Příjemnou noc, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Pořádnou dávku adrenalinu i úspěchů okusili jezdci BMX kol v Uničově. U příležitosti Moravské ligy tam vybojovali pozoruhodné úspěchy, navíc hned v několika kategoriích. Jak už to během aktuálního nestálého letního počasí bývá, ani v případě závodů na severu Hané jezdcům nepřálo. I přesto si však Prostějované odvezli několik medailí, i když nakonec ani jeden kov nejcennější. „Jelo se v sobotu po dešti, dráha tak byla měkká. Pořadatelé ale vše zvládli na jedničku,“ pochválil na dálku vedoucí prostějovských závodníků Martin Žerava.

Závodu se zúčastnili i dva jeho synové. Starší Filip v kategorii 17+ skončil na pěkném pátém místě, mladší Denis naopak podle svého otce bojoval se startem. „Sobota se mu nevyvedla, nepodařil se mu start. V neděli ale nakonec obsadil krásné druhé místo, to bylo parádní,“ pochválil potomka Žerava. Neztratili se však ani další závodníci. A přestože chyběla třeba již ostřílená a veleúspěšná Štěpánka Fremlová, její kolegové se nenechali zahanbit. „Štěpán Bachorík jel například v kategorii třinácti- a čtrnáctiletých. Jelikož je mu třináct, tak proto v o rok starších. Podařilo se mu přitom udělat finále, což je velký úspěch,“ řekl Žerava pro Večerník.
Moravská liga nebo Český pohár jsou pak podle něj dobrým základem pro další, ještě významnější akce. Například pro mistrovství České republiky. „To se bude konat druhý týden v září v Benátkách nad Jizerou. Ve středu jsme tam měli soustředění. Najezdili jsme na kole snad čtyři hodiny, trať jsme si vyzkoušeli a načetli,“ uvedl Martin Žerava. A zároveň připomněl, že BMX si prázdniny nedává, naopak. Aktuálně je tým v jednom kuse v zápřahu.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-