Příjemnou noc, dnes je pondělí 21.9.2020
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Cyklisté TUFO-PARDUS Prostějov mají za sebou další náročný víkend. Mladé naděje tohoto oddílu se vydaly na sever Čech, aby se postavily na start 14. a 15. dílu Českého poháru na silnici mládeže a žen TECHNISERV Cup 2019. Elitní tým hanácké stáje pak startoval na 55. ročníku etapového závodu Giro della Regione Friuli Venezia Giulia (UCI 2.2).

Na talenty TUFO-PARDUS v sobotu čekalo nejnáročnější kritérium letošního seriálu ČP v jabloneckém areálu Břízky. Prostějovští závodníci si ale s náročným cílovým stoupáním hravě poradili a opět měli své zástupce na stupních vítězů. Mezi staršími žačkami vybojovala stříbro Patricie Müllerová a bronz získala kadetka Gabriela Bártová. Pátá místa přidali Stanislav Pátík mezi žáky a Naďa Voráčová v ženách.
Neděle, kdy se konal silniční závod v Hodkovicích nad Mohelkou, pak byla ještě o poznání úspěšnější. Ve starších žácích si dojel osamoceně pro vítězství Stanislav Pátík, Gabriela Bártová si oproti předchozímu dni polepšila mezi kadetkami na druhou pozici a Patricii Müllerové naopak o pouhý jeden post stupně vítězů unikly.
„Silniční část sezóny se blíží ke svému konci, a proto mám radost, že jsou naši závodníci stále schopni držet si svou standardní výkonnost. Díky tomu i po náročném programu, který už mají za sebou, stále patříme mezi nejlepší mládežnické celky,“ chválil své svěřence trenér Martin Cetkovský.
Ve složení Tomáš Bárta, Karel Tyrpekl, Wojciech Pszczolarski, Denis Rugovac a Daniel Babor se elitní tým TUFO-PARDUS postavil na start čtyřdenního závodu v Itálii. Jeho úvodní etapou byla týmová časovka, která prostějovským jezdcům nevyšla podle představ a obsadili v ní až 31. místo. Ve druhé etapě se moravským vyslancům vedlo o něco lépe, když v nabité konkurenci dojel v hlavní skupině na 22. příčce Tomáš Bárta. Třetí etapa už byla profilově velmi náročná a mezi závodníky se tvořily velké časové rozdíly, nejvýše byl klasifikován Karel Tyrpekl na 61. pozici. Shodné umístění patřilo také Tomáši Bártovi v závěrečné etapě a Tyrpeklovi v celkovém hodnocení. „Jak je o Itálii známo, v závodě se statusem UCI se vždy sejde velmi silná konkurence. Účastníci pak na nic nečekají, jsou aktivní a pro naše mladé závodníky je to tudíž velká škola. Přesto kluci předváděli pěkné výkony, Tomáš Bárta se překvapivě ukázal i v kopcích. Hlavně ale chlapci nasbírali mnoho zkušeností, které mohou v závěru sezóny ještě zúročit,“ řekl sportovní ředitel Michal Mráček. 

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-