Dobré ráno, dnes je sobota 17.11.2018
svátek slaví Mahulena,
zítra Romana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Středeční podvečer 13. ledna odstartoval jízdu prostějovských fotbalistů za postupem do druhé ligy. Na stadionu SCM Za Místním nádražím se právě v tento den sešel téměř kompletní kádr eskáčka na prahu zimní přípravy.

Kromě tří nových tváří jedna známá chyběla. „Ještě jsme nezačali a už nás pronásledují zdravotní potíže...,“ povzdechl si trenér František Jura. A to ještě nevěděl, co jej čeká v sobotu. Zápasovou premiéru totiž jeho výběru vůbec nezvládl!

Zmíněným absentérem se ukázal být záložník Jan Koudelka, který si poranil koleno a teprve vyšetření na magnetické rezonanci určí přesnou diagnózu. Na brzké zapojení do přípravy to ale v případě českého reprezentanta v malém fotbalu bohužel nevypadá. Na bolesti v ramenním kloubu si stěžoval Josef Pančochář, který tak zpočátku naběhá nedobrovolně spoustu kilometrů, jakýkoli kontakt při hře má totiž zakázán. Parťáka mu v této disciplíně dělá prostějovský odchovanec Ondřej Maděrka, který po vážném zranění kolene s týmem nastoupil do přípravy. Zda-li však bude za eskáčko nastupovat, nelze v tuto chvíli předvídat. Novou tváří v týmu je osmadvacetiletý stoper Lukáš Bodeček, který bude mít za úkol především vyztužit defenzivu a pomoci svými zkušenostmi z vyšších soutěží.

Všichni během prvních čtyř týdnů přípravy absolvují intenzivní kondiční cvičení, středy budou vyplněny dvoufázovým tréninkem. Teprve poté přijde na řadu pilování herních situací. „V kabině může být legrace, ale na tréninku chci vidět stoprocentní nasazení, které musíme všichni odvádět od prvních minut přípravy až po závěrečný hvizd rozhodčího v posledním jarním kole. Cílem nás všech musí být vyhrát soutěž, pokud pouze jeden jediný za tím tvrdě nepůjde, nemůžeme uspět,“ připomněl Jura v úvodu jednoznačný cíl pro jaro 2016. „Hráče na to máme, bude záležet na tom, jak si vezmete k srdci motto, které máte na očích: Kdo chce, hledá jak; kdo nechce, hledá proč,“ ukázal kouč na dveře šatny.

První trénink byl tradičně věnován fotbálku a házené v prostoru před brankou. Hned druhý den byl na programu první orientační test kondice v podobě běhu na osm minut. Povinného minima osmnácti set metrů dosáhli všichni, nejlepší borci uběhli přes dva kilometry. První herní prověrka přišla na řadu v sobotu v Uherském Brodu, ta druhá je na programu taktéž v sobotu, tentokrát v pravé poledne proti Ústí nad Orlicí.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments