Dobré odpoledne, dnes je pátek 17.1.2020
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pětice elitního týmu TUFO-PARDUS Prostějov ve složení Tomáš Bárta, Karel Tyrpekl, Marek Dolníček, Luděk Lichnovský a Denis Rugovac absolvovala dva jednorázové silniční závody kategorie UCI 1.2 v Polsku. První start přitom cyklisté hanácké stáje proměnili v zisk bodů do žebříčku UCI, při druhém jim unikly o pouhou jednu příčku.

Předminulou sobotu 17. srpna byl na programu 21. ročník Memorialu Henryka Lasaka. Na okruzích závodníci zdolali celkem 175 kilometrů a od začátku si tempo hlídal později vítězný celek Cycling Tartu. Peloton přijel do cíle pohromadě a Prostějovští se tak snažili vytvořit co nejlepší pozici pro Tomáše Bártu, jenž skvělý týmový výkon proměnil v sedmé místo. První desítku uzavřel a další body do zmíněného žebříčku získal Karel Tyrpekl, z vítězství se radoval Norman Vahtra (Cycling Tartu).
Nedělní 140 kilometrů dlouhý závod Puchar Uzdrowisk Karpackich byl profilově náročnější, podmínky navíc ztěžoval vítr. Přibližně na čtyřicátém kilometru se od pelotonu odpoutala skupina šestnácti lidí včetně Tomáše Bárty, její náskok ale zlikvidoval slovenský tým Dukla Banská Bystrica. Zanedlouho se do úniku z hlavní skupiny vydalo pět závodníků, které následovalo další kvarteto a za nimi vyrazil též Denis Rugovac z TUFO-PARDUS. Skupinky na čele se pak mezi sebou promíchaly a nakonec vepředu zůstalo šest jezdců, mezi kterými se rozhodlo o vítězi. Tím se stal John Mandrysch (P&S Metall Technik), ve druhé skupince projel cílem na jedenácté pozici Rugovac.
„První den to naši závodníci zvládli takticky velmi dobře. Tomáš Bárta se opět prosadil mezi nejlepší v hromadném dojezdu, a hlavně tým mu opět dokázal vytvořit dobrou pozici. Zisk dalších bodů do žebříčku UCI je pro takto mladý mančaft úspěch. Druhý závod byl opravdu náročný. Měli jsme ze začátku v popředí lídra Karla Tyrpekla, ale po stoupání tam byl technicky náročný sjezd s prudkou zatáčkou na konci, kde spadlo mnoho jezdců včetně Karla, takže přišel o naděje na dobré umístění. Velmi kvalitním výkonem jej ale zastoupil Denis Rugovac, kterému o jediný post unikly body, což je samozřejmě velká škoda, ale i tak po víkendu převládá spokojenost,“ zhodnotil sportovní ředitel cyklistů TUFO-PARDUS Prostějov Tomáš Konečný.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Pomahame tancem
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Kdyby se o víkendu konaly komunální volby, komu byste dali svůj hlas?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments