Dobrý večer, dnes je pondělí 22.7.2019
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Středeční podvečer 13. ledna odstartoval jízdu prostějovských fotbalistů za postupem do druhé ligy. Na stadionu SCM Za Místním nádražím se právě v tento den sešel téměř kompletní kádr eskáčka na prahu zimní přípravy.

Kromě tří nových tváří jedna známá chyběla. „Ještě jsme nezačali a už nás pronásledují zdravotní potíže...,“ povzdechl si trenér František Jura. A to ještě nevěděl, co jej čeká v sobotu. Zápasovou premiéru totiž jeho výběru vůbec nezvládl!

Zmíněným absentérem se ukázal být záložník Jan Koudelka, který si poranil koleno a teprve vyšetření na magnetické rezonanci určí přesnou diagnózu. Na brzké zapojení do přípravy to ale v případě českého reprezentanta v malém fotbalu bohužel nevypadá. Na bolesti v ramenním kloubu si stěžoval Josef Pančochář, který tak zpočátku naběhá nedobrovolně spoustu kilometrů, jakýkoli kontakt při hře má totiž zakázán. Parťáka mu v této disciplíně dělá prostějovský odchovanec Ondřej Maděrka, který po vážném zranění kolene s týmem nastoupil do přípravy. Zda-li však bude za eskáčko nastupovat, nelze v tuto chvíli předvídat. Novou tváří v týmu je osmadvacetiletý stoper Lukáš Bodeček, který bude mít za úkol především vyztužit defenzivu a pomoci svými zkušenostmi z vyšších soutěží.

Všichni během prvních čtyř týdnů přípravy absolvují intenzivní kondiční cvičení, středy budou vyplněny dvoufázovým tréninkem. Teprve poté přijde na řadu pilování herních situací. „V kabině může být legrace, ale na tréninku chci vidět stoprocentní nasazení, které musíme všichni odvádět od prvních minut přípravy až po závěrečný hvizd rozhodčího v posledním jarním kole. Cílem nás všech musí být vyhrát soutěž, pokud pouze jeden jediný za tím tvrdě nepůjde, nemůžeme uspět,“ připomněl Jura v úvodu jednoznačný cíl pro jaro 2016. „Hráče na to máme, bude záležet na tom, jak si vezmete k srdci motto, které máte na očích: Kdo chce, hledá jak; kdo nechce, hledá proč,“ ukázal kouč na dveře šatny.

První trénink byl tradičně věnován fotbálku a házené v prostoru před brankou. Hned druhý den byl na programu první orientační test kondice v podobě běhu na osm minut. Povinného minima osmnácti set metrů dosáhli všichni, nejlepší borci uběhli přes dva kilometry. První herní prověrka přišla na řadu v sobotu v Uherském Brodu, ta druhá je na programu taktéž v sobotu, tentokrát v pravé poledne proti Ústí nad Orlicí.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments