Dobré ráno, dnes je čtvrtek 2.4.2020
svátek slaví Erika,
zítra Richard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Již tradiční destinací, kde cyklistická stáj TUFO-PARDUS Prostějov otevírá silniční sezónu, je řecký ostrov Rhodos. Letos tomu nebylo jinak a Hanáci tak v rámci přípravy, kterou na slunném ostrově finišovali, absolvovali také dva závody kategorie UCI.

Nejdříve je čekal start v jednorázovém klání, kde se představila sedmička René Smékal, Maxim Müller, Bruno Stoček, Marek Dolníček, Jakub Hník, Filip Řeha a Karel Tyrpekl. Po 186 kilometrech závodu International Rhodos GP (1.2) byl nakonec nejvýše klasifikován Tyrpekl na 19. místě v čase vítěze. Následně absolvovala sestava Marek Dolníček, Maxim Müller, Filip Řeha, Jakub Hník, Karel Tyrpekl, Bruno Stoček a Tomáš Bárta etapový závod Tour of Rhodos (2.2). Ve dvou ze tří etap přitom o sobě dali mladí borci z Moravy zajímavě vědět. Hned v úvodním dílu dosáhl slibného výsledku Tomáš Bárta, když v hromadném dojezdu protnul pásku jako dvanáctý v čase vítěze. Druhý den tohle umístění díky spolupráci celého týmu ještě vylepšil a skončil sedmý. Na skvělé deváté příčce se navíc do elitní desítky vešel také Bruno Stoček. A Bárta figuroval na jedenácté pozici průběžného pořadí. Bohužel v poslední etapě se někteří členové prostějovského družstva potýkali se zdravotními komplikacemi a na trati se dvěma náročnými kopci byl nejvýše klasifikován opět Bárta, ovšem tentokrát až na 42. postu.
„První dvě etapy vyšly nad očekávání, pokud přihlédneme k tomu, že šlo teprve o náš druhý závodní start 2020 a polovina týmu je v kategorii mužů prvním rokem. V závěrečné etapě to sice kluci mohli zvládnout trochu lépe pozičně v prvním stoupání, nicméně je pozitivní, jak rychle se naši mladíci adaptovali v elitním pelotonu. A zároveň plnili své role v kolektivu,“ okomentoval Tour of Rhodos sportovní ředitel TUFO-PARDUS Michal Mráček.
Z pohledu celkové přípravy zhodnotil pobyt na řeckém ostrově velice kladně. „Co se týče tréninkové části, všechno se vydařilo. Přípravný plán jsme splnili na sto procent, počasí bylo také dobré. A absolvované závody nám určitě pomohou do startu domácí sezóny, na který už se moc těšíme,“ dodal Mráček.
Ve čtvrtek 26. března měla na prostějovském velodromu proběhnout oficiální tisková konference s představením obměněné sestavy cyklistů Tufo-Pardus pro letošní rok. „Vzhledem k současné situaci v České republice ohledně vládou vyhlášeného nouzového stavu kvůli šíření koronaviru se však vedení klubu rozhodlo plánovanou tiskovku zrušit. O dalším vývoji činnosti našeho týmu budeme průběžně informovat,“ konstatovala tisková mluvčí cyklistického oddílu z Prostějova Judita Lorencová.

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar