Dobré dopoledne, dnes je středa 8.4.2020
svátek slaví Ema,
zítra Dušan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pětice elitního týmu TUFO-PARDUS Prostějov ve složení Tomáš Bárta, Karel Tyrpekl, Marek Dolníček, Luděk Lichnovský a Denis Rugovac absolvovala dva jednorázové silniční závody kategorie UCI 1.2 v Polsku. První start přitom cyklisté hanácké stáje proměnili v zisk bodů do žebříčku UCI, při druhém jim unikly o pouhou jednu příčku.

Předminulou sobotu 17. srpna byl na programu 21. ročník Memorialu Henryka Lasaka. Na okruzích závodníci zdolali celkem 175 kilometrů a od začátku si tempo hlídal později vítězný celek Cycling Tartu. Peloton přijel do cíle pohromadě a Prostějovští se tak snažili vytvořit co nejlepší pozici pro Tomáše Bártu, jenž skvělý týmový výkon proměnil v sedmé místo. První desítku uzavřel a další body do zmíněného žebříčku získal Karel Tyrpekl, z vítězství se radoval Norman Vahtra (Cycling Tartu).
Nedělní 140 kilometrů dlouhý závod Puchar Uzdrowisk Karpackich byl profilově náročnější, podmínky navíc ztěžoval vítr. Přibližně na čtyřicátém kilometru se od pelotonu odpoutala skupina šestnácti lidí včetně Tomáše Bárty, její náskok ale zlikvidoval slovenský tým Dukla Banská Bystrica. Zanedlouho se do úniku z hlavní skupiny vydalo pět závodníků, které následovalo další kvarteto a za nimi vyrazil též Denis Rugovac z TUFO-PARDUS. Skupinky na čele se pak mezi sebou promíchaly a nakonec vepředu zůstalo šest jezdců, mezi kterými se rozhodlo o vítězi. Tím se stal John Mandrysch (P&S Metall Technik), ve druhé skupince projel cílem na jedenácté pozici Rugovac.
„První den to naši závodníci zvládli takticky velmi dobře. Tomáš Bárta se opět prosadil mezi nejlepší v hromadném dojezdu, a hlavně tým mu opět dokázal vytvořit dobrou pozici. Zisk dalších bodů do žebříčku UCI je pro takto mladý mančaft úspěch. Druhý závod byl opravdu náročný. Měli jsme ze začátku v popředí lídra Karla Tyrpekla, ale po stoupání tam byl technicky náročný sjezd s prudkou zatáčkou na konci, kde spadlo mnoho jezdců včetně Karla, takže přišel o naděje na dobré umístění. Velmi kvalitním výkonem jej ale zastoupil Denis Rugovac, kterému o jediný post unikly body, což je samozřejmě velká škoda, ale i tak po víkendu převládá spokojenost,“ zhodnotil sportovní ředitel cyklistů TUFO-PARDUS Prostějov Tomáš Konečný.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments