Bídné jaro pokračuje. Prostějov nadále čeká na body, nedočkal se totiž ani v Chrudimi. Zápas přitom zprvu vypadal slibně: Eskáčko bylo lepší, aktivnější, se šancemi. Ale bez branek. Ve druhé půli se vše obrátilo. Prostějov byl najednou pasivnější a přenechal iniciativu soupeřům. Výsledkem byly šance Chrudimi, a nakonec také jeden gól domácích fotbalistů. Ten jim stačil, a tak východočeši vyhráli nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Naopak krize eskáčka se prohloubila.

První půle předvedla zejména zprvu jasnou převahu Prostějova. V 10. minutě zápasu se dostal k míči Urbanec po pro domácí nešťastném odrazu. Jenže minul. Po necelé půhodině hry měl na kopačce pro změnu gól Jan Koudelka. Svou ránou na druhou tyč ale minul. Až ve 33. minutě se střelecky mohli prosadit i dosud mlčící domácí fotbalisté. Nicméně Firbacher nasměřoval míč jen do rukavic Bárty. Ve 44. minutě se tentýž hráč ocitl v mnohem lepší pozici. Tentokrát si Bárta připsal nejen podařený ale taky už i těžký zákrok.

Druhý poločas přinesl změnu. Bohužel, v neprospěch eskáčka. To najednou tahalo za kratší konec provazu. Zprvu byly vidět hlavně nepřesnosti a žluté karty. V 57. minutě mohl zahrozit Koudelka z přímého kopu. Přestřelil. Byl to navíc jeden z posledních náznaků od Prostějova. Pak už přicházely šance domácích. V 64. minutě Kejř protáhl Bártu, úspěšně zasáhnul. Pět minut nato si poradil i se zakončením Řezníčka. V 81. minutě už byl ale brankář eskáčka krátký na zakončení Průchy z první – 1:0. Prostějov už měl jen málo času na srovnání, naděje z velké části zhasly pět minut před koncem základní hrací doby, kdy se nechal po druhé žluté kartě vyloučit Schuster. V nastavení po rohu Prostějova ještě vznikl před bránou Chrudimi závar. Skóre se však už neměnilo.

Hodnocení utkání:

Radek KRONĎÁK, trenér MFK Chrudim: „Pro nás je to strašně důležité vítězství. Jak jsem říkal v prvním rozhovoru, že se fotbal někdy nebude muset líbit, ale důležité jsou body, a to je přesně případ dnešní výhry. V první půli jsme se báli hrát, protože jsme pod obrovským tlakem, že musíme každý zápas bodovat. Z toho vznikají chyby, které by kluci normálně nedělali. Po pauze jsme se uklidnili a bylo to lepší. Obrovské díky hráčům za to, jak si za vítězstvím šli, body máme, a to je jediné, co se nyní počítá.”

MFK Chrudim – 1. SK Prostějov 1:0 (0:0)

Branky: 81. Průcha. Rozhodčí: Franěk – Leška, Kotalík. Žluté karty: 56. Sokol, 60. Vrána – 60. a 85. Schuster, 45. Hönig, 68. Kušej, 90+3. Kopřiva. Červená karta: 85. Schuster. Střely: 6:1. Střely mimo: 2:4. Rohy: 5:5.

MFK Chrudim: Floder – Míka, Koželuh, Donát, Sokol – Vrána (90+3. V. Řezníček), Jan Řezníček (C), Průcha, Záviška (87. Drahoš), Kejř (87. Juliš) – Firbacher (89. Surmaj). Trenér: Radek Kronďák.

1.SK Prostějov: Bárta – Stříž (83. Amobi), Schuster, Hönig (64. Kušej), Zapletal (89. Bialek) – Omale, Schaffartzik, Urbanec (89. Zukal), Kopřiva – Bartolomeu, Koudelka. Trenér: Daniel Šmejkal.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

ostatní výsledky 21. kola: Zbrojovka Brno – Příbram 1:0 (1:0). Branka: 23. Bariš. Žluté karty: 87. Nečas – 79. Soldát * Opava – Jihlava 1:0 (0:0). Branky: 64. Rataj. Žluté karty: 78. Kramář, 90.(+2) Macháček – 12. Tureček, 24. Lacko, 72. D. Krčík, 90+1. Tall * Vyškov – Žižkov 2:1 (1:1). Branky: 17. Lacik, 86. Lahodný – 32. V. Novák. Žluté karty: 11. Srubek, 55. O. Vintr – 74. Bazal * Třinec – Táborsko 3:1 (1:0). Branky: 5. Dedič, 65. Omasta, 67. Kania – 51. Vozihnoj. Žluté karty: 41. Javůrek, 84. Hýbl – 52. Robakidze * Dukla Praha – Líšeň 4:2 (1:2). Branky: 57., 64. z penalty a 69. D. Souček, 45. Buchvaldek – 5. Málek, 32. Machalík. Žluté karty: 31. D. Souček, 50. D. Kozel, 74. D. Breda – 41. Černín, 63. Veselý, 90.(+3) Málek * Vlašim – Varnsdorf 1:0 (0:0). Branky: 90.(+2) Broukal. Žluté karty: 34. Zlatohlávek, 73. Jurásek, 78. V. Svoboda – 60. Zbrožek, 90. Kocourek * Ústí nad Labem – Sparta Praha „B“ 0:3 (0:2). Branky: 29. Turyna, 38. Polidar, 60. Holoubek. Žluté karty: 15. Tymošenko, 31. Brak, 63. Kabancov – 76. Vydra, 81. Suchomel.

1. Brno 20 15                2                  3                  41:19           47
  2. Vlašim 20 12                2                  6                  42:26           38
  3. Líšeň 21 11                5                  5                  37:25           38
  4. Sparta „B“ 20 11                2                  7                  36:24           35
  5. Opava 21 10                5                  6                  31:21           35
  6. Varnsdorf 20 9                  4                  7                  34:26           31
  7. Dukla Praha 20 8                  5                  7                  26:26           29
  8. Vyškov20 8 3                  9                  35:30           27
  9. Prostějov 20 8                  2                  10                18:31          26
  10. Táborsko 20 6                  6                  8                  21:25           24
  11. Ústí n.L. 20 5                  8                  7                  20:27           23
  12. Jihlava 19 6                  5                  8                  16:24           23
  13. Třinec 21 7                  2                  12                23:37           23
  14. Příbram 20 5                  6                  9                  24:35           21
  15. Chrudim 20 4                  6                  10                20:31           18
  16. Žižkov 20 2                  5                  13                16:33           11

20. kolo, středa 6. dubna, 16.30 hodin: Táborsko – Sparta Praha „B“ (úterý 5. 4., 16.30, PP ČT SPORT), 1.SK Prostějov – Vyškov (úterý 5. 4., 16.30), Příbram – Ústí nad Labem, Varnsdorf – Brno, Viktoria Žižkov – Vlašim.

Dohrávka 17. kola, středa 6. dubna, 16.30 hodin: Dukla Praha – Jihlava.

22. kolo, sobota 9. dubna, 16.30 hodin: Táborsko – Opava (pátek 8. 4., 16.30), Jihlava – Třinec (15.30), Líšeň – Chrudim (16.00), 1.SK Prostějov – Vlašim, Příbram – Dukla Praha, Viktoria Žižkov – Zbrojovka Brno (neděle 10. 4., 10.15, PP ČT SPORT), Sparta Praha „B“ – Vyškov (neděle 10. 4., 10.30), Varnsdorf – Ústí nad Labem (neděle 10. 4., 16.30),