Příjemnou noc, dnes je pátek 18.10.2019
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Cyklisté TUFO-PARDUS Prostějov mají za sebou další náročný víkend. Mladé naděje tohoto oddílu se vydaly na sever Čech, aby se postavily na start 14. a 15. dílu Českého poháru na silnici mládeže a žen TECHNISERV Cup 2019. Elitní tým hanácké stáje pak startoval na 55. ročníku etapového závodu Giro della Regione Friuli Venezia Giulia (UCI 2.2).

Na talenty TUFO-PARDUS v sobotu čekalo nejnáročnější kritérium letošního seriálu ČP v jabloneckém areálu Břízky. Prostějovští závodníci si ale s náročným cílovým stoupáním hravě poradili a opět měli své zástupce na stupních vítězů. Mezi staršími žačkami vybojovala stříbro Patricie Müllerová a bronz získala kadetka Gabriela Bártová. Pátá místa přidali Stanislav Pátík mezi žáky a Naďa Voráčová v ženách.
Neděle, kdy se konal silniční závod v Hodkovicích nad Mohelkou, pak byla ještě o poznání úspěšnější. Ve starších žácích si dojel osamoceně pro vítězství Stanislav Pátík, Gabriela Bártová si oproti předchozímu dni polepšila mezi kadetkami na druhou pozici a Patricii Müllerové naopak o pouhý jeden post stupně vítězů unikly.
„Silniční část sezóny se blíží ke svému konci, a proto mám radost, že jsou naši závodníci stále schopni držet si svou standardní výkonnost. Díky tomu i po náročném programu, který už mají za sebou, stále patříme mezi nejlepší mládežnické celky,“ chválil své svěřence trenér Martin Cetkovský.
Ve složení Tomáš Bárta, Karel Tyrpekl, Wojciech Pszczolarski, Denis Rugovac a Daniel Babor se elitní tým TUFO-PARDUS postavil na start čtyřdenního závodu v Itálii. Jeho úvodní etapou byla týmová časovka, která prostějovským jezdcům nevyšla podle představ a obsadili v ní až 31. místo. Ve druhé etapě se moravským vyslancům vedlo o něco lépe, když v nabité konkurenci dojel v hlavní skupině na 22. příčce Tomáš Bárta. Třetí etapa už byla profilově velmi náročná a mezi závodníky se tvořily velké časové rozdíly, nejvýše byl klasifikován Karel Tyrpekl na 61. pozici. Shodné umístění patřilo také Tomáši Bártovi v závěrečné etapě a Tyrpeklovi v celkovém hodnocení. „Jak je o Itálii známo, v závodě se statusem UCI se vždy sejde velmi silná konkurence. Účastníci pak na nic nečekají, jsou aktivní a pro naše mladé závodníky je to tudíž velká škola. Přesto kluci předváděli pěkné výkony, Tomáš Bárta se překvapivě ukázal i v kopcích. Hlavně ale chlapci nasbírali mnoho zkušeností, které mohou v závěru sezóny ještě zúročit,“ řekl sportovní ředitel Michal Mráček. 

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments