Dobré ráno, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pětice elitního týmu TUFO-PARDUS Prostějov ve složení Tomáš Bárta, Karel Tyrpekl, Marek Dolníček, Luděk Lichnovský a Denis Rugovac absolvovala dva jednorázové silniční závody kategorie UCI 1.2 v Polsku. První start přitom cyklisté hanácké stáje proměnili v zisk bodů do žebříčku UCI, při druhém jim unikly o pouhou jednu příčku.

Předminulou sobotu 17. srpna byl na programu 21. ročník Memorialu Henryka Lasaka. Na okruzích závodníci zdolali celkem 175 kilometrů a od začátku si tempo hlídal později vítězný celek Cycling Tartu. Peloton přijel do cíle pohromadě a Prostějovští se tak snažili vytvořit co nejlepší pozici pro Tomáše Bártu, jenž skvělý týmový výkon proměnil v sedmé místo. První desítku uzavřel a další body do zmíněného žebříčku získal Karel Tyrpekl, z vítězství se radoval Norman Vahtra (Cycling Tartu).
Nedělní 140 kilometrů dlouhý závod Puchar Uzdrowisk Karpackich byl profilově náročnější, podmínky navíc ztěžoval vítr. Přibližně na čtyřicátém kilometru se od pelotonu odpoutala skupina šestnácti lidí včetně Tomáše Bárty, její náskok ale zlikvidoval slovenský tým Dukla Banská Bystrica. Zanedlouho se do úniku z hlavní skupiny vydalo pět závodníků, které následovalo další kvarteto a za nimi vyrazil též Denis Rugovac z TUFO-PARDUS. Skupinky na čele se pak mezi sebou promíchaly a nakonec vepředu zůstalo šest jezdců, mezi kterými se rozhodlo o vítězi. Tím se stal John Mandrysch (P&S Metall Technik), ve druhé skupince projel cílem na jedenácté pozici Rugovac.
„První den to naši závodníci zvládli takticky velmi dobře. Tomáš Bárta se opět prosadil mezi nejlepší v hromadném dojezdu, a hlavně tým mu opět dokázal vytvořit dobrou pozici. Zisk dalších bodů do žebříčku UCI je pro takto mladý mančaft úspěch. Druhý závod byl opravdu náročný. Měli jsme ze začátku v popředí lídra Karla Tyrpekla, ale po stoupání tam byl technicky náročný sjezd s prudkou zatáčkou na konci, kde spadlo mnoho jezdců včetně Karla, takže přišel o naděje na dobré umístění. Velmi kvalitním výkonem jej ale zastoupil Denis Rugovac, kterému o jediný post unikly body, což je samozřejmě velká škoda, ale i tak po víkendu převládá spokojenost,“ zhodnotil sportovní ředitel cyklistů TUFO-PARDUS Prostějov Tomáš Konečný.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-