Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Kulaté výročí své existence oslavila o posledním srpnovém víkendu největší akce v dráhové cyklistice na území ČR neboli Grand Prix Prostějov – Memoriál Otmara Malečka. Nejprestižnější událost na dvou kolech v regionu navazuje na předchozí dlouhou tradici populární Hanácké noci, z jejíchž dob zůstala zachována kouzelná atmosféra krásných závodů přecházejících z denního světla do nastávající večerní tmy. A postupem let se přidala špičková kvalita výborně obsazeného klání. Jubilejní dvacátý ročník to stoprocentně potvrdil.

Organizátoři z SKC Prostějov a Ricardo Racing Teamu tentokrát přilákali za finanční podpory řady partnerů v čele se statutárním městem Prostějov i Olomouckým krajem opravdu hvězdné startovní pole. Dráhařské osobnosti na Hanou přivádí vedle bezchybného zabezpečení hlavně fakt, že dvoudenní dostaveníčko na prostějovském velodromu patří do druhé nejvyšší mezinárodní kategorie CL-1, nad níž jsou už pouze Světové poháry. Při těch samozřejmě bývá ještě nabitější konkurence, především početnější a většinou ze všech kontinentů planety.
Na druhou stranu při GPP – MOM 2019 letos platilo, že početně ne tak rozsáhlý peloton mužů a žen zdobila koncentrovaná kvalitativní jakost jezdců a jezdkyň. Především reprezentace Dánska (Lasse Norman Hansen, Niklas Larsen, Amelie Dideriksen, Julie Leth), Itálie (Francesco Lamon, Michele Scartezzini, Vittoria Guazzini, Chiara Consonni), Francie (Morgan Kneisky, Tom Derache, Florian Maitre, Coralie Demay), Polska (Filip Prokopyszyn, Daniel Rochna, Karolina Karasiewicz, Justyna Kaczkowska), ale například i Běloruska, Rakouska, Ruska či pochopitelně rovněž České republiky.
Paradoxem přitom je, že absolutní top úroveň zejména ve vytrvalostních disciplínách (madison, omnium, bodovačka, scratch atd.) komplikuje prosazení na stupně vítězů domácím zástupcům oddílu TUFO-PARDUS Prostějov. Ti tentokrát zůstali mezi dospělými bez medaile, ke které se nejvíc přiblížil Daniel Babor čtvrtou pozicí ve scratchi. Ale třeba v královském omniu se místní želízka v ohni neprosadila vůbec a závěrečný madison dokončili Vojciech Pszczolarski právě s Baborem „až“ jako devátí. Což znamenalo zklamání, ovšem v takto tvrdé konkurenci nikoliv překvapivé. Alespoň že cenné kovy dobyli prostějovští mládežníci v čele s hodně talentovanými René Smékalem a Patricií Müllerovou.
Naprosto klíčovým faktorem k celkové úspěšnosti Grand Prix Prostějov – Memoriálu Otmara Malečka každoročně je příznivé počasí. To po částečném výpadku z loňska nastavilo nyní maximálně vlídnou tvář, oba dny bylo krásně. Jasno a teplo až do pozdního večera, navíc téměř nefoukalo. Díky tomu se mohl odjet kompletní program čítající v pátek i v sobotu okolo deseti hodin plných intenzivní cyklistické zábavy a prokládaný mnoha doprovodnými akcemi. To vše se zázemím bohatého, hlavně velmi chutného občerstvení. Výsledkem se stala tradičně početná návštěva diváků, kteří závodníkům na kolech vytvořili důstojnou atmosféru odpovídající významu akce.
Tak na jednom z NEJ sportovních podniků regionu na viděnou zase za rok!
Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments