Dobré poledne, dnes je pondělí 21.9.2020
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Již tradiční destinací, kde cyklistická stáj TUFO-PARDUS Prostějov otevírá silniční sezónu, je řecký ostrov Rhodos. Letos tomu nebylo jinak a Hanáci tak v rámci přípravy, kterou na slunném ostrově finišovali, absolvovali také dva závody kategorie UCI.

Nejdříve je čekal start v jednorázovém klání, kde se představila sedmička René Smékal, Maxim Müller, Bruno Stoček, Marek Dolníček, Jakub Hník, Filip Řeha a Karel Tyrpekl. Po 186 kilometrech závodu International Rhodos GP (1.2) byl nakonec nejvýše klasifikován Tyrpekl na 19. místě v čase vítěze. Následně absolvovala sestava Marek Dolníček, Maxim Müller, Filip Řeha, Jakub Hník, Karel Tyrpekl, Bruno Stoček a Tomáš Bárta etapový závod Tour of Rhodos (2.2). Ve dvou ze tří etap přitom o sobě dali mladí borci z Moravy zajímavě vědět. Hned v úvodním dílu dosáhl slibného výsledku Tomáš Bárta, když v hromadném dojezdu protnul pásku jako dvanáctý v čase vítěze. Druhý den tohle umístění díky spolupráci celého týmu ještě vylepšil a skončil sedmý. Na skvělé deváté příčce se navíc do elitní desítky vešel také Bruno Stoček. A Bárta figuroval na jedenácté pozici průběžného pořadí. Bohužel v poslední etapě se někteří členové prostějovského družstva potýkali se zdravotními komplikacemi a na trati se dvěma náročnými kopci byl nejvýše klasifikován opět Bárta, ovšem tentokrát až na 42. postu.
„První dvě etapy vyšly nad očekávání, pokud přihlédneme k tomu, že šlo teprve o náš druhý závodní start 2020 a polovina týmu je v kategorii mužů prvním rokem. V závěrečné etapě to sice kluci mohli zvládnout trochu lépe pozičně v prvním stoupání, nicméně je pozitivní, jak rychle se naši mladíci adaptovali v elitním pelotonu. A zároveň plnili své role v kolektivu,“ okomentoval Tour of Rhodos sportovní ředitel TUFO-PARDUS Michal Mráček.
Z pohledu celkové přípravy zhodnotil pobyt na řeckém ostrově velice kladně. „Co se týče tréninkové části, všechno se vydařilo. Přípravný plán jsme splnili na sto procent, počasí bylo také dobré. A absolvované závody nám určitě pomohou do startu domácí sezóny, na který už se moc těšíme,“ dodal Mráček.
Ve čtvrtek 26. března měla na prostějovském velodromu proběhnout oficiální tisková konference s představením obměněné sestavy cyklistů Tufo-Pardus pro letošní rok. „Vzhledem k současné situaci v České republice ohledně vládou vyhlášeného nouzového stavu kvůli šíření koronaviru se však vedení klubu rozhodlo plánovanou tiskovku zrušit. O dalším vývoji činnosti našeho týmu budeme průběžně informovat,“ konstatovala tisková mluvčí cyklistického oddílu z Prostějova Judita Lorencová.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-