Dobré odpoledne, dnes je pondělí 18.11.2019
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Kulaté výročí své existence oslavila o posledním srpnovém víkendu největší akce v dráhové cyklistice na území ČR neboli Grand Prix Prostějov – Memoriál Otmara Malečka. Nejprestižnější událost na dvou kolech v regionu navazuje na předchozí dlouhou tradici populární Hanácké noci, z jejíchž dob zůstala zachována kouzelná atmosféra krásných závodů přecházejících z denního světla do nastávající večerní tmy. A postupem let se přidala špičková kvalita výborně obsazeného klání. Jubilejní dvacátý ročník to stoprocentně potvrdil.

Organizátoři z SKC Prostějov a Ricardo Racing Teamu tentokrát přilákali za finanční podpory řady partnerů v čele se statutárním městem Prostějov i Olomouckým krajem opravdu hvězdné startovní pole. Dráhařské osobnosti na Hanou přivádí vedle bezchybného zabezpečení hlavně fakt, že dvoudenní dostaveníčko na prostějovském velodromu patří do druhé nejvyšší mezinárodní kategorie CL-1, nad níž jsou už pouze Světové poháry. Při těch samozřejmě bývá ještě nabitější konkurence, především početnější a většinou ze všech kontinentů planety.
Na druhou stranu při GPP – MOM 2019 letos platilo, že početně ne tak rozsáhlý peloton mužů a žen zdobila koncentrovaná kvalitativní jakost jezdců a jezdkyň. Především reprezentace Dánska (Lasse Norman Hansen, Niklas Larsen, Amelie Dideriksen, Julie Leth), Itálie (Francesco Lamon, Michele Scartezzini, Vittoria Guazzini, Chiara Consonni), Francie (Morgan Kneisky, Tom Derache, Florian Maitre, Coralie Demay), Polska (Filip Prokopyszyn, Daniel Rochna, Karolina Karasiewicz, Justyna Kaczkowska), ale například i Běloruska, Rakouska, Ruska či pochopitelně rovněž České republiky.
Paradoxem přitom je, že absolutní top úroveň zejména ve vytrvalostních disciplínách (madison, omnium, bodovačka, scratch atd.) komplikuje prosazení na stupně vítězů domácím zástupcům oddílu TUFO-PARDUS Prostějov. Ti tentokrát zůstali mezi dospělými bez medaile, ke které se nejvíc přiblížil Daniel Babor čtvrtou pozicí ve scratchi. Ale třeba v královském omniu se místní želízka v ohni neprosadila vůbec a závěrečný madison dokončili Vojciech Pszczolarski právě s Baborem „až“ jako devátí. Což znamenalo zklamání, ovšem v takto tvrdé konkurenci nikoliv překvapivé. Alespoň že cenné kovy dobyli prostějovští mládežníci v čele s hodně talentovanými René Smékalem a Patricií Müllerovou.
Naprosto klíčovým faktorem k celkové úspěšnosti Grand Prix Prostějov – Memoriálu Otmara Malečka každoročně je příznivé počasí. To po částečném výpadku z loňska nastavilo nyní maximálně vlídnou tvář, oba dny bylo krásně. Jasno a teplo až do pozdního večera, navíc téměř nefoukalo. Díky tomu se mohl odjet kompletní program čítající v pátek i v sobotu okolo deseti hodin plných intenzivní cyklistické zábavy a prokládaný mnoha doprovodnými akcemi. To vše se zázemím bohatého, hlavně velmi chutného občerstvení. Výsledkem se stala tradičně početná návštěva diváků, kteří závodníkům na kolech vytvořili důstojnou atmosféru odpovídající významu akce.
Tak na jednom z NEJ sportovních podniků regionu na viděnou zase za rok!
Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments