Dobré dopoledne, dnes je středa 26.9.2018
svátek slaví Andrea,
zítra Jonáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Středeční podvečer 13. ledna odstartoval jízdu prostějovských fotbalistů za postupem do druhé ligy. Na stadionu SCM Za Místním nádražím se právě v tento den sešel téměř kompletní kádr eskáčka na prahu zimní přípravy.

Kromě tří nových tváří jedna známá chyběla. „Ještě jsme nezačali a už nás pronásledují zdravotní potíže...,“ povzdechl si trenér František Jura. A to ještě nevěděl, co jej čeká v sobotu. Zápasovou premiéru totiž jeho výběru vůbec nezvládl!

Zmíněným absentérem se ukázal být záložník Jan Koudelka, který si poranil koleno a teprve vyšetření na magnetické rezonanci určí přesnou diagnózu. Na brzké zapojení do přípravy to ale v případě českého reprezentanta v malém fotbalu bohužel nevypadá. Na bolesti v ramenním kloubu si stěžoval Josef Pančochář, který tak zpočátku naběhá nedobrovolně spoustu kilometrů, jakýkoli kontakt při hře má totiž zakázán. Parťáka mu v této disciplíně dělá prostějovský odchovanec Ondřej Maděrka, který po vážném zranění kolene s týmem nastoupil do přípravy. Zda-li však bude za eskáčko nastupovat, nelze v tuto chvíli předvídat. Novou tváří v týmu je osmadvacetiletý stoper Lukáš Bodeček, který bude mít za úkol především vyztužit defenzivu a pomoci svými zkušenostmi z vyšších soutěží.

Všichni během prvních čtyř týdnů přípravy absolvují intenzivní kondiční cvičení, středy budou vyplněny dvoufázovým tréninkem. Teprve poté přijde na řadu pilování herních situací. „V kabině může být legrace, ale na tréninku chci vidět stoprocentní nasazení, které musíme všichni odvádět od prvních minut přípravy až po závěrečný hvizd rozhodčího v posledním jarním kole. Cílem nás všech musí být vyhrát soutěž, pokud pouze jeden jediný za tím tvrdě nepůjde, nemůžeme uspět,“ připomněl Jura v úvodu jednoznačný cíl pro jaro 2016. „Hráče na to máme, bude záležet na tom, jak si vezmete k srdci motto, které máte na očích: Kdo chce, hledá jak; kdo nechce, hledá proč,“ ukázal kouč na dveře šatny.

První trénink byl tradičně věnován fotbálku a házené v prostoru před brankou. Hned druhý den byl na programu první orientační test kondice v podobě běhu na osm minut. Povinného minima osmnácti set metrů dosáhli všichni, nejlepší borci uběhli přes dva kilometry. První herní prověrka přišla na řadu v sobotu v Uherském Brodu, ta druhá je na programu taktéž v sobotu, tentokrát v pravé poledne proti Ústí nad Orlicí.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments