dobré umístění. Velmi kvalitním výkonem jej ale zastoupil Denis Rugovac, kterému o jediný post unikly body, což je samozřejmě velká škoda, ale i tak po víkendu převládá spokojenost,“ zhodnotil sportovní ředitel cyklistů TUFO-PARDUS Prostějov Tomáš Konečný.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments