Dobré odpoledne, dnes je pátek 25.9.2020
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Uplynulou sezónu působení prostějovských bikrosařů pod hlavočkou prostějovského TUFO-PARDUS rozebral hlavní trenér Martin Žerava, jinak špičkový český motokrosař (nyní už v kategorii veteránů).

„Náš BMX tým opět dosáhl na velmi významné úspěchy – a to funguje teprve čtyři roky. Začnu naší nejlepší slečnou Štěpánkou Fremlovou, která se loni stala mistryní světa a vicemistryní Evropy ve věkové kategorii G9! Navíc získala bronz na šampionátu České republiky ve smíšené kategorii i s chlapci. Takže parádní výsledky, jsme na ni moc pyšní,“ zdůraznil Žerava.
„Když se vrátím zpátky k MČR v Brně, celkově druhý v kategorii šestiletých tam skončil Štěpán Janeček. Denis Žerava (U11) dojel vinou menší smůly šestnáctý, Štěpán Bachorík (U12) obsadil pěkné osmé místo a Dominik Novák (U12) dvaadvacáté. Filip Žerava (U16) vybojoval parádní třetí příčku a Matouš Pokorný (U16) neméně kvalitní čtvrtou pozici. Já jsem vinou nezaviněného pádu dokončil osmý v kategorii CRUISR 40+. O den později se nám navíc poměrně zadařilo v soutěži týmů, kam jsme postavili dvě družstva. Jedno ve složení Štěpán Janeček, Denis Žerava, Filip Žerava, Martin Žerava bylo 19., druhé v sestavě Štěpánka Fremlová, Štěpán Bachorík, Dominik Novák, Matouš Pokorný 28. z celkového počtu 57 kolektivů,“ informoval Žerava.
„Tohle všechno jsou registrovaní závodnici, my navíc máme ještě několik neregistrovaných absolvujících závody. Jsou to Matouš Vencovský, Jakub Mašek, Dan Boreček, Dan Kolařík, Filip Grepl a Vienek Valenta, kluci se teprve otrkávají a sbírají zkušenosti. Přesto se jim už zadařilo opakovaně dostat na stupně vítězů v kategorii příchozích,“ navázal Žerava.
„Co se týká naší organizační činnosti, premiérový ročník Velké ceny města Prostějova v BMX se povedl. Účast byla vysoká, téměř stovka bikrosařů z celé Moravy. Naštěstí nám přálo i počasí a závody proběhly bez větších zranění, což je vždy dobrá zpráva. Dorazilo i hodně neregistrovaných, okolo třiceti. A měli jsme radost, že v dobré divácké kulise byli dost vidět i prostějovští zástupci Tufo-Pardus. Myslím, že v pořádání Velké ceny budeme pokračovat a jednou ročně tuhle akci uděláme,“ prozradil kouč.
„Je jen škoda, že nemáme možnost postavit větší trať, neboť naše členská základna se začíná pěkně rozrůstat. Momentálně je nás skoro třicet, což vzhledem k daným podmínkám je na hranici únosnosti. Jsme ale za vzrůstající počet členů velmi rádi a zveme další děti, které mají zájem vyzkoušet si bikros, aby se přišly podívat nebo rovnou přidat mezi nás. Tréninky vedu společně s Janou Horákovou, bývalou vynikající jezdkyní BMX. Aktuálně se již chystáme na letošní sezónu, zatím v rámci zimní přípravy pod střechou tělocvičen,“ doplnil Martin Žerava.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-