Dobré odpoledne, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Czech Cycling Tour se stala v posledních letech nejvýznamnější silniční akcí tuzemské cyklistiky každoročně lákající k účasti špičkovou mezinárodní konkurenci včetně elitních stájí z širší světové špičky. A letošní jedenáctý ročník velkého etapového závodu bude opět úzce spojen i s prostějovským regionem!

V Prostějově na náměstí T. G. Masaryka totiž odstartuje druhý díl renomovaného klání, a to v pátek 7. srpna ve 12.00 hodin. V rámci 193 kilometrů dlouhé etapy do Uničova jezdci nejprve obkrouží Prostějov na připraveném okruhu přes Mostkovice a Seloutky, načež zamíří na sever a následně na západ až před Konici. Odtud se budou vracet směrem k Plumlovu, aby se ještě před ním stočili znovu západním směrem a posléze opustili prostějovský okres při pouti k Jevíčku.
CCT 2020 sestává z celkem čtyř částí. Úvodní má podobu časovky Uničovem (19 km), třetí povede z Olomouce do Frýdku-Místku (210 km) a čtvrtá z Mohelnice do Šternberka (179 km). Pozornost obyvatel Prostějovska však logicky bude upřena na výše popsanou etapu číslo dva, která prosviští spoustu nám důvěrně známých silnic v regionu.
A na koho se sportovní příznivci mohou v exkluzivně nabitém pelotonu těšit? Zúčastní se hned šestice stájí nejvyšší kategorie World Tour! Konkrétně Mitchelton Scott, Bora Hansgrohe, Jumbo Visma, Sunweb, NTT Pro Cycling a Bahrain McLaren, což jsou v kolečkářském světě opravdové pojmy. Chybět nebude ani reprezentace České republiky či nejsilnější stáj ČR Elkov Kasper.
„Jsme nadšeni, že se na startu objeví opravdová světová špička a nabídne našim divákům nezapomenutelné zážitky. Zárukou kvality jsou nejen top týmy kategorie World Tour, ale i další ambiciózní ProContinentální týmy. A svou kůži určitě neprodají lacino ani nejlepší čeští jezdci včetně vítěze Czech Cycling Tour 2015 Petra Vakoče,“ uvedl promotér závodu Jaroslav Vašíček.
Kdo cyklistice skutečně holduje, nemůže si její nadcházející (nad)národní svátek nechat ujít. Takže v pátek hurá na prostějovské Masarykovo náměstí či kamkoliv jinam na následně vedoucí trať, jejíž mapku si můžete prohlédnout na přiloženém obrázku.
Kudy povede 2. etapa Czech Cycling Tour 2020 (pátek 7. srpna od 12.00 hodin): Prostějov, Mostkovice, Seloutky, Prostějov, Čelechovice na Hané, Slatinice, Drahanovice, Pěnčín, Kandia, Budětsko, Štarnov, Přemyslovice, Hluchov, Zdětín, Ptení, Ptenský Dvorek, Stražisko, Suchdol, Brodek u Konice, Skřípov, Šubířov atd.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-