Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Středeční podvečer 13. ledna odstartoval jízdu prostějovských fotbalistů za postupem do druhé ligy. Na stadionu SCM Za Místním nádražím se právě v tento den sešel téměř kompletní kádr eskáčka na prahu zimní přípravy.

Kromě tří nových tváří jedna známá chyběla. „Ještě jsme nezačali a už nás pronásledují zdravotní potíže...,“ povzdechl si trenér František Jura. A to ještě nevěděl, co jej čeká v sobotu. Zápasovou premiéru totiž jeho výběru vůbec nezvládl!

Zmíněným absentérem se ukázal být záložník Jan Koudelka, který si poranil koleno a teprve vyšetření na magnetické rezonanci určí přesnou diagnózu. Na brzké zapojení do přípravy to ale v případě českého reprezentanta v malém fotbalu bohužel nevypadá. Na bolesti v ramenním kloubu si stěžoval Josef Pančochář, který tak zpočátku naběhá nedobrovolně spoustu kilometrů, jakýkoli kontakt při hře má totiž zakázán. Parťáka mu v této disciplíně dělá prostějovský odchovanec Ondřej Maděrka, který po vážném zranění kolene s týmem nastoupil do přípravy. Zda-li však bude za eskáčko nastupovat, nelze v tuto chvíli předvídat. Novou tváří v týmu je osmadvacetiletý stoper Lukáš Bodeček, který bude mít za úkol především vyztužit defenzivu a pomoci svými zkušenostmi z vyšších soutěží.

Všichni během prvních čtyř týdnů přípravy absolvují intenzivní kondiční cvičení, středy budou vyplněny dvoufázovým tréninkem. Teprve poté přijde na řadu pilování herních situací. „V kabině může být legrace, ale na tréninku chci vidět stoprocentní nasazení, které musíme všichni odvádět od prvních minut přípravy až po závěrečný hvizd rozhodčího v posledním jarním kole. Cílem nás všech musí být vyhrát soutěž, pokud pouze jeden jediný za tím tvrdě nepůjde, nemůžeme uspět,“ připomněl Jura v úvodu jednoznačný cíl pro jaro 2016. „Hráče na to máme, bude záležet na tom, jak si vezmete k srdci motto, které máte na očích: Kdo chce, hledá jak; kdo nechce, hledá proč,“ ukázal kouč na dveře šatny.

První trénink byl tradičně věnován fotbálku a házené v prostoru před brankou. Hned druhý den byl na programu první orientační test kondice v podobě běhu na osm minut. Povinného minima osmnácti set metrů dosáhli všichni, nejlepší borci uběhli přes dva kilometry. První herní prověrka přišla na řadu v sobotu v Uherském Brodu, ta druhá je na programu taktéž v sobotu, tentokrát v pravé poledne proti Ústí nad Orlicí.

Total Comments

  • Interforst
  • PV Recykling
  • MJM Krmiva
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments