Dobré ráno, dnes je pátek 21.9.2018
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Jubilejní pátý ročník přátelského utkání aktivních fotbalistů proti veteránům kopajícím svého času za „želízka“ či LeRK uspořádal na umělém trávníku stadionu SCM Za Místním nádražím 1.SK Prostějov. Za krásného slunečného, byť lehce mrazivého, počasí se bylo na co dívat.

Modrobílý tým aktivních hráčů vyztužily nečekané osobnosti. Mezi tyče se již podruhé postavil vedoucí mužstva Martin Musil, v záloze ohromoval chytrými kolmými přihrávkami generální manažer a trenér „áčka“ František Jura a na hrotu operoval ex-prostějovský forvard Aleš Krč. Na opačné straně vytvořili úspěšná ofenzivní tykadla dva Markové, Jedlička s masérem Robou, na kraji zálohy se objevil asistent trenéra Roman Popelka, ve středu hřiště pak současný kouč Smržic Petr Gottwald.

S evidentní chutí nastoupil do utkání krajní obránce Martin Hirsch, který v útoku zastínil i Krče. Těžil především z rychlých nohou a přesných Jurových přihrávek. Když překonal dvakrát soupeřova gólmana, přičemž ukázkově zakončil nájezd na branku chytrým lobem místo ukvapené střely, a na dalším ze svých výletů byl v šestnáctce faulován, připsal si coby exekutor penalty čistý hattrick.

Vzápětí tuto herní situaci připískl na druhé straně i veteránům vedoucí týmu starších dorostenců Rostislav Čech. Brankář Musil se snažil na brankové čáře zmást střelce tím, že zůstal stát, úspěch ale v tomto okamžiku neslavil. To se ovšem nedá říci o maséru Robovi, který podobně jako Hirsch zaznamenal hattrick a při jeho naplnění šlo černožluté triko dolů (dnes bez karetního napomenutí).

Ve druhé půli se zlepšila hra stoperské dvojice mladíků, kteří se tak dostali do trháku, svůj čtvrtý gól vstřelil Hirsch, po jeho centru ukázkově vymetl hlavičkou šibenici brankář Kofroň, který se gólově prosadil ještě jednou. V samotném závěru bylo veteránům umožněno se gólově dotáhnout na konečnou remízu, podle rozhodčího snad 9:9.


Perličky z umělky:

„Za stoperskou dvojicí Machálek – Jamrich by si jako řešeto připadal i Buffon.“ (Martin Musil o přestávce, než hráče před sebou naučil řídit se jeho pokyny.)

„Byl jsem na tento fotbálek pozván a velmi rád jsem pozvání přijal. Prostějovský dres mi není neznámý a opět se v něm cítím dobře.“ (Aleš Krč vyvracel spekulace, že je novou posilou eskáčka.)

„Nevím, jak jinak už trenérovi naznačit, že mě má stavět do útoku místo do obrany. Při nájezdu na gólmana jsem přesně věděl, že musím míč umístit obloučkem.“ (Martin Hirsch o přestávce komentoval střelecké hattrickové hody.)

„Sice se příliš nevzdaluji ze středového kruhu, ale každý odborník musí ocenit přesné průnikové přihrávky, hraji samozřejmě hlavou.“ (František Jura o své pozici špílmachra, v níž úspěšně zastoupil momentálně zraněného Lukáše Zelenku.)

„Docela rád jsem se odpoutal z brankové čáry a zahrál si na opačné straně hřiště. Můžu potvrdit, že pro dobrého hlavičkáře není velký problém uklidit exkluzivní centr do vinglu.“ (Zdeněk Kofroň pochválil centrujícího Hirsche při svém prvním gólu.)

„V takovém počasí se hraje náramně. V záloze bych toho už moc neuběhal, tak jsem se raději přesunul na hrot, kde jsem odedřel těžkou práci pro parťáka v útoku, který slízl gólovou smetanu. Fotbálek si tady podle možností zahraji s partou každou středu, byť se v kondici udržuji spíše běháním.“ (Marek Jedlička, záložník TJ Železárny v osmdesátých letech minulého století, nyní úspěšný podnikatel.)

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments