Dobré odpoledne, dnes je pátek 17.1.2020
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jubilejní dvacátý ročník Grand Prix Prostějov – Memoriálu Otmara Malečka 2019 v dráhové cyklistice jednoznačně naplnil veškerá očekávání týkající se jeho vysoké sportovní úrovně. Za krásného letního počasí závodili na prostějovském velodromu ve dvou posledních srpnových odpoledních až večerech špičkoví jezdci i jezdkyně z celé Evropy včetně medailistů z olympijských her a mistrovství světa, kteří početné návštěvě příznivců v hledišti nabídli vynikající podívanou. Většinu nejdůležitějších triumfů přitom odvezla silná reprezentace Dánska, zatímco vyslanci domácího oddílu TUFO-PARDUS PV dosáhli na stupně vítězů pouze v mládežnických kategoriích.


ZLATÍ SMÉKAL I MÜLLEROVÁ
Všechny mládežnické disciplíny byly součástí Českého poháru na dráze. A z Prostějovanů se nejvíc zaskvěli dva zástupci. Mezi juniory sice kraloval skvělý Szymon Potasznik z Polska, premiant čtyřdílného omnia i bodovačky. Bojovat s ním však dokázal René Smékal, který v bodovacím závodě vydřel třetí místo a následně zazářil ve scratchi, kde nenašel přemožitele. Druhé zlato pro TUFO-PARDUS připsala klubová odchovankyně Patricie Müllerová poté, co svým pověstným maximálním nasazením dojela pro prvenství v bodovacím závodě kadetek, jenž se dlouho vyznačoval velmi dramatickým průběhem. Dvě stříbra přidal další junior Lukáš Kolařík.

ŽENÁM VLÁDLA DIDERIKSEN
Startovní pole dámské elity se na Hané mohlo letos pochlubit mistryní světa z Dánska, slavnou Amelie Dideriksen. A ta skutečně potvrdila svou extratřídu. Nejprve v pátek společně se svou reprezentační parťačkou Julií Leth přesvědčivě vyhrála madison před italským duem Vittoria Guazzini, Chiara Consinni a polskou dvojicí sester Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik. O den později pak Dideriksen dosáhla na nejcennější vavřín také v omniu. Po třech disciplínách sice byla „až“ druhá, ale v závěrečné bodovačce se s příkladnou pomocí týmové kolegyně Leth, která jí opakovaně rozjížděla spurty, prosadila do čela. Ve strhující bitvě zůstala jen o kousek druhá Guazzini, dvojblok Italek na bedně doplnila třetí Consinni.
Své chvíle slávy si však užily též Polky beroucí z bodovačky i scratche shodně zlato + bronz. V prvním případě zásluhou Karoliny Karasiewicz a Nikol Plosaj, ve druhém díky Justyně Kaczkowske a Darie Pikulik. Mezi naše severní sousedky se vklínily pouze Coralie Demay z Francie, respektive dánská dračice Leth. Co Češky? V madisonu útočily na cenný kov heroickým výkonem Kateřina Kohoutková s Lucií Hochmann (Dukla Brno), bohužel spadly a nakonec tak zůstaly smolně čtvrté. V sobotu již Hochman nemohla vinou zranění nastoupit, naopak Kohoutková statečně pokračovala s ovázaným kolenem. Leč v tvrdé konkurenci na nejlepší logicky i přes nezdolnou snahu nestačila. Ideální formu pak viditelně neměla známá Jarmila Machačová.

SPRINT DO FRANCIE, SENZACE V KEIRINU
V posledních letech jsou součástí programu Grand Prix Prostějov dvě nejatraktivnější disciplíny mužských spurterů. Pátek vždy patří sprintu od úvodní kvalifikace přes veškeré vyřazovací jízdy až po finále. Mimořádně silnou výpravu do Prostějova tradičně vyslala z nedalekého jihu Moravy vyhlášená bašta ČR – Dukla Brno. Zvuk mají především jména světových medailistů Tomáše Bábka a Pavla Kelemena, ovšem ti se v královské disciplíně mezi top trojku neprobili. Zastoupil je prostějovský odchovanec Robin Wagner na třetí pozici, když v nesmírně zajímavém finále Tom Derache z Francie otočil vývoj rozhodujících jízd z 0:1 na 2:1 proti takticky vychytralému Danielu Rochnovi z Polska.
Sobotní pořad Memoriálu Otmara Malečka oživil jako obvykle populární keirin. A tentokrát se brněnští borci prosadili měrou vrchovatou obsazením dvou nejvyšších postů. Ve značné pohodě jezdící Derache se musel spokojit s bronzem, protože v posledním kole finálové jízdy (vždy startující za motorovým vodičem – takzvanou dernou) se na čele vytvořil český dvojblok. Stříbro nakonec bral Tomáš Bábek a senzační vítězství urval mladý Martin Čechman stále patřící do věkové kategorie U23! Čímž se postaral o největší překvapení letošního ročníku.

VŠECHNY POBILI DÁNŠTÍ VIKINGOVÉ
Ve vytrvalostních disciplínách mužů byla dvacátá edice GPP – MOM z hlediska závodnického obsazení vskutku exkluzivní. Pořadatelům z SKC Prostějov a Ricardo Reacing Teamu se podařilo zajistit držitele cenných kovů z LOH, MS i ME. A dalo se předpokládat, že v takhle nabité konkurenci to želízka domácího oddílu TUFO-PARDUS nebudou mít zrovna jednoduché. Což se potvrdilo.
Nejblíže k vytoužené „placce“ se dostal Daniel Babor ve scratchi, kde po tuhém boji skončil těsně čtvrtý za trojicí Filip Prokopyszyn (Polsko), Maxim Piskunov (Rusko) a Yauheni Karaliok (Bělorusko). Přesto Česká republika zažila jednu zlatou euforii, když bouřliví fanoušci doslova dotlačili k triumfu v bodovačce Nicolase Pietrulu z Dukly Praha. Ten nechal za sebou všechny slavné soupeře včetně vícenásobného mistra světa Morgana Kneiskyho z Francie (2.) i běloruského svalovce Ramana Ramanaua (3.).
Nejsledovanějším závodům ale nemilosrdně kralovali vynikající Dánové. Olympijský vítěz Lasse Norman Hansen se ve čtyřdílném omniu spokojil se stříbrným stupínkem a v cestě za zlatem podpořil svého reprezentačního kolegu Niklase Larsena, zatímco ze všech sil makající Italové dotlačili aspoň k bronzu Francesca Lamona.
Opravdovým vyvrcholením parádně povedeného dvoudenního klání se poté stal závěrečný madison (bodovačka dvojic na 100 kol) tradičně konaný jako Memoriál Otmara Malečka, který právě tuto disciplínu miloval. V první polovině závodu se ještě odvíjelo vyrovnané drama s přetahovanou o každý získaný bodík, ale následně nasadili k trháku dánští favorité Lasse Norman Hansen + Niklas Larsen. Poměrně rychle dostihli peloton o celý jeden okruh a tím připsali na své konto rozhodujících dvacet bodů, načež zbytek trasy bezpečně kontrolovali. Ke druhé příčce se za nimi vzepjali Yauheni Karaliok a Mikhail Shemetau z Běloruska, třetí post vybojovali Morgan Kneisky a Florian Maitre z Francie. Fanklubem mocně podporovaní Wojciech Pszczolarski a Daniel Babor jakožto prostějovští zástupci nezvládli mezi kontinentálním výkvětem víc než deváté místo.výsledkový servis GPP – MOM 2019

MUŽI
Madison: 1. Hansen, Larsen (Dánsko), 2. Karaliok, Shemetau (Bělorusko), 3. Kneisky, Maitre (Francie), 4. Frederiksen, Malmberg (Dánsko), 5. Lamon, Scartezzini (Itálie), 6. Ershov, Piskunov (Rusko), 8. Kraus, Vendolský (Česko), 9. Babor, Pszczolarski (Česko, TUFO-PARDUS Prostějov).
Omnium: 1. Larsen (Dánsko), 2. Hansen (Dánsko), 3. Lamon (Itálie), 4. Kneisky (Francie), 5. Ramanau (Bělorusko), 6. Pietrula (Česko).
Sprint: 1. Derache (Francie), 2. Rochna (Polsko), 3. Wagner (Česko), 4. Bábek (Česko), 5. Szalontay (Maďarsko), 6. Čechman (Česko).
Scratch: 1. Prokopyszyn (Polsko), 2. Piskunov (Rusko), 3. Karaliok (Bělorusko), 4. Babor (Česko, TUFO-PARDUS Prostějov), 5. Scartezzini (Itálie), 6. Pietrula (Česko).
Bodovací závod: 1. Pietrula (Česko), 2. Kneisky (Francie), 3. Ramanau (Bělorusko), 4. Tsishkou (Bělorusko), 5. Mastaller (Rakousko), 6. Ershov (Rusko).
Keirin: 1. Čechman (Česko), 2. Bábek (Česko), 3. Derache (Francie), 4. Novik (Bělorusko), 5. Kelemen (Česko), 6. Lipa (Polsko).
ŽENY
Madison: 1. Dideriksen, Leth (Dánsko), 2. Consonni, Guazzini (Itálie), 3. D. Pikulik, W. Pikulik (Polsko), 4. Hochmann, Kohoutková (Česko), 5. Berteau, Demay (Francie), 6. Kliachina, Solovei (Ukrajina).
Omnium: 1. Dideriksen (Dánsko), 2. Guazzini (Itálie), 3. Consonni (Itálie), 4. Plosaj (Polsko), 5. D. Pikulik (Polsko), 6. Karasiewicz (Polsko).
Bodovací závod: 1. Karasiewicz (Polsko), 2. Demay (Francie), 3. Plosaj (Polsko), 4. Leth (Dánsko), 5. Savenka (Bělorusko), 6. Lorkowska (Polsko).
Scratch: 1. Kaczkowska (Polsko), 2. Leth (Dánsko), 3. D. Pikulik (Polsko), 4. Küllmer (Německo), 5. Karasiewicz (Polsko), 6. Bondar (Ukrajina).
JUNIOŘI
Omnium: 1. Potasznik (Polsko), 2. Kolařík (Česko, TUFO-PARDUS Prostějov), 3. Wafler (Rakousko), 4. Smékal (Česko, TUFO-PARDUS Prostějov).
Scratch: 1. Smékal (Česko, TUFO-PARDUS Prostějov), 2. Wafler (Rakousko), 3. Potasznik (Polsko).
Bodovací závod: 1. Potasznik (Polsko), 2. Kolařík (Česko, TUFO-PARDUS Prostějov), 3. Smékal (Česko, TUFO-PARDUS Prostějov).

FOTOGALERII připravujeme...

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Pomahame tancem
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Kdyby se o víkendu konaly komunální volby, komu byste dali svůj hlas?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments