Dobré dopoledne, dnes je pondělí 3.8.2020
svátek slaví Miluše,
zítra Dominik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Kulaté výročí své existence oslavila o posledním srpnovém víkendu největší akce v dráhové cyklistice na území ČR neboli Grand Prix Prostějov – Memoriál Otmara Malečka. Nejprestižnější událost na dvou kolech v regionu navazuje na předchozí dlouhou tradici populární Hanácké noci, z jejíchž dob zůstala zachována kouzelná atmosféra krásných závodů přecházejících z denního světla do nastávající večerní tmy. A postupem let se přidala špičková kvalita výborně obsazeného klání. Jubilejní dvacátý ročník to stoprocentně potvrdil.

Organizátoři z SKC Prostějov a Ricardo Racing Teamu tentokrát přilákali za finanční podpory řady partnerů v čele se statutárním městem Prostějov i Olomouckým krajem opravdu hvězdné startovní pole. Dráhařské osobnosti na Hanou přivádí vedle bezchybného zabezpečení hlavně fakt, že dvoudenní dostaveníčko na prostějovském velodromu patří do druhé nejvyšší mezinárodní kategorie CL-1, nad níž jsou už pouze Světové poháry. Při těch samozřejmě bývá ještě nabitější konkurence, především početnější a většinou ze všech kontinentů planety.
Na druhou stranu při GPP – MOM 2019 letos platilo, že početně ne tak rozsáhlý peloton mužů a žen zdobila koncentrovaná kvalitativní jakost jezdců a jezdkyň. Především reprezentace Dánska (Lasse Norman Hansen, Niklas Larsen, Amelie Dideriksen, Julie Leth), Itálie (Francesco Lamon, Michele Scartezzini, Vittoria Guazzini, Chiara Consonni), Francie (Morgan Kneisky, Tom Derache, Florian Maitre, Coralie Demay), Polska (Filip Prokopyszyn, Daniel Rochna, Karolina Karasiewicz, Justyna Kaczkowska), ale například i Běloruska, Rakouska, Ruska či pochopitelně rovněž České republiky.
Paradoxem přitom je, že absolutní top úroveň zejména ve vytrvalostních disciplínách (madison, omnium, bodovačka, scratch atd.) komplikuje prosazení na stupně vítězů domácím zástupcům oddílu TUFO-PARDUS Prostějov. Ti tentokrát zůstali mezi dospělými bez medaile, ke které se nejvíc přiblížil Daniel Babor čtvrtou pozicí ve scratchi. Ale třeba v královském omniu se místní želízka v ohni neprosadila vůbec a závěrečný madison dokončili Vojciech Pszczolarski právě s Baborem „až“ jako devátí. Což znamenalo zklamání, ovšem v takto tvrdé konkurenci nikoliv překvapivé. Alespoň že cenné kovy dobyli prostějovští mládežníci v čele s hodně talentovanými René Smékalem a Patricií Müllerovou.
Naprosto klíčovým faktorem k celkové úspěšnosti Grand Prix Prostějov – Memoriálu Otmara Malečka každoročně je příznivé počasí. To po částečném výpadku z loňska nastavilo nyní maximálně vlídnou tvář, oba dny bylo krásně. Jasno a teplo až do pozdního večera, navíc téměř nefoukalo. Díky tomu se mohl odjet kompletní program čítající v pátek i v sobotu okolo deseti hodin plných intenzivní cyklistické zábavy a prokládaný mnoha doprovodnými akcemi. To vše se zázemím bohatého, hlavně velmi chutného občerstvení. Výsledkem se stala tradičně početná návštěva diváků, kteří závodníkům na kolech vytvořili důstojnou atmosféru odpovídající významu akce.
Tak na jednom z NEJ sportovních podniků regionu na viděnou zase za rok!
Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-