Dobré odpoledne, dnes je středa 21.11.2018
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Jubilejní pátý ročník přátelského utkání aktivních fotbalistů proti veteránům kopajícím svého času za „želízka“ či LeRK uspořádal na umělém trávníku stadionu SCM Za Místním nádražím 1.SK Prostějov. Za krásného slunečného, byť lehce mrazivého, počasí se bylo na co dívat.

Modrobílý tým aktivních hráčů vyztužily nečekané osobnosti. Mezi tyče se již podruhé postavil vedoucí mužstva Martin Musil, v záloze ohromoval chytrými kolmými přihrávkami generální manažer a trenér „áčka“ František Jura a na hrotu operoval ex-prostějovský forvard Aleš Krč. Na opačné straně vytvořili úspěšná ofenzivní tykadla dva Markové, Jedlička s masérem Robou, na kraji zálohy se objevil asistent trenéra Roman Popelka, ve středu hřiště pak současný kouč Smržic Petr Gottwald.

S evidentní chutí nastoupil do utkání krajní obránce Martin Hirsch, který v útoku zastínil i Krče. Těžil především z rychlých nohou a přesných Jurových přihrávek. Když překonal dvakrát soupeřova gólmana, přičemž ukázkově zakončil nájezd na branku chytrým lobem místo ukvapené střely, a na dalším ze svých výletů byl v šestnáctce faulován, připsal si coby exekutor penalty čistý hattrick.

Vzápětí tuto herní situaci připískl na druhé straně i veteránům vedoucí týmu starších dorostenců Rostislav Čech. Brankář Musil se snažil na brankové čáře zmást střelce tím, že zůstal stát, úspěch ale v tomto okamžiku neslavil. To se ovšem nedá říci o maséru Robovi, který podobně jako Hirsch zaznamenal hattrick a při jeho naplnění šlo černožluté triko dolů (dnes bez karetního napomenutí).

Ve druhé půli se zlepšila hra stoperské dvojice mladíků, kteří se tak dostali do trháku, svůj čtvrtý gól vstřelil Hirsch, po jeho centru ukázkově vymetl hlavičkou šibenici brankář Kofroň, který se gólově prosadil ještě jednou. V samotném závěru bylo veteránům umožněno se gólově dotáhnout na konečnou remízu, podle rozhodčího snad 9:9.


Perličky z umělky:

„Za stoperskou dvojicí Machálek – Jamrich by si jako řešeto připadal i Buffon.“ (Martin Musil o přestávce, než hráče před sebou naučil řídit se jeho pokyny.)

„Byl jsem na tento fotbálek pozván a velmi rád jsem pozvání přijal. Prostějovský dres mi není neznámý a opět se v něm cítím dobře.“ (Aleš Krč vyvracel spekulace, že je novou posilou eskáčka.)

„Nevím, jak jinak už trenérovi naznačit, že mě má stavět do útoku místo do obrany. Při nájezdu na gólmana jsem přesně věděl, že musím míč umístit obloučkem.“ (Martin Hirsch o přestávce komentoval střelecké hattrickové hody.)

„Sice se příliš nevzdaluji ze středového kruhu, ale každý odborník musí ocenit přesné průnikové přihrávky, hraji samozřejmě hlavou.“ (František Jura o své pozici špílmachra, v níž úspěšně zastoupil momentálně zraněného Lukáše Zelenku.)

„Docela rád jsem se odpoutal z brankové čáry a zahrál si na opačné straně hřiště. Můžu potvrdit, že pro dobrého hlavičkáře není velký problém uklidit exkluzivní centr do vinglu.“ (Zdeněk Kofroň pochválil centrujícího Hirsche při svém prvním gólu.)

„V takovém počasí se hraje náramně. V záloze bych toho už moc neuběhal, tak jsem se raději přesunul na hrot, kde jsem odedřel těžkou práci pro parťáka v útoku, který slízl gólovou smetanu. Fotbálek si tady podle možností zahraji s partou každou středu, byť se v kondici udržuji spíše běháním.“ (Marek Jedlička, záložník TJ Železárny v osmdesátých letech minulého století, nyní úspěšný podnikatel.)

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments